24. 1. svátek má Milena

Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny

22. června 2019   (09:25)
Dalších 22 fotografií v galeriiDěti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny

Ze soutěžních obrázků to dokonce vypadá, že hlavní pracovní náplní hasičů je zachraňování kočiček


V budově Hasičského záchranného sboru v Příbrami ve Školní ulici bylo ve čtvrtek veselo, i když zrovna neměli hasiči žádný výjezd.  Předávaly se tu ceny za výtvarnou a literární soutěž na téma „Kde hasiči pomáhají“. Sešlo se tu kolem dvaceti dětských výtvarníků a ti nejlepší odcházeli s diplomem a taškou plnou dárků.

Do letošního 16. ročníku soutěže se přihlásilo 400 soutěžících.
Z této velké kupy museli organizátoři vybrat jen několik málo vítězů. Soutěžilo se v šesti kategoriích a z každé kategorie byla oceněna první tři místa.

Z vítězných obrázků bylo hezky vidět, jak děti moc dobře ví, že hasiči jen nekrotí plameny. Tak trošku to dokonce z obrázků vypadá, že jejich hlavní pracovní náplní je zachraňování kočiček. Kočička sedící vysoko na stromě, kočička topící se v bazénu, další kočička na stromě. Kočiček bylo snad i více, než plamenů.

Za odměnu se děti podívaly do doopravdického hasičského zákulisí.
Vyzkoušely, jak se chodí po nekonečném žebříku, proběhly si hasičský polygon, nasadily hasičskou přilbu, potěžkaly hasičskou výzbroj.  Zjistily, že mají hasiči své bodyguardy a na vlastní uši slyšely, jak takový bodyguard „vyvádí“, když je hasič v nebezpečí. A také se dozvěděly, že pokud se budou chtít stát hasičem, budou muset možná začít trénovat už teď, aby se zvládly vypravit během dvou minut.

V budově Hasičského záchranného sboru …

Fotogalerie

Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny () Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (1) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (2) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (3) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (4) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (5) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (6) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (7) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (8) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (9) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (10) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (11) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (12) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (13) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (14) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (15) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (16) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (17) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (18) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (19) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (20) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (21)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
Foto: pribram.cz
HZS

autor: mirDalší články

Počasí se zbláznilo, příští týden bude až 12 stupňů Počasí se zbláznilo, příští týden bude až 12 stupňů Milovníci zimního počasí marně čekají na příchod sněhových vloček. Podle aktualizované předpovědi se mají teploty blížit spíše těm obvyklým jarním. 23. ledna 2020   (17:30) Díra v hlavě jí ukázala cestu. Díky svému optimismu vítězí Ivana Sedláčková nad těžkou nemocí Díra v hlavě jí ukázala cestu. Díky svému optimismu vítězí Ivana Sedláčková nad těžkou nemocí První veřejné čtení z knihy Díra v hlavě mi ukázala cestu se uskuteční dnes v příbramské knihovně 23. ledna 2020   (15:10) Sedlčany odložily stavbu akvaparku, bojí se zadlužení Sedlčany odložily stavbu akvaparku, bojí se zadlužení Akvapark měl vzniknout ve Zberazské ulici mezi zimním stadionem a tréninkovým fotbalovým hřištěm. 23. ledna 2020   (12:59) Inspekce zakázala plastový meloun, vzhledem i vůní příliš připomíná skutečný Inspekce zakázala plastový meloun, vzhledem i vůní příliš připomíná skutečný Záměna tohoto výrobku může vést zejména při hře malých dětí k odkusování drobných částí, k jejich vkládání do úst a následnému vdechnutí, spolknutí, resp. zablokování vnitřních dýchacích cest a ohrožení lidského zdraví. 23. ledna 2020   (12:06) Nepřehlédněte Na Příbramsku se srazil vlak s autem, nikdo se nezranil Na Příbramsku se srazil vlak s autem, nikdo se nezranil U Kosovy Hory na Příbramsku se ve čtvrtek ráno střetl vlak s autem. Kolize se obešla bez zranění. Auto skončilo po nárazu do vlaku mimo komunikaci. Železniční přejezd momentálně není průjezdný. 23. ledna 2020   (09:45) Agresivní žena z Dobříše skončila na psychiatrii Agresivní žena z Dobříše skončila na psychiatrii Plivala po lidech, urážela a mlátila hosty v restauracích. Nyní ženě hrozí desetiletý pobyt za mřížemi. 23. ledna 2020   (08:37) Provoz na dálnici zkomplikovaly tři nehody Provoz na dálnici zkomplikovaly tři nehody Ve čtvrtek ráno policisté dálnici D4 u Obořiště zcela uzavřeli 23. ledna 2020   (06:24) AKTUALIZOVÁNO Starostka Dobříše objasnila důvod rezignace Starostka Dobříše objasnila důvod rezignace Starostka Dobříše na Příbramsku Jana Vlnasová k 3. březnu rezignuje, zastupitelkou zůstává. K odchodu ji přiměla situace na radnici. 22. ledna 2020   (18:51) Nepřehlédněte Do České republiky se vrátila ptačí chřipka, ve středních Čechách se zatím nevyskytuje Do České republiky se vrátila ptačí chřipka, ve středních Čechách se zatím nevyskytuje V rámci veterinárních opatření je v místě nákazy omezen pohyb drůbeže. Zakázáno je i pořádání výstav či burz drůbeže a ptactva, které představují velké riziko šíření nákazy. 22. ledna 2020   (17:29) Martin Erat na zimním stadionu v Příbrami Martin Erat na zimním stadionu v Příbrami Na ochozu zimního stadionu se otevřela značková prodejna vybavení a potřeb pro hokejisty značky Bauer. Pásku pomohl přestřihnout i špičkový hráč Martin Erat 22. ledna 2020   (14:42)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz