19. 1. svátek má Doubravka
Dětské hřiště v ulici Budovatelů dostane oplocení

18. prosince 2019   (06:11)
Dětské hřiště v ulici Budovatelů dostane oplocení

Město plánuje obnovu všech dětských plácků ve městě. Dalším v pořadí bude hřiště na Rynečku


Plácky, na kterých si děti ve městech kdysi denně kopaly do míče, hrály na třetího, nebo jen tak „řádily“ na prolézačkách, jsou dnes po většinu roku poloprázdné. I v Příbrami je spousta takovýchto míst. Zatímco v jiných městech se běžně stává, že nevyužívaná dětská hřiště nahrazují nové bytové domy či obchodní centra, zastupitelé Příbrami žádné plácky rušit nehodlají. Naopak, plánuje se jejich postupná revitalizace a oživení tak, aby se pro děti staly přitažlivějšími a ony kvůli nim dokázaly odložit své mobilní telefony.

Není to tak dlouho, co byl dokončen plácek v ulici Na Cvičně, kde zároveň proběhla aktivita s názvem „Na hřišti to žije“ za účasti zástupců amerického fotbalu. Hřiště ve Školní ulici dostalo v říjnu novou lanovou pyramidu.  A v plánu je postupné oživení všech dětských plácků, kterých si dlouhá léta nikdo nevšímal.

Hřiště v ulici Budovatelů dostane oplocení
Právě v těchto dnech pracují pracovníci Technických služeb na oplocení dětského hřiště v ulici Budovatelů. A jak jsme sami na vlastní kůži (tedy lépe řečeno podrážku) zjistili, je tu opravdu potřeba. Mezi prolézačkami si ulevují pejskové a ne každý majitel je té slušnosti, aby hromádku po svém chlupatém kamarádovi uklidil.

Hřiště bude oploceno včetně vrátek s tím, že režim zamykání a odemykání bude obdobný jako u ostatních hřišť ve městě. Poškozené prolézačky a lavičky pochopitelně budou opraveny, stejně tak zvážíme návoz písku. Vnímáme tuto lokalitu jako místo, které si zaslouží pozornost," uvedl Mgr. Jak Konvalinka, starosta města.

Opraveno bude i hřiště na Rynečku
Zeptali jsme se na Městském úřadě Příbram, jaké hřiště bude další v pořadí.

„Přestože plán postupu úprav tzv. plácků se bude koncepčně řešit až po přijetí koncepce sportu, už nyní je možné říci, že prvním upravovaným pláckem v příštím roce bude hřiště na Rynečku. Se zahájením prací se počítá na jaře příštího roku. V současné době se připravuje záměr realizace, na kterém spolupracuje i sdružení vlastníků bytových jednotek, nejde tedy prozatím říci, co všechno se bude na hřišti dělat,  sdělila Eva Švehlová, tisková mluvčí MěÚ Příbram..
 
Budují se i úplně nová hřiště
Teenageři například v blízkosti skateparku dostanou nové parkourové hřiště. Mladí tak budou mít dostatek možností, kde vypilovat svá salta a přeskoky, a to v bezpečném prostředí.

Pracovní skupina Sport 2030, která vznikla po volbách v roce 2018, spolupracuje s příbramskými sportovními kluby a trenéry. Na konci října 2019 byl agenturou LOKAL SPORT městu zpracován dokument s názvem „Plán rozvoje sportu města Příbram do roku 2030“. „Jedná se o rozsáhlý materiál, který by měl připravit výstupy pro to, jak by se měl sport vyvíjet, jak by měl být dotován,“ uvedla na listopadovém zasedání zastupitelstva místostarostka Mgr. Zorka Brožíková.

Plácky, na kterých si děti ve městech kdysi …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: Miloslava RitschlováDalší články

Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Po dlouhých 18 letech od schválení územního plánu města Příbrami, kde byla trasa obchvatu zanesena a schválena, byl udělán důležitý krok pro jeho realizaci. 19. ledna 2020   (19:47) Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Součástí skleníku je i moderní přírodovědná učebna s mikroskopy a binokulárními lupami 19. ledna 2020   (15:50) Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům V rámci rekonstrukce hlediště dojde k instalaci speciální zvukové smyčky pro nedoslýchavé 19. ledna 2020   (12:26) Blíží se konec platnosti dálničních známek Blíží se konec platnosti dálničních známek Platnost loňských dálničních známek k poslednímu lednovému dni končí. Od roku 2021 budou už jen elektronické 19. ledna 2020   (09:23) Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Spravovat ho budou Sportovní zařízení města ve spolupráci s Městským kulturním centrem. 19. ledna 2020   (06:56) Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Renovace hlubošského zámku, který byl v roce 1958 prohlášen za kulturní památku, se prodraží o 50 milionů korun 18. ledna 2020   (19:31) Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Každodenně se setkáváme s případy, kdy jsou povětšinou naši senioři zlákáni, oklamáni a okradeni takzvanými „šmejdy“. V Příbrami bude o této problematice přednášet Zbyněk Prousek. 18. ledna 2020   (17:16) Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Díky rychlému zásahu městských strážníků nestačil nic odcizit. 18. ledna 2020   (14:23) Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů V jedinečný svět fantazie a hry se Galerie Františka Drtikola promění v neděli 19. ledna při slavnostní vernisáži 18. ledna 2020   (13:10) Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Hygienici zaznamenali raketový vzestup chřipky 18. ledna 2020   (10:09)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz