11. 3. svátek má Anděla




Destinační agentura Brdy zve na pěší výlet na Olymp Brd

24. ledna 2019   (09:54)
Destinační agentura Brdy zve na pěší výlet na Olymp Brd

Již tuto sobotu se můžete se zkušenou průvodkyní vydat k bájemi opředenému brdskému vrcholu do míst, kde prý sídlila Hadí královna, kde je Fabiánova zahrádka nebo kde pořádali trampové zakázané potlachy rozháněné státní policií.



Desetikilometrová trasa, která je vhodná i pro zdatnější děti či seniory, zavede turisty do míst, která ani někteří místní pořádně neznají. Na první pěší výlet z letošní série komentovaných výletů po zimních Brdech zve zájemce z řad široké veřejnosti Destinační agentura Brdy spolu s cykloportálem plzenskonakole.cz.

Na loňskou více než dvacítku pěších, cyklistických bikerských a geologických výletů pro širokou veřejnost letos v zimě navazuje několik pěších výletů s průvodcem. Ten první K Fabiánově vatře na Plešivec povede zkušená hořovická průvodkyně Marcela Flídrová, která turisty provede po známých i méně známých místech v okolí Jinců. Účastníci uvidí, kde stál skalní útvar Jehla, a proč jej nyní už nelze vidět, dozví se také, kde je Fabiánovo lože. „Olymp Brd, jak se někdy říká hoře Plešivec, ukrývá mnoho zajímavých míst. Jak jsem se nedávno přesvědčila, některá z nich neznají ani místní,“ říká Marcela Flídrová. Přibližně desetikilometrová trasa je vhodná i pro zdatnější děti či seniory zvyklé na turistické výšlapy. „Kromě sídla Hadí královny si turisté budou moci třeba zblízka prohlédnout viklan, nahlédnout do Fabiánovy zahrádky a rozhlédnout se z Čertovy kazatelny,“ dodává Marcela Flídrová, která trasu také připravila.

Pěší výlet na Olymp Brd je jeden ze tří komentovaných výletů, které jsme pro tuto zimu do Brd připravili,“ uvádí projektový manažer Destinační agentury Brdy Luboš Gardoň a dodává: „Na sobotu 9. února chystáme pěší výlet ze Strašic do Padrťské kotliny, který povede Jiří Holomel. Termín pro třetí zimní výlet „Za sněžnou blechou“, který po nové trase povede Radka Žáková, musíme zvolit s ohledem na počasí, aby bylo možné spatřit tento hmyz skákající po sněhu.“

Na trase není, kromě studánek, kde se občerstvit, a tak by si účastníci měli s sebou vzít dostatek pití a velkou svačinu. Samozřejmostí je vhodné oblečení a hlavně dobré turistické boty. Doporučujeme vzít si s sebou dalekohled a účastníci výletu by neměli ani zapomenout fotoaparát či chytrý telefon – samozřejmě nabitý.

Počet účastníků brdských výletů je omezen, proto doporučujeme všem se na výlety registrovat předem na telefonním čísle 725 443 243, a to od pondělí do neděle v době od 9 do 17 hodin. Zaváděcí cena činí pro dospělého 110 Kč, pro dítě pak 90 Kč. Výlety do Brd s průvodcem připravuje Destinační agentura Brdy, která je organizační složkou Ekologického centra Orlov o.p.s. v Příbrami.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MVDr. Luboš Gardoň
autor: top








Další články

Havarovaný Volkswagen u Hluboše: Řidič vyvázl bez vážnějších zranění Havarovaný Volkswagen u Hluboše: Řidič vyvázl bez vážnějších zranění Na silnici u obce Hluboš zasahovaly ve středu odpoledne všechny složky integrovaného … Veterináři odebrali z domu ve Vranovicích přes 150 psů Veterináři odebrali z domu ve Vranovicích přes 150 psů Státní veterinární správa (SVS) při kontrole na základě obdrženého podnětu odhalila v … FOTO V Březnici zazní poprvé Ota Balage: Rocková legenda spojí síly s mladými talenty v jedinečném hudebním večeru V Březnici zazní poprvé Ota Balage: Rocková legenda spojí síly s mladými talenty v jedinečném hudebním večeru V Kulturním domě Březnice poprvé vystoupí známý zpěvák Ota Balage + band. A nejen on – … Otřesný nález na okraji Vranovic: manželský pár tam v domku provozoval ilegální množírnu Otřesný nález na okraji Vranovic: manželský pár tam v domku provozoval ilegální množírnu Ve Vranovicích u Rožmitálu pod Třemšínem zasahovala v úterý 10. března Policie ČR … BLESKOVÁ ZPRÁVA Má mladá generace důvod v Příbrami zůstat? Data i hlasy mladých mluví jasně Má mladá generace důvod v Příbrami zůstat? Data i hlasy mladých mluví jasně Otázka, která se v Příbrami vrací stále častěji: Má mladá generace důvod ve městě … NEPŘEHLÉDNĚTE Žena v Mníšku tvrdila, že ji někdo napadl s nožem. Policie nasadila služebního psa a kontrolovala kamery Žena v Mníšku tvrdila, že ji někdo napadl s nožem. Policie nasadila služebního psa a kontrolovala kamery Ve středu 11. března se mezi obyvateli Mníšku pod Brdy začala rychle šířit zpráva o … AKTUÁLNĚ Příbramští hasiči mají technologický arzenál. Moderní technika jim dává větší jistotu i sílu v terénu Příbramští hasiči mají technologický arzenál. Moderní technika jim dává větší jistotu i sílu v terénu Nové vybavení výrazně posiluje bezpečnost i schopnosti příbramských hasičů při … NEPŘEHLÉDNĚTE Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko Spropitné, které už nebude viset v šedé zóně, levnější nealko v restauracích a návrat … NEPŘEHLÉDNĚTE Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník V Obecnické ulici zasahovaly v úterý 10. března těsně po 15. hodině všechny složky … AKTUALIZOVÁNO
Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem Se sexuálním obtěžováním na pracovišti se v České republice setkala přibližně pětina …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz