25. 5. svátek má Viola

Děti se seznámily s prací hasičů

4. května 2019   (13:48)
Dalších 17 fotografií v galeriiDěti se seznámily s prací hasičů

Ve dnech 2.5. a 3.5. proběhly dny otevřených dveří na stanicích HZS Středočeského kraje v Příbrami, Sedlčanech a Dobříši.


Ve dnech 2.5. a 3.5. se k příležitosti oslavy svátku Sv. Floriána patrona hasičů uskutečnily dny otevřených dveří na stanicích HZS Středočeského kraje - Dobříš, Sedlčany a Příbram.
Akce se zúčastnily zejména třídy základních a mateřských škol s pedagogy, ale také rodiče s dětmi. I přes páteční nepříznivé počasí se za oba dny akce zúčastnilo přibližně 580 dětí.

Na stanicích byla připravena jednotlivá stanoviště, kde se děti mohly interaktivní formou seznámit jak předcházet požárům a mimořádným událostem a jak se zachovat v případě jejich vzniku. Například prostřednictvím „Domečku rizik“ si připomněly, jaká rizika mohou nastat v domácnosti nastat a jak jim předejít.

Naučily se sbalit evakuační zavazadlo nebo si zopakovaly čísla na tísňové linky. Dále děti plnily různé úkoly a testy, díky kterým si prověřili znalosti v problematice ochrany člověka za mimořádných událostí. V Příbrami si děti navíc mohli vyzkoušet jízdu na koloběžkách zapůjčených od firmy Yedoo. Na stanicích byla dále stanoviště s hasičskou technikou a jejím vybavením, kde se děti mohly podívat na vybavení hasičů, které používají při různorodých zásazích, sednout si do kabiny řidiče, vyzkoušet si slaňování, apod.

V Příbrami a Sedlčanech se děti mohly seznámit s vybavením a činností Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje. V Příbrami si mohly prohlédnout drona Policie ČR.

Za odměnu si děti odnesly omalovánky, magnetky, náramky či pracovní listy s preventivně výchovnou tématikou.

Ve dnech 2.5. a 3.5. se k příležitosti …

Fotogalerie

Děti se seznámily s prací hasičů () Děti se seznámily s prací hasičů (1) Děti se seznámily s prací hasičů (2) Děti se seznámily s prací hasičů (3) Děti se seznámily s prací hasičů (4) Děti se seznámily s prací hasičů (5) Děti se seznámily s prací hasičů (6) Děti se seznámily s prací hasičů (7) Děti se seznámily s prací hasičů (8) Děti se seznámily s prací hasičů (9) Děti se seznámily s prací hasičů (10) Děti se seznámily s prací hasičů (11) Děti se seznámily s prací hasičů (12) Děti se seznámily s prací hasičů (13) Děti se seznámily s prací hasičů (14) Děti se seznámily s prací hasičů (15) Děti se seznámily s prací hasičů (16)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.

Další články

Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Už potřetí se ze Svaté Hory do centra Příbrami rozjede okolo 130 jezdců. Tradice Svatohorského Downtownu pokračuje 8.června a chystá se několik změn a novinek. 24. května 2019   (19:19) Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Počasí by akcemi nabitý víkend nemělo pokazit. 24. května 2019   (16:27) Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Autobusová zastávka, která byla přemístěna od Lidlu k novému nákupnímu centru, bude v provozu od 14. června 24. května 2019   (13:27) Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Při hledání detektorem kovů objevil oznamovatel dne 22. května po osmé hodině večerní v obci Buková u Příbramě nevybuchlou munici. 24. května 2019   (11:22) Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Hrozí jim až pět let za mřížemi 24. května 2019   (09:06) Češi dnes míří k volebním urnám Češi dnes míří k volebním urnám Úderem dnešní 14. hodiny budou Češi volit své zástupce do Evropského parlamentu 24. května 2019   (08:40) Většina příbramských základních škol přiznává zkušenost s kyberšikanou Většina příbramských základních škol přiznává zkušenost s kyberšikanou Kyberšikana se odehrává ve virtuálním světě, kterým dnešní děti žijí. Ponižující informace jsou dostupné komukoli, odkudkoli a kdykoli 24. května 2019   (06:32) PID v praxi: Za 84 Kč můžete jet do Prahy i zpět, pokud se nezdržíte příliš dlouho PID v praxi: Za 84 Kč můžete jet do Prahy i zpět, pokud se nezdržíte příliš dlouho Za měsíc se spouští PID, víme, kolik zaplatíte za cestu. 23. května 2019   (19:25) Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla Nový provozovatel počítá i se zachováním počtu zaměstnanců. Do Příbrami by se mohlo přesunout i sídlo firmy. 23. května 2019   (17:22) Uzavírka ulice Balbínova končí Uzavírka ulice Balbínova končí Do konce května měla být z důvodu výměny vodovodního řadu uzavřena křižovatka ulic Balbínova, Hrabákova a Na Leštině. Práce jsou již dokončeny a křižovatka bude v průběhu pár hodin otevřena. 23. května 2019   (15:19)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz