18. 9. svátek má Kryštof

Děti se seznámily s prací hasičů

4. května 2019   (13:48)
Dalších 17 fotografií v galeriiDěti se seznámily s prací hasičů

Ve dnech 2.5. a 3.5. proběhly dny otevřených dveří na stanicích HZS Středočeského kraje v Příbrami, Sedlčanech a Dobříši.


Ve dnech 2.5. a 3.5. se k příležitosti oslavy svátku Sv. Floriána patrona hasičů uskutečnily dny otevřených dveří na stanicích HZS Středočeského kraje - Dobříš, Sedlčany a Příbram.
Akce se zúčastnily zejména třídy základních a mateřských škol s pedagogy, ale také rodiče s dětmi. I přes páteční nepříznivé počasí se za oba dny akce zúčastnilo přibližně 580 dětí.

Na stanicích byla připravena jednotlivá stanoviště, kde se děti mohly interaktivní formou seznámit jak předcházet požárům a mimořádným událostem a jak se zachovat v případě jejich vzniku. Například prostřednictvím „Domečku rizik“ si připomněly, jaká rizika mohou nastat v domácnosti nastat a jak jim předejít.

Naučily se sbalit evakuační zavazadlo nebo si zopakovaly čísla na tísňové linky. Dále děti plnily různé úkoly a testy, díky kterým si prověřili znalosti v problematice ochrany člověka za mimořádných událostí. V Příbrami si děti navíc mohli vyzkoušet jízdu na koloběžkách zapůjčených od firmy Yedoo. Na stanicích byla dále stanoviště s hasičskou technikou a jejím vybavením, kde se děti mohly podívat na vybavení hasičů, které používají při různorodých zásazích, sednout si do kabiny řidiče, vyzkoušet si slaňování, apod.

V Příbrami a Sedlčanech se děti mohly seznámit s vybavením a činností Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje. V Příbrami si mohly prohlédnout drona Policie ČR.

Za odměnu si děti odnesly omalovánky, magnetky, náramky či pracovní listy s preventivně výchovnou tématikou.

Ve dnech 2.5. a 3.5. se k příležitosti …

Fotogalerie

Děti se seznámily s prací hasičů () Děti se seznámily s prací hasičů (1) Děti se seznámily s prací hasičů (2) Děti se seznámily s prací hasičů (3) Děti se seznámily s prací hasičů (4) Děti se seznámily s prací hasičů (5) Děti se seznámily s prací hasičů (6) Děti se seznámily s prací hasičů (7) Děti se seznámily s prací hasičů (8) Děti se seznámily s prací hasičů (9) Děti se seznámily s prací hasičů (10) Děti se seznámily s prací hasičů (11) Děti se seznámily s prací hasičů (12) Děti se seznámily s prací hasičů (13) Děti se seznámily s prací hasičů (14) Děti se seznámily s prací hasičů (15) Děti se seznámily s prací hasičů (16)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.

Další články

Pouťové atrakce nepustí téměř celý příští týden automobily na náměstí T. G. M. Pouťové atrakce nepustí téměř celý příští týden automobily na náměstí T. G. M. Letos poprvé po rekonstrukci náměstí T. G. Masaryka proběhne Václavská pouť přímo v centru města 18. září 2019   (17:43) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli Byl vyhlášen i traumaplán 18. září 2019   (14:18) Pražská ulice bezpečnější Pražská ulice bezpečnější Na základě podnětů od občanů se vedení města zabývalo situací, která nastává každý víkend na pěší zóně Pražské ulice. Lidé jdoucí touto nákupní třídou jsou nuceni proplétat se mezi zaparkovanými vozidly. 18. září 2019   (11:44) Konec potemnělým chodníkům v Příbrami? Konec potemnělým chodníkům v Příbrami? Na Flusárně si lidé po setmění svítí na cestu mobily. Město zde v horizontu několika měsíců instaluje LED lampy 18. září 2019   (11:26) Bude Příbram v oblasti sportu průkopnickým městem? Bude Příbram v oblasti sportu průkopnickým městem? Velkého ocenění se dostalo městu od sportovních odborníků, kteří se věnují koncepci sportu na celostátní úrovni 18. září 2019   (09:58) Ženou regionu se stala zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům Ženou regionu se stala zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům Jana Puklová Havelková. To je letošní Žena regionu pro Středočeský kraj 18. září 2019   (07:33) V Alce mají srdce na pravém místě. Přijďte se přesvědčit V Alce mají srdce na pravém místě. Přijďte se přesvědčit Handicapovaní klienti a jejich rodiny mají v Alce vždy dveře otevřené. Dnes budete moci vstoupit i vy 18. září 2019   (06:13) Vodním záchranářům na Slapech letos mírně přibylo zásahů Vodním záchranářům na Slapech letos mírně přibylo zásahů Nejzávažnější případ sezóny byla resuscitace jednačtyřicetiletého muže, který trpěl Romano-Wandrovým syndromem. Byl podán jeden výboj pomocí AED. Při součinnosti s ZZS byl pacient přiveden do plného vědomí. 17. září 2019   (20:20) Hořící vůz skončil v příkopu Hořící vůz skončil v příkopu Řidič vyvázl bez zranění 17. září 2019   (17:32) Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Ochrana fauny ČR představila dětem zvířata, žijící v minizoo na Novém rybníku. 17. září 2019   (16:35)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz