Desítky metrů požárních hadic natahovalo několik jednotek hasičů při požáru v Brdech
7. října 2018 (09:25)
foto: pribram.cz
Další nezodpovědný návštěvník si rozdělal oheň uprostřed lesa na hrabance nedaleko vrchu Třemšín
V sobotu, krátce po 12. hodině přijal operační důstojník středočeských hasičů tísňové volání z Příbramska. K nahlášenému lesnímu požáru, nad obcí Hutě pod Třemšínem, pod vrchem Třemšín, okamžitě vyjelo několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Místní lesník čekal na přijíždějící vozidla již v obci Hutě a odtamtud je navigoval k místu události. Po provedeném průzkumu bylo zjištěno, že se jedná o nedohašené ohniště. Následkem naprosto nepochopitelné nezodpovědnosti a bezohlednosti, prozatím neznámého návštěvníka Chráněné krajinné oblasti Brdy, se prostřednictvím hrabanky rozšířilo ohniště na plochu více než 25 metrů čtverečních, ohořely některé stromy v okolí a na vzdálených místech se objevovala ohniska dalších menších požárů.
foto: pribram.cz
Zasahující jednotky HZS Středočeského kraje ÚO Příbram a dobrovolných hasičů z Rožmitálu pod Třemšínem a Hvožďan rozvinuly téměř 250 metrů hadic, aby mohly oheň zlikvidovat. Ke slovu přišly i krumpáče a lopaty, aby se voda dostala i k doutnajícímu kořenovému systému a hrabance, která odváděla oheň mimo centrum ohniště, ohraničeného kamením.
To, že se v lese nesmí dělat oheň, ví každé malé dítě. Těžko však lze chápat myšlení lidí, kteří si dovolí i přes desítky upozornění, zákazů daných zákonem, rozdělat oheň uprostřed hustého lesa v době takového sucha a nakonec od něho i odejít. Jen díky pozornosti ostatních návštěvníků a pohotovosti lesníků, kteří tuto část lesa spravují, podařilo se rychlým a profesionálním zásahem hasičů, znovu uchránit nemalý krásný kus přírody.
To, že se v lese nesmí dělat oheň, ví každé malé dítě. Těžko však lze chápat myšlení lidí, kteří si dovolí i přes desítky upozornění, zákazů daných zákonem, rozdělat oheň uprostřed hustého lesa v době takového sucha a nakonec od něho i odejít. Jen díky pozornosti ostatních návštěvníků a pohotovosti lesníků, kteří tuto část lesa spravují, podařilo se rychlým a profesionálním zásahem hasičů, znovu uchránit nemalý krásný kus přírody.
foto: pribram.cz
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: mip
Další články
Černé pondělí na Příbramsku: U Hluboše narazila dodávka do pařezu, na místo letěl opět i vrtulník
Černé pondělí pro řidiče na Příbramsku pokračuje dalším zásahem záchranných složek. Na …
AKTUALIZOVÁNO
Po čelním střetu s osobním autem skončil autobus u Jinců v příkopu, na místo letěl i vrtulník
K vážně vypadající dopravní nehodě došlo v pondělí odpoledne na silnici 118 u obce …
AKTUALIZOVÁNO
Sdílené dětství: Když rodiče zveřejňují život svých dětí dřív, než se naučí mluvit
Fotka z ultrazvuku, první krůčky, koupání ve vaně nebo záchvat vzteku v obchodě. To …
NÁZOR
/FOTO/ Policie pátrá po muži z Bohostic. Odešel z domova a dosud se nevrátil
Policisté vyhlásili pátrání po devětačtyřicetiletém Dominiku Šnejdrovi z Bohostic na …
AKTUÁLNĚ
Ve Středočeském kraji je na školách po 2. kole přijímaček asi 1200 volných míst
Ve Středočeském kraji je na středních školách po druhém kole přijímaček asi 1200 …
AKTUÁLNĚ
Česko má po víkendu nový teplotní rekord 41,9 stupně, ale lidé kolabovali, pět utonulo
Českou republiku o víkendu zasáhly tropické teploty, po oba dny bylo překonáno …
AKTUÁLNĚ
V úterý startuje 17. ročník Summer X Fest Tour. První zastávkou je Příbram a vstup je zdarma
Příbram se stane první zastávkou letošního ročníku oblíbené festivalové tour Summer X …
OBRAZEM: JelenFest ovládl Příbram: Rodinná atmosféra, autogramiády i velká večerní show
Příbram zažila v sobotu 27. června nezapomenutelný den plný rodinné zábavy a skvělé …
FOTOGALERIE
Červen v Příbrami jako z jiného světa. Stoletá voda, tropy a škody za miliony
Červen v Příbrami letos připomíná horskou dráhu.
Zatímco minulý víkend město bojovalo …
VIDEO
Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v neděli vyhlásil v Praze a Středočeském kraji …
AKTUÁLNĚ




















