4. 4. svátek má Ivana

Déšť a vítr zkomplikovaly lyžování ve středočeských areálech

12. ledna 2015   (17:39)
Déšť a vítr zkomplikovaly lyžování ve středočeských areálech
foto: pribram.cz

V několika areálech počasí dokonce uzavřelo vleky.



Deštivé počasí a silný vítr zkomplikovaly o víkendu lyžování ve středočeských zimních areálech. Středisko Šibeniční vrch u Mnichovic nedaleko Prahy muselo kvůli odtávajícímu sněhu dokonce přerušit sezonu, v provozu má pouze vlek pro děti. Víkendová návštěvnost lyžařských areálů byla slabší než jindy, zjistila ČTK.

"Je to špatné. Ten noční déšť nás zničil. Museli jsme zastavit velkou sjezdovku a máme puštěný pouze dětský vlek," uvedl provozovatel Šibeničního vrchu Jan Zenkl. Souvislá vrstva sněhu na sjezdovce je podle něj už minulostí. "Taková vrstva tady zase nebyla, bylo tady 40 centimetrů sněhu, což nestačilo," podotkl. V provozu je tak už jen malý vlek, na němž dnes lyžovalo několik dětí. "Sezonu obnovíme, až budou zase mrazy aspoň tři čtyři pod nulou," dodal Zenkl.

Podmínky k lyžování se zhoršily i v největším středočeském lyžařském středisku Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku, kde nyní na sjezdovce leží 20 až 40 centimetrů. "Nějaký sníh nám utekl, protože těch 13 stupňů bylo hodně. Pospravili jsme to, ale samozřejmě by se nám hodilo tam něco přifouknout, aby to bylo zase pěkné," uvedl provozovatel Jaroslav Krejčí. Víkendová návštěvnost byla podle něj slabší. Zatímco minulý týden bylo parkoviště u areálu plné, dnes tam byla podle Krejčího asi polovina aut.

Silný vítr a déšť o víkendu odrazovaly i od návštěvy střediska v Chotouni u Prahy. "V sobotu byl vítr hodně nepříjemný a bylo teplo, takže sníh nám úplně mizel před očima," uvedl provozovatel Jiří Vorel. V sobotu byla návštěvnost přes nepřízeň počasí docela slušná, dnes je ale výrazně slabší. Lidé podle něj zřejmě nepředpokládají, že by se v Chotouni po nočním lijáku mohlo ještě lyžovat. Na svahu přitom podle Vorla leží stále kolem půl metru sněhu.

Provoz v této sezoně dosud nezahájila sjezdovka v Kvasejovicích u Sedlce-Prčice, která je závislá na přírodním sněhu, ani příbramská sjezdovka Padák. Podle místostarostyPříbrami Václava Švendy (TOP 09) nebude letos příbramský svah pravděpodobně lyžařům otevřen. Důvodem je podle něj skutečnost, že se zadrhla jednání o prodloužení nájemní smlouvy mezi městem a tělovýchovnou jednotou Baník, které patří pozemek pod hlavním svahem.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj jpt








Další články

Baník B pálil, Příbram skórovala. Z Ostravy veze zasloužené vítězství Baník B pálil, Příbram skórovala. Z Ostravy veze zasloužené vítězství Příbram si z Ostravy odváží cenné tři body z utkání 21. kola Chance národní ligy. … SPORT Kde o velikonočních svátcích nakoupíte a kde seženete léky? Kde o velikonočních svátcích nakoupíte a kde seženete léky? Lékárna Oblastní nemocnice Příbram je o velikonočních svátcích uzavřena. Portál … VELIKONOCE I krysy mají svůj den. A možná vás překvapí, proč si ho zaslouží I krysy mají svůj den. A možná vás překvapí, proč si ho zaslouží Každý rok 4. dubna patří zvířeti, které většina z nás zná spíš z rychlých stínů u … ZVÍŘATA Sýc rousný: úhledný noční lovec horských lesů, kterému kalamitní holiny svědčí Sýc rousný: úhledný noční lovec horských lesů, kterému kalamitní holiny svědčí Minule jsme se věnovali nejběžnější sově naší krajiny – puštíku obecnému. Tentokrát … POZNÁVÁME BRDY Zvrácené peklo v rodině: zneužíval svou i nevlastní dcery, pomáhala i přítelkyně Zvrácené peklo v rodině: zneužíval svou i nevlastní dcery, pomáhala i přítelkyně Krajští kriminalisté zahájili trestní stíhání 29letého muže, kterého viní ze závažné … AKTUÁLNĚ Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes? Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes? Velikonoce nejsou jen o volných dnech a dobrotách. Patří mezi nejstarší a … ZAJÍMAVOSTI Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 42,50 … AKTUÁLNĚ V březnu na silnicích v Středočeském kraji zemřelo osm lidí, meziročně o tři více V březnu na silnicích v Středočeském kraji zemřelo osm lidí, meziročně o tři více Při dopravních nehodách na silnicích ve Středočeském kraji zemřelo v březnu osm lidí, … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit Tento víkend se můžete těšit na tradiční hudební večery v restauraci Na Hradbách a … AKTUÁLNĚ
Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony Na provoz protialkoholních záchytných stanic vyhradil Středočeský kraj pro letošní rok …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz