Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny

22. června 2019   (09:25)
Dalších 22 fotografií v galeriiDěti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny

Ze soutěžních obrázků to dokonce vypadá, že hlavní pracovní náplní hasičů je zachraňování kočiček


V budově Hasičského záchranného sboru v Příbrami ve Školní ulici bylo ve čtvrtek veselo, i když zrovna neměli hasiči žádný výjezd.  Předávaly se tu ceny za výtvarnou a literární soutěž na téma „Kde hasiči pomáhají“. Sešlo se tu kolem dvaceti dětských výtvarníků a ti nejlepší odcházeli s diplomem a taškou plnou dárků.

Do letošního 16. ročníku soutěže se přihlásilo 400 soutěžících.
Z této velké kupy museli organizátoři vybrat jen několik málo vítězů. Soutěžilo se v šesti kategoriích a z každé kategorie byla oceněna první tři místa.

Z vítězných obrázků bylo hezky vidět, jak děti moc dobře ví, že hasiči jen nekrotí plameny. Tak trošku to dokonce z obrázků vypadá, že jejich hlavní pracovní náplní je zachraňování kočiček. Kočička sedící vysoko na stromě, kočička topící se v bazénu, další kočička na stromě. Kočiček bylo snad i více, než plamenů.

Za odměnu se děti podívaly do doopravdického hasičského zákulisí.
Vyzkoušely, jak se chodí po nekonečném žebříku, proběhly si hasičský polygon, nasadily hasičskou přilbu, potěžkaly hasičskou výzbroj.  Zjistily, že mají hasiči své bodyguardy a na vlastní uši slyšely, jak takový bodyguard „vyvádí“, když je hasič v nebezpečí. A také se dozvěděly, že pokud se budou chtít stát hasičem, budou muset možná začít trénovat už teď, aby se zvládly vypravit během dvou minut.
V budově Hasičského záchranného sboru …


Fotogalerie

Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny () Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (1) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (2) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (3) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (4) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (5) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (6) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (7) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (8) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (9) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (10) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (11) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (12) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (13) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (14) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (15) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (16) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (17) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (18) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (19) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (20) Děti dobře ví, že hasiči nekrotí jen plameny (21)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
Foto: pribram.cz
HZS

autor: mir

Další články

Další nebezpečná vlna podvodů na Facebooku. Hackeři zveřejňují statusy pod vaší identitou Další nebezpečná vlna podvodů na Facebooku. Hackeři zveřejňují statusy pod vaší identitou Příbramská nemocnice láká na výstavu Úsměv a radost Příbramská nemocnice láká na výstavu Úsměv a radost V pořadí třetí letošní výstavou pokračuje sezóna 2020 v galerii Oblastní nemocnice Příbram. 5. srpna 2020   (19:50) Štítná žláza: Malý orgán, který dokáže napáchat velké problémy Štítná žláza: Malý orgán, který dokáže napáchat velké problémy Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo. 5. srpna 2020   (16:08) Houbařská sezona se zatím nevyvíjí dobře. I přes deště a vysoké teploty moc nerostou Houbařská sezona se zatím nevyvíjí dobře. I přes deště a vysoké teploty moc nerostou Proti předchozím suchým rokům bylo letos nadprůměrně hodně hub zejména na přelomu června a července, v dalších týdnech už houby rostly méně. 5. srpna 2020   (12:37) Dobrovolníci se vrátili do nemocnice, s novou koordinátorkou Dobrovolníci se vrátili do nemocnice, s novou koordinátorkou Tato záslužná činnost se po pauze opět navrátila mezi pacienty, i když v omezené míře a za dodržení určitých hygienických pravidel. 5. srpna 2020   (10:18) Sociální demokraté navrhují od ledna zvýšit důchody o 300 či o 400 korun víc, než nařizuje zákon Sociální demokraté navrhují od ledna zvýšit důchody o 300 či o 400 korun víc, než nařizuje zákon Stokoruny nad tuto průměrnou částku by senioři a seniorky mohli dostat buď měsíčně, nebo jako několikatisícový jednorázový příplatek. 5. srpna 2020   (08:46) V úterý v ČR přibylo 290 nakažených, nejvíc od konce června. Známe situaci na Příbramsku V úterý v ČR přibylo 290 nakažených, nejvíc od konce června. Známe situaci na Příbramsku V rybníce na Příbramsku se objevily desítky uhynulých ryb V rybníce na Příbramsku se objevily desítky uhynulých ryb Úhyn části rybí násady v obci Věšín byl pravděpodobně následkem nedostatku kyslíku v souvislosti s tropickými teplotami uplynulého týdne. 4. srpna 2020   (20:07) Kraj přispěje na opravy zámků v Kácově, Skrýšově či Osečanech Kraj přispěje na opravy zámků v Kácově, Skrýšově či Osečanech Nejvíce peněz, téměř 5,9 milionu korun, půjde na obnovu střechy a krovu zámku v Osečanech na Příbramsku, který si pořídil bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický s partnerem Danielem Krejčíkem. 4. srpna 2020   (17:34)
Muži, který nahlásil uložení bomby v LDN, hrozí tři roky vězení. Vyšetřován je na svobodě Muži, který nahlásil uložení bomby v LDN, hrozí tři roky vězení. Vyšetřován je na svobodě Operátor tísňové linky 112 přijal v sobotu dopoledne oznámení o uložení nástražného výbušného systému v objektu areálu příbramské nemocnice na Zdaboři. Volající zmateně oznámil, že uložil v LDN bombu. 4. srpna 2020   (15:14)
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz