Dětské domovy na Cestě do pravěku
8. června 2021 (13:29)
foto: Národní geopark Barrandien/se souhlasem
Národní geopark Barrandien připravil pro dětské domovy v České republice pod záštitou Václava Švendy, radního Středočeského kraje pro kulturu a cestovní ruch, výtvarnou a literární soutěž na téma: "Cesta do pravěku".
Ekologické centrum Orlov věnovalo každému dětskému domovu v České republice dva výtisky knihy Jana Sováka "Expedice badatele Věnceslava Brábka do Svrchní Křídy pod Černými Lesy", která vypráví o dobrodružstvích cestovatele v čase. Zároveň s darem nabídlo dětským domovům zapojení do soutěže, kde je možné předkládat výtvarná či literární díla zaměřená na prehistorické období. "Kniha nebyla zvolena náhodně, Brábek je průvodcem v našem geoparku a zároveň jde o knihu zařazenou mezi Nejlepší knihy dětem v roce 2019/2020," říká Jan Ruml, ředitel ekocentra.
Snahou ekocentra a Národního geoparku Barrandien je umožnit únik ze stresující situace koronavirových opatření do fantazie. “Chceme pozvat děti z dětských domovů do světa, který byl na našem území před mnoha miliony lety. Domnívám se, že tento nápad bude po proběhlé izolaci vítaným zpestřením života dětí v dětských domovech," uvedl Václav Švenda, radní SčK.
Výsledky soutěže budou vyhlášeny 25. června v Domě NATURA. Pro autory nejlepších prací jsou připravené zajímavé ceny. "Připravili jsme pro vítěze například pobyty v Národním geoparku Barrandien, kde navštíví místa s nálezy z prvohorních moří a vydají se tak na Cestu po dně ztracených moří zapsanou v kamenech," dodal Luboš Gardoň, ředitel Národního geoparku Barrandien.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/Národní geopark Barrandien
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Sen o Bali skončil ztrátou 50 tisíc. Policie varuje před nákupem zájezdů přes sociální sítě
Vidina exotické dovolené, slunce a odpočinku se dvěma ženám během chvíle proměnila v …
KRIMI
Dálnice D4 je neustále pod kontrolou dronů a umělé inteligence
Nová část dálnice D4, která vznikla jako první český dálniční projekt formou PPP, má …
DOPRAVA
Petr Svoboda z Příbrami chce do Survivoru. Maká každý den a výzvy plní i podle fanoušků
Petr Svoboda z Příbrami má sen, který by většina lidí vzdala po prvním pokusu. On ne. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Parkovací dům v Příbrami se konečně plní. Proč je venkovní parkoviště dražší a co město chystá dál
Parkovací dům u vlakového a autobusového nádraží byl jedním z nejsledovanějších …
POLITIKA
Bydlení nejen v Příbrami: Mladí už na vlastní byt jen tak nedosáhnou
Ještě před pár lety se otázka bydlení brala jako něco, co se prostě vyřeší. Člověk …
NÁZOR
Nová neonatologická sekce v Příbrami nabídne intenzivní péči i větší soukromí rodičům
Oblastní nemocnice Příbram dokončuje přestavbu části porodnice, díky níž vznikne …
Auta v Milínské ulici blokují dopravu po srážce
Dopravní nehoda dvou osobních vozů se stala v Milínské ulici v Příbrami před 14. …
AKTUALIZOVÁNO
Jaro začalo smolně. Příbram u lídra držela krok, rozhodl vlastní gól
FK Příbram vstoupila do jarní části Chance Národní ligy bojovným výkonem na hřišti …
VIDEO
Na středočeských silnicích v únoru zemřelo šest lidí, na Příbramsku tři
Na silnicích středočeského kraje zemřelo v únoru při dopravních nehodách šest lidí. …
DOPRAVA
Ochrana přírody podle Středočeského kraje: na Fantově louce se dohodněte s vlastníky
Fantova louka patří k nejcennějším přírodním místům v Příbrami. Mokřadní louky, …
NEPŘEHLÉDNĚTE




