Děti v Bohutíně viděly silniční kontroly očima policistů, řidičům rozdávaly zamračená či usměvavá sluníčka
30. května 2023 (12:04)
foto: Monika Schindlová/PČR
Cílem projektu je upozornit řidiče, že svým chováním za volantem mohou přispět k vyšší bezpečnosti v dopravě.
Dnes se uskutečnila v dopoledních hodinách u základní školy v Bohutíně preventivní akce v dopravě s názvem „Slunce na cestách“. Děti ze třetí třídy se podílely na hodnocení kontrolovaných motoristů. Rozdávaly jim vlastnoručně namalovaná zamračená nebo usměvavá sluníčka.
Cílem projektu je upozornit řidiče, že svým chováním za volantem mohou přispět k vyšší bezpečnosti v dopravě. Zvýšená opatrnost je nutná především tam, kde se velmi často pohybují děti, např. u škol, školek. Upozornění směrované od školáků působí mnohem více na správné chování motoristů a dále na zamyšlení se nad svou jízdou.
U dětí by měl tento projekt vést k zaujetí správného postoje k chování na silnicích a také by měl být pro ně zajímavý už tím, že si na krátkou chvíli mohou zahrát na policisty, mohou vyjádřit svůj názor a hodnotit dospělé.
Policisté kontrolovali u zastavených šoférů, zda mají u sebe předepsané doklady, a to platný řidičský průkaz, malý technický průkaz od vozu, doklad prokazující pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem automobilu a osoby nad 65 let věku doklad o zdravotní způsobilosti. Hlídka také sledovala technický stav auta a zjišťovala, zda řidič není pod vlivem návykových látek.
Dva motoristé dostali od dětí „mračouna“, jeden neměl rozsvícená světla a jeden u sebe neměl řidičský průkaz. Ke konci akce příslušnici policie zastavili řidiče, který měl pozitivní dechovou zkoušku. Na displeji přístroje se objevila hodnota 0,3 promile alkoholu. Kontrolovaná osoba požadovala lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu, hlídka ho na vyšetřeni převezla, muž si však náklady s tím spojené bude hradit sám. Za jízdu pod vlivem alkoholu hrozí ve správním řízení pokuta od 2,5 do 20 tisíc korun a zákaz řízení od šesti měsíců do jednoho roku.
foto: Monika Schindlová/PČR
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/Policie ČR
autor: Monika Schindlová
PČR
PČR
Související
•U Příbrami srazila řidička opelu motorkáře, nedala mu přednost v jízdě
•Paliva ve Středočeském kraji od minulého týdne mírně zlevnila
•Provoz na křižovatce u „Asie“ řídí policisté, řidiči zmatkují
Další články
Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano
Píseň Hluboký náš důl patří k současným nejznámějším motivům příbramské hornické …
AKTUÁLNĚ
Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky
Silnice na Příbramsku ovládnou v sobotu 20. června tisíce cyklistů. Regionem totiž …
SPORT
Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun
Středočeští zastupitelé schválili přidělení mimořádných dotací pro scény v Kladně, …
NEPŘEHLÉDNĚTE
/FOTO, VIDEO/ Proměna za desítky milionů je hotová. Jiráskovy sady se otevřely lidem
Jiráskovy sady se dnes oficiálně vrátily. Po dvou letech stavebních prací, uzavírek, …
AKTUÁLNĚ
Barevná kráska ničí českou přírodu. Teď můžete pomoci a ještě vyhrát
S příchodem Týdne invazních druhů vyhlásila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Slavnost Korunovace 2026: Svatá Hora zve na světelný průvod i koňské jízdy
Svatá Hora se o víkendu znovu rozzáří slavností, která má kořeny až v roce 1732. …
KULTURA
Od srpna bude jezdit po Příbrami více autobusů s možností nástupu všemi dveřmi
Středočeský kraj od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi v autobusech linek …
DOPRAVA
Už jste letos našli první houby? Pochlubte se s ostatními čtenáři
Po deštích začínají lesy nejen na Příbramsku znovu lákat houbaře. Zatímco někde se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Srdcem na hoře i v dole: Příbram chystá třídenní oslavy hornictví s koncerty, průvody i světovou účastí
Příbram se v polovině června stane dějištěm jedné z největších hornických událostí v …
KULTURA
Tajemní poutníci ze Sargasového moře dostali posilu. Do kraje zamířilo 25 tisíc úhořů
Středočeské řeky, nádrže a rybářské revíry získaly nové vodní obyvatele. Ve dnech 3. a …
AKTUÁLNĚ




