22. 7. svátek má Magdaléna

Děti se seznámily s prací hasičů

4. května 2019   (13:48)
Dalších 17 fotografií v galeriiDěti se seznámily s prací hasičů

Ve dnech 2.5. a 3.5. proběhly dny otevřených dveří na stanicích HZS Středočeského kraje v Příbrami, Sedlčanech a Dobříši.


Ve dnech 2.5. a 3.5. se k příležitosti oslavy svátku Sv. Floriána patrona hasičů uskutečnily dny otevřených dveří na stanicích HZS Středočeského kraje - Dobříš, Sedlčany a Příbram.
Akce se zúčastnily zejména třídy základních a mateřských škol s pedagogy, ale také rodiče s dětmi. I přes páteční nepříznivé počasí se za oba dny akce zúčastnilo přibližně 580 dětí.

Na stanicích byla připravena jednotlivá stanoviště, kde se děti mohly interaktivní formou seznámit jak předcházet požárům a mimořádným událostem a jak se zachovat v případě jejich vzniku. Například prostřednictvím „Domečku rizik“ si připomněly, jaká rizika mohou nastat v domácnosti nastat a jak jim předejít.

Naučily se sbalit evakuační zavazadlo nebo si zopakovaly čísla na tísňové linky. Dále děti plnily různé úkoly a testy, díky kterým si prověřili znalosti v problematice ochrany člověka za mimořádných událostí. V Příbrami si děti navíc mohli vyzkoušet jízdu na koloběžkách zapůjčených od firmy Yedoo. Na stanicích byla dále stanoviště s hasičskou technikou a jejím vybavením, kde se děti mohly podívat na vybavení hasičů, které používají při různorodých zásazích, sednout si do kabiny řidiče, vyzkoušet si slaňování, apod.

V Příbrami a Sedlčanech se děti mohly seznámit s vybavením a činností Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje. V Příbrami si mohly prohlédnout drona Policie ČR.

Za odměnu si děti odnesly omalovánky, magnetky, náramky či pracovní listy s preventivně výchovnou tématikou.

Ve dnech 2.5. a 3.5. se k příležitosti …

Fotogalerie

Děti se seznámily s prací hasičů () Děti se seznámily s prací hasičů (1) Děti se seznámily s prací hasičů (2) Děti se seznámily s prací hasičů (3) Děti se seznámily s prací hasičů (4) Děti se seznámily s prací hasičů (5) Děti se seznámily s prací hasičů (6) Děti se seznámily s prací hasičů (7) Děti se seznámily s prací hasičů (8) Děti se seznámily s prací hasičů (9) Děti se seznámily s prací hasičů (10) Děti se seznámily s prací hasičů (11) Děti se seznámily s prací hasičů (12) Děti se seznámily s prací hasičů (13) Děti se seznámily s prací hasičů (14) Děti se seznámily s prací hasičů (15) Děti se seznámily s prací hasičů (16)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.

Další články

Teploty až 35 stupňů, tropický týden začíná Teploty až 35 stupňů, tropický týden začíná Ideální příležitost vzít si dovolenou a celý týden odpočívat u vody 22. července 2019   (08:49) I přívalové deště mohou být noční můrou. Obyvatelé Hornického náměstí o tom ví své I přívalové deště mohou být noční můrou. Obyvatelé Hornického náměstí o tom ví své Za deště jsou obyvatelé Hornického náměstí v pohotovosti. Již několikrát se stalo, že se jim při přívalových deštích voda dostala do nemovitostí 22. července 2019   (06:18) Cyklista po střetu s nákladním vozem skončil v nemocnici Cyklista po střetu s nákladním vozem skončil v nemocnici Doprava je v místě omezena 21. července 2019   (18:55) Olympiáda seniorů se blíží, přihlášky se přijímají v Senior Pointu Olympiáda seniorů se blíží, přihlášky se přijímají v Senior Pointu Cílem pobytu je zvýšení úrovně pohybových aktivit seniorů. 21. července 2019   (17:12) Zvěř zavinila na Příbramsku čtvrtinu nehod Zvěř zavinila na Příbramsku čtvrtinu nehod Jak reagovat při setkání se zvěří na komunikaci? 21. července 2019   (14:32) Na Dobříši vzniká rekordní pikniková deka Na Dobříši vzniká rekordní pikniková deka Šijí spolu děti, jejich rodiče a babičky. Chceme, aby se lidé na chvíli zastavili a zamysleli se nad tím, co je v životě důležité. Že to není o honbě za penězi, ale o tom být spolu,“ říká Jakub Jánský, předseda správní rady nadačního fondu Děti bez mobilu 21. července 2019   (11:32) Dedič odhlavičkoval všechny body těsně před koncem utkání Dedič odhlavičkoval všechny body těsně před koncem utkání SFC Opava - 1.FK Příbram 1:0 (0:0) V sobotu 20. července zavítala ve 2. kole FORTUNA:LIGY Příbram na stadion v Městských sadech do Opavy. 21. července 2019   (09:19) Příbramská radnice bude mít opravenou fasádu a okna za 3 miliony korun Příbramská radnice bude mít opravenou fasádu a okna za 3 miliony korun Stavební práce by měly být hotovy během podzimu. 21. července 2019   (06:57) Po včelím bodnutí letěl pro cyklistu vrtulník Po včelím bodnutí letěl pro cyklistu vrtulník Posádka Letecké záchranné služby zasahovala u obce Planiny 20. července 2019   (18:57) Pátrání po nezletilé dívce mělo šťastný konec Pátrání po nezletilé dívce mělo šťastný konec Dítě se ztratilo z dohledu 20. července 2019   (18:15)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz