Desetimilionová škoda při požáru domu v Radlíku
2. května 2021 (10:26)
foto: HZS Středočeského kraje
První květnovou sobotu před osmou hodinou ranní přijalo operační středisko středočeských hasičů oznámení o plamenech šlehajících ze střechy rodinného domu v Radlíku, který je částí Jílového u Prahy v okrese Praha-západ.
Operační důstojník vyslal k události profesionální i dobrovolné hasiče, kteří po příjezdu průzkumem zjistili, že požár zasáhl přibližně polovinu střechy a dvě místnosti. Na pomoc vyjely další jednotky a současně byl vyhlášen druhý poplachový stupeň. Ke zdolání plamenného hoření bylo nasazeno několik vodních proudů, včetně využití výškové techniky. Zásah byl poměrně náročný, neboť práci hasičů komplikoval členitý objekt o půdorysu 20x15 metrů. Navíc měla budova několik části s rozdílnou výškou střešní konstrukce a požár se šířil pod krovem střechy.
Pro efektivnější zdolání ohně rozdělil velitel zásahu požářiště na dva samostatné úseky. V půl deváté bylo nasazeno celkem osm vodních proudů a na likvidaci se podílely dvě automobilové plošiny. Pro plynulou dodávku hasební vody bylo zřízeno čerpací stanoviště. Jednotky se dále zaměřily na rozebírání střešní konstrukce a vyhledávání skrytých ohnisek. K jejich dohašování byl nasazen D program spolu s hasicími hřeby. V půl desáté se hasičům podařilo dostat oheň pod kontrolu a mohla být nahlášena lokalizace. Zároveň došlo k redukci zasahujících jednotek a ke snížení poplachového stupně na základní.
Půl hodiny před polednem byl požár zcela zlikvidován a hasičský vyšetřovatel spolu s kriminální policií a experty z Technického ústavu požární ochrany Praha začali zjišťovat přesnou příčinu vzniku požáru. Podle závěru jejich vyšetřování byla příčinou technická závada na elektroinstalaci. Přímé škody byly vyčísleny na deset milionů korun.
Místní dobrovolné jednotce byla nařízena dohlídka do sobotní 19. hodiny. Zdravotnická záchranná služba na místě vyšetřila jednu osobu. K zachování akceschopnosti v případě dalšího výjezdu byly stanice Jílové a Říčany zálohovány dobrovolnými jednotkami Hradištko a Mnichovice.
Místní dobrovolné jednotce byla nařízena dohlídka do sobotní 19. hodiny. Zdravotnická záchranná služba na místě vyšetřila jednu osobu. K zachování akceschopnosti v případě dalšího výjezdu byly stanice Jílové a Říčany zálohovány dobrovolnými jednotkami Hradištko a Mnichovice.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/HZS Středočeského kraje
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Glow up není jen o vzhledu. Skutečná změna začíná úplně jinde
Sociální sítě jsou plné proměn „před a po“, které slibují rychlý glow up. Realita ale …
LIFESTYLE
Malá radost ve velkém stresu: Jak si Příbramáci dobíjejí baterky? Řekněte svůj názor
Stres. Slovo, které dnes slyšíme častěji než „dobrý den“. Práce, povinnosti, neustálé …
ANKETA
Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami
Odpoledne a v noci se přes některé naše území přeženou silné bouřky s přívalovými …
AKTUÁLNĚ
Představenstvo nemocnice odvolalo z vedení Stanislava Holobradu
MUDr. Stanislav Holobrada byl odvolán z funkce předsedy představenstva Oblastní …
Příbram vypíše novou zakázku na čistírnu, zhotovitel by mohl být znám v září
Příbram vypíše novou zakázku na rekonstrukci čistírny odpadních vod. Původní tendr za …
AKTUÁLNĚ
MOTOTECHNA, jak ji neznáte! V neděli se místo promění na sousedský dvůr
Prostor před bývalou Mototechnou u Boženy Němcové většina lidí míjí bez povšimnutí. …
AKTUÁLNĚ
Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek
Myslíte si, že máte svůj mobil pod kontrolou? Že pár minut na Reels, TikToku nebo …
LIFESTYLE
PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic
Situace kolem afrického moru prasat (AMP) se v příhraničí dramaticky zhoršuje. …
AKTUÁLNĚ
Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve
Do Krevní challenge se zapojily střední školy z Příbramska. Během několika měsíců se …
Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky?
Tenhle týden začal příjemnými letními teplotami, ale blíží se změna počasí. Podle …
AKTUÁLNĚ




