6. 8. svátek má Oldřiška
Děti se seznámily s prací hasičů

4. května 2019   (13:48)
Dalších 17 fotografií v galeriiDěti se seznámily s prací hasičů

Ve dnech 2.5. a 3.5. proběhly dny otevřených dveří na stanicích HZS Středočeského kraje v Příbrami, Sedlčanech a Dobříši.Ve dnech 2.5. a 3.5. se k příležitosti oslavy svátku Sv. Floriána patrona hasičů uskutečnily dny otevřených dveří na stanicích HZS Středočeského kraje - Dobříš, Sedlčany a Příbram.
Akce se zúčastnily zejména třídy základních a mateřských škol s pedagogy, ale také rodiče s dětmi. I přes páteční nepříznivé počasí se za oba dny akce zúčastnilo přibližně 580 dětí.

Na stanicích byla připravena jednotlivá stanoviště, kde se děti mohly interaktivní formou seznámit jak předcházet požárům a mimořádným událostem a jak se zachovat v případě jejich vzniku. Například prostřednictvím „Domečku rizik“ si připomněly, jaká rizika mohou nastat v domácnosti nastat a jak jim předejít.

Naučily se sbalit evakuační zavazadlo nebo si zopakovaly čísla na tísňové linky. Dále děti plnily různé úkoly a testy, díky kterým si prověřili znalosti v problematice ochrany člověka za mimořádných událostí. V Příbrami si děti navíc mohli vyzkoušet jízdu na koloběžkách zapůjčených od firmy Yedoo. Na stanicích byla dále stanoviště s hasičskou technikou a jejím vybavením, kde se děti mohly podívat na vybavení hasičů, které používají při různorodých zásazích, sednout si do kabiny řidiče, vyzkoušet si slaňování, apod.

V Příbrami a Sedlčanech se děti mohly seznámit s vybavením a činností Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje. V Příbrami si mohly prohlédnout drona Policie ČR.

Za odměnu si děti odnesly omalovánky, magnetky, náramky či pracovní listy s preventivně výchovnou tématikou.
Ve dnech 2.5. a 3.5. se k příležitosti …

Fotogalerie

Děti se seznámily s prací hasičů () Děti se seznámily s prací hasičů (1) Děti se seznámily s prací hasičů (2) Děti se seznámily s prací hasičů (3) Děti se seznámily s prací hasičů (4) Děti se seznámily s prací hasičů (5) Děti se seznámily s prací hasičů (6) Děti se seznámily s prací hasičů (7) Děti se seznámily s prací hasičů (8) Děti se seznámily s prací hasičů (9) Děti se seznámily s prací hasičů (10) Děti se seznámily s prací hasičů (11) Děti se seznámily s prací hasičů (12) Děti se seznámily s prací hasičů (13) Děti se seznámily s prací hasičů (14) Děti se seznámily s prací hasičů (15) Děti se seznámily s prací hasičů (16)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.Další články

Odložte deštníky, připravte plavky. Tropy hlásí návrat Odložte deštníky, připravte plavky. Tropy hlásí návrat Jízda historickými vozy i rock'n'roll. V Rožmitále zažijete Retro den Jízda historickými vozy i rock'n'roll. V Rožmitále zažijete Retro den Místní dráha v Rožmitále pod Třemšínem a Podbrdské muzeum oslaví narozeniny spolu. V sobotu 22. srpna čeká návštěvníky celodenní program s historickými projížďkami, výstavami a hudbou. Končí se o půlnoci. 6. srpna 2020   (06:40) Další nebezpečná vlna podvodů na Facebooku. Hackeři zveřejňují statusy pod vaší identitou Další nebezpečná vlna podvodů na Facebooku. Hackeři zveřejňují statusy pod vaší identitou Příbramská nemocnice láká na výstavu Úsměv a radost Příbramská nemocnice láká na výstavu Úsměv a radost V pořadí třetí letošní výstavou pokračuje sezóna 2020 v galerii Oblastní nemocnice Příbram. 5. srpna 2020   (19:50) Štítná žláza: Malý orgán, který dokáže napáchat velké problémy Štítná žláza: Malý orgán, který dokáže napáchat velké problémy Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo. 5. srpna 2020   (16:08) Houbařská sezona se zatím nevyvíjí dobře. I přes deště a vysoké teploty moc nerostou Houbařská sezona se zatím nevyvíjí dobře. I přes deště a vysoké teploty moc nerostou Proti předchozím suchým rokům bylo letos nadprůměrně hodně hub zejména na přelomu června a července, v dalších týdnech už houby rostly méně. 5. srpna 2020   (12:37) Dobrovolníci se vrátili do nemocnice, s novou koordinátorkou Dobrovolníci se vrátili do nemocnice, s novou koordinátorkou Tato záslužná činnost se po pauze opět navrátila mezi pacienty, i když v omezené míře a za dodržení určitých hygienických pravidel. 5. srpna 2020   (10:18) Sociální demokraté navrhují od ledna zvýšit důchody o 300 či o 400 korun víc, než nařizuje zákon Sociální demokraté navrhují od ledna zvýšit důchody o 300 či o 400 korun víc, než nařizuje zákon Stokoruny nad tuto průměrnou částku by senioři a seniorky mohli dostat buď měsíčně, nebo jako několikatisícový jednorázový příplatek. 5. srpna 2020   (08:46) V úterý v ČR přibylo 290 nakažených, nejvíc od konce června. Známe situaci na Příbramsku V úterý v ČR přibylo 290 nakažených, nejvíc od konce června. Známe situaci na Příbramsku
V rybníce na Příbramsku se objevily desítky uhynulých ryb V rybníce na Příbramsku se objevily desítky uhynulých ryb Úhyn části rybí násady v obci Věšín byl pravděpodobně následkem nedostatku kyslíku v souvislosti s tropickými teplotami uplynulého týdne. 4. srpna 2020   (20:07)
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz