8. 2. svátek má Milada

Deset lidí se v Příbrami přiotrávilo oxidem uhelnatým, byl vyhlášen traumaplán

Nejčtenější
10. února 2024   (08:39)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka

Zraněné lidi včetně dětí převážejí sanitky do více nemocnic. Někteří jsou v bezvědomí.


Deset lidí se v noci na sobotu v bytovém domě na Rynečku v Příbrami přiotrávilo oxidem uhelnatým. Sanitky je převezly do nemocnic, jejich stav je vážný, jsou mezi nimi i děti. Informace pribram.cz potvrdili mluvčí středočeských hasičů Veronika Švorcová Mocová a mluvčí krajských záchranářů Marek Hylebrant.

Podle Švorcové Mocové jde o větší rodinný dům rozdělený na bytové jednotky, kde byl kotel na tuhá paliva, zřejmě nedokonalým spalováním došlo k vývoji oxidu uhelnatého. Situace na místě je momentálně složitá, někteří lidé jsou v bezvědomí. „Z domu jsme evakuovali sedm lidí, tři byli zachráněni ještě před příjezdem jednotky. Objekt odvětráváme přirozenou cestou,“ uvedla mluvčí.

„Vyhlásili jsme traumaplán. Dva pacienty převážíme do příbramské nemocnice, zbylých osm transportujeme do barokomor v nemocnicích Na Homolce a v Kladně,“ řekl Hylebrant.
Na místo přijel i starosta Příbrami Jan Konvalinka. „Krátce po osmé hodině jsem dostal od hasičů informaci, že v Březnické ulici je větší počet nadýchaných lidí CO. Přijel jsem nabídnout náhradní ubytování, ale podle velitele hasičů bude objekt obyvatelný,“ řekl pribram.cz starosta.
foto, video: pribram.cz / Jakub Pečenka
Podle policejního mluvčího Pavla Truxy se případem budou zabývat kriminalisté. „Budeme prošetřovat za jakých okolností k úniku oxidu uhelnatého došlo a zda zde nebylo cizí zavinění,“ řekl pribram.cz Truxa.

foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
foto: HZS Středočeského kraje
foto: HZS Středočeského kraje

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Podvod za miliardy. Stovky tisíc kusů elektroniky zmizelo Podvod za miliardy. Stovky tisíc kusů elektroniky zmizelo Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu odhalili obrovský podvod, … Rok proměn v Porodnici Hořovice: Moderní péče, nové trendy a klidný start do života Rok proměn v Porodnici Hořovice: Moderní péče, nové trendy a klidný start do života Maminky z Příbrami a okolí často přemýšlejí, kde přivést své dítě na svět, zda v … Tvůrce pražské kašny i Kajpra přináší umění do Dobříše Tvůrce pražské kašny i Kajpra přináší umění do Dobříše Město Dobříš se systematicky stává místem, kde umění přirozeně prostupuje každodenním … Středočeské policii chybí 444 lidí. Pomáhají i Pol Pointy Středočeské policii chybí 444 lidí. Pomáhají i Pol Pointy Středočeské policii minulý rok chybělo oproti plánu 444 policistů, předloni to bylo … Stačila vteřina. V Příbrami ukázali, jak blízko může být nehoda Stačila vteřina. V Příbrami ukázali, jak blízko může být nehoda Stačí vteřina nepozornosti – a klidná cesta do obchodu se může změnit v drama. Právě … Rozbitý prostor u krámků na Svaté Hoře. Starosta Konvalinka jedná s církví o nápravě Rozbitý prostor u krámků na Svaté Hoře. Starosta Konvalinka jedná s církví o nápravě Prostor kolem krámků na Svaté Hoře je dlouhodobě v nevyhovujícím stavu. Nerovný terén, … Nepřehlédněte Brdy odhalují svůj pravěký poklad: trilobit Ellipsocephalus hoffi nám připomíná dávné moře Brdy odhalují svůj pravěký poklad: trilobit Ellipsocephalus hoffi nám připomíná dávné moře Když člověk brouzdá po brdských hřebenech, jen těžko si představí, že pod jeho kroky … POZNÁVÁME BRDY Bojíte se sněhových řetězů? Poradíme vám, jak je nasadit bez stresu Bojíte se sněhových řetězů? Poradíme vám, jak je nasadit bez stresu Třebaže teploty stoupají, ve vyšších polohách a na horách sníh leží a ještě nějakou … Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nafta je nejdražší na čerpacích stanicích značky OMV Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nafta je nejdražší na čerpacích stanicích značky OMV Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,90 … AKTUÁLNĚ
Kde v Příbrami čepují nejlepší pivo? Spouštíme velkou pivní anketu! Hlasujte pro svůj podnik číslo jedna Kde v Příbrami čepují nejlepší pivo? Spouštíme velkou pivní anketu! Hlasujte pro svůj podnik číslo jedna Příbramáci, pozor. Hledáme místo, kde vám pivo chutná nejvíc. Zapojte se do velké … ANKETA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz