7. 8. svátek má Lada

Dětské domovy ve Středočeském kraji čeká přechod k samostatným bytům a domům

28. listopadu 2023   (19:19)
Dětské domovy ve Středočeském kraji čeká přechod k samostatným bytům a domům
foto: freepik

Cílem je, aby se život dětí v náhradní rodinné péči víc přiblížil životu jejich vrstevníků z běžných rodin.


Dětské domovy ve Středočeském kraji čeká postupný přechod k samostatným bytům a domům. Cílem je, aby se život dětí v náhradní rodinné péči víc přiblížil životu jejich vrstevníků z běžných rodin. Počítá s tím nová koncepce, kterou schválili krajští zastupitelé.

Kraj chce postupně v okolí současných dětských domovů získat vhodné byty nebo domy, do nichž by se děti a jejich odborný doprovod mohly přestěhovat. Transformace je rozdělena do pěti etap a bude dokončena do roku 2040.
"V souladu s dlouhodobými záměry kraje i České republiky a samozřejmě po konzultacích se zástupci našich dětských domovů jsme zpracovali strategický dokument, kterým se bude kraj řídit v následujících téměř 20 letech. Chceme transformovat dětské domovy ústavního typu na prostředí, které je blízké rodině," uvedl radní pro vzdělávání a sport Milan Vácha (STAN).
Práce na koncepci přechodu od ústavní péče k péči v přirozeném prostředí začaly v roce 2022. Součástí byla jednání se zástupci dětských domovů zřizovaných krajem, aby navrhované kroky odpovídaly reálným potřebám zařízení a aktuálním možnostem. Podle původního záměru měl jako první projít touto proměnou Dětský domov Pyšely. "Nakonec ještě předtím bude Dětský domov Beroun, protože kraj získal minulý týden pro tento účel darem dva domy od manželů z Berounska," dodal Vácha.

Ve středních Čechách je 17 dětských domovů, z toho 14 zřizovaných Středočeským krajem, dva privátních zřizovatelů a jeden církevní. Ve školním roce 2022/2023 měla tato zařízení kapacitu 580 lůžek, z toho 528 lůžek bylo v domovech zřizovaných krajem.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

V Rožmitále pod Třemšínem se uskuteční sraz vojenské a historické techniky. Chybět nebude kaskadérská show ani hudba V Rožmitále pod Třemšínem se uskuteční sraz vojenské a historické techniky. Chybět nebude kaskadérská show ani hudba Areál bývalých kasáren v Rožmitále pod Třemšínem ožije druhý srpnový víkend vojenskou … Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin pořídíte za 39,99 Kč u Silmetu Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin pořídíte za 39,99 Kč u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,99 Kč do 42,50 Kč … AKTUÁLNĚ Možná nehledáte novou práci. Možná jen hledáte místo, kde bude vaše práce dávat větší smysl Možná nehledáte novou práci. Možná jen hledáte místo, kde bude vaše práce dávat větší smysl Každý z nás se někdy zastaví a položí si jednoduchou otázku. „Dělám práci, která mě … PR Tipy na víkend: Dobříšský Festival hudby, Krásnohorské léto a další kulturní akce nejen pod širým nebem Tipy na víkend: Dobříšský Festival hudby, Krásnohorské léto a další kulturní akce nejen pod širým nebem Tento víkend se ponese hlavně v duchu kulturních akcí. Dobříšský zámek bude znít … NEPŘEHLÉDNĚTE Vedra se vracejí. Už od neděle udeří tropické teploty, příští týden bude znovu velmi horký Vedra se vracejí. Už od neděle udeří tropické teploty, příští týden bude znovu velmi horký Po krátkém a sotva znatelném oddechu od veder se do Česka vrátí výrazně teplé počasí. … AKTUÁLNĚ O víkendu se zavřou tunely na Pražském okruhu. ŘSD toho využije a opraví i výtluky u D5 O víkendu se zavřou tunely na Pražském okruhu. ŘSD toho využije a opraví i výtluky u D5 Pražský okruh čeká o víkendu úplná odstávka dvou tunelů. Lochkov i Cholupice se na 24 … DOPRAVA 8. srpna je Mezinárodní den koček. Ukažte nám tu svou! 8. srpna je Mezinárodní den koček. Ukažte nám tu svou! Mezinárodní den koček připadá na 8. srpna, a protože kočky patří k nejoblíbenějším … ZVÍŘATA Setkali jsme se na Hornických slavnostech a byla to zábava Setkali jsme se na Hornických slavnostech a byla to zábava Jako váš spolehlivý dodavatel tepla rádi navštěvujeme místa, kde se scházejí rodiny, … PR Spider‑Man přilétá do Příbrami. Kino uvede nový film, který otevírá další kapitolu slavné série Spider‑Man přilétá do Příbrami. Kino uvede nový film, který otevírá další kapitolu slavné série Spider‑Man se po čtyřech letech vrací na plátno — a tentokrát i do Příbrami. V sobotu … KULTURA
Pozor při nákupu! Potravinářská inspekce odhalila falšované těstoviny, prodávaly se i v Albertu Pozor při nákupu! Potravinářská inspekce odhalila falšované těstoviny, prodávaly se i v Albertu Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) upozornila na falšované těstoviny z … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz