Dětem začaly dvouměsíční letní prázdniny
1. července 2022 (06:26)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Během volna se mnozí vydají na tábory v přírodě i ve městě, na sportovní soustředění, s rodiči k moři, na hory, na chalupu nebo k prarodičům.
Žákům a studentům základních a středních škol dnes oficiálně začínají dvouměsíční prázdniny. Během volna se mnozí vydají na tábory v přírodě i ve městě, na sportovní soustředění, s rodiči k moři, na hory, na chalupu nebo k prarodičům. Vyučování v novém školním roce 2022/2023 začne ve čtvrtek 1. září.
Školství bude od začátku letních prázdnin řídit nový ministr - dosavadního šéfa resortu Petra Gazdíka, který se rozhodl skončit ke konci června kvůli stykům s obviněným podnikatelem Michalem Redlem v kauze Dozimetr, nahradil ode dneška Vladimír Balaš (oba STAN).
První prázdninový den budou na západě země panovat většinou letní teploty kolem 23 stupňů. Znovu mohou dorazit bouřky, ojediněle i velmi intenzivní s přívalovými srážkami, kroupami a nárazy větru. První prázdninový víkend se počasí zklidní, bouřky ani jiné nebezpečné projevy s nimi spojené zatím meteorologové neočekávají.
Kvůli odjezdu lidí na dovolené policisté přes prázdniny jako každý rok posílili dopravní hlídky, hlavně na výjezdu z velkých měst a na hlavních tazích, kde se očekává zvýšený provoz. Prázdniny jsou podle policistů rizikovým obdobím, zejména kvůli vysokým teplotám, výraznému nárůstu tranzitní dopravy i vyššímu počtu nejzranitelnějších účastníků silničního provozu, jako jsou motorkáři, cyklisté a chodci.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Žáci dnes dostanou vysvědčení, končí školní rok
•Strategie navrhuje způsoby zlepšení výuky na středočeských školách
•Končící školní rok ovlivnily epidemie covidu-19 i příchod uprchlíků z Ukrajiny
Další články
Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko
Nad území České republiky se v neděli během časných ranních hodin začal dostávat kouř …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Kraj podporuje rozšiřování sítě defibrilátorů v obcích
Středočeský kraj chce přispět k rozšíření sítě přístrojů určených k laické resuscitaci …
AKTUÁLNĚ
Meteorologové rozšířili výstrahu před požáry i na střední Čechy
Meteorologové dnes rozšířili výstrahu před vznikem požárů na západní a severní Čechy, …
AKTUÁLNĚ
Na Orlíku se objevili dva obří uhynulí sumci. Co se v přehradě děje?
Orlická přehrada je dlouhodobě známá jako místo, kde žijí jedni z největších sumců v …
ZVÍŘATA
Ze sedla do tenisek: Je lepší dovolená na kole, nebo po vlastních?
Toužíte po pořádném restartu, ale váháte, jestli letos vsadit na rychlá kola, nebo na …
LIFESTYLE
Jak se žije s Door to Door? Příbram rozšiřuje nový systém třídění odpadu. Nádoby jsou přímo u domů, svoz častější a třídění jednodušší
Systém Door to Door (D2D) už v Příbrami běží v prvních lokalitách a postupně se …
AKTUÁLNĚ
Galerie Františka Drtikola otevřela výstavu o intimitě, identitě i společenských stereotypech
Galerie Františka Drtikola Příbram připravila novou výstavu mladého umělce Michala …
KULTURA
Záchrana vydřího mláděte v Příčovech má pokračování: V Hrachově o něj teď pečují čtyřiadvacet hodin denně
Obyvatelé obce Příčovy upozornili záchranáře z Ochrany fauny ČR na podivné pískání, …
Zloději si vybírají k vloupání hlavně auta v Příbrami
Majetková kriminalita se i nadále významně podílí na celkové kriminalitě na …
AKTUÁLNĚ
Roztomilý vetřelec na Padrti. Nechtěná nutrie se objevila uprostřed Brd
Při toulkách kolem Padrťských rybníků člověk očekává setkání s ledňáčkem, volavkou …
POZNÁVÁME BRDY




