17. 7. svátek má Martina

Deset let CHKO Brdy oslavuje putovní fotografická výstava

19. července 2025   (18:20)
Další 4 fotografie v galeriiDeset let CHKO Brdy oslavuje putovní fotografická výstava
foto: archiv AOPK ČR

Snímky Běly Komancové a Bohumila Fišera jsou do 30. července k vidění v klášteře v barokním areálu Skalka v Mníšku pod Brdy. Výstava nazvaná Brdy zblízka i zdálky se poté přesune na další místa na Příbramsku.


Chráněná krajinná oblast Brdy (CHKO) vznikla téměř před deseti lety, přesně 1. ledna 2016. Její krásy zachycené ve snímcích Běly Komancové a Bohumila Fišera nyní představuje výstava nazvaná Brdy zblízka i zdálky. Putovní výstava byla začátkem července otevřena v klášteře barokního areálu Skalka v Mníšku pod Brdy, kde zůstane do 30. července.

Skalka je první zastávkou ze série míst, kam výstava oslavující kulaté jubileum zavítá v tomto a příštím roce. V srpnu a září bude umístěna v Obecnici, v říjnu 2026 ve Strašicích. V Březnici návštěvníci zhlédnou fotografie Běly Komancové od listopadu do prosince, snímky Bohumila Fišera vystaví v prosinci 2026 v Dobříši. „Jednáme o vystavení také v Berouně, Bohutíně, Hvožďanech, Jincích nebo Spáleném Poříčí. Dalším možnostem jsme otevření,“ dodává jeden z autorů a zároveň vedoucí Správy CHKO Bohumil Fišer.
Oba autoři vytvořili v uplynulých letech stovky působivých snímků Brd nejen při své práci v CHKO. Zveřejněny byly např. v příspěvcích na sociálních sítích. Naživo jsou v mníšeckém areálu přístupné od úterý do pátku v čase 13.00 až 17.00, o víkendech mezi 10.00 a 17.00.
CHKO Brdy
Chráněná krajinná oblast byla vyhlášena 1. ledna 2016. Na rozloze 345 km2 zasahuje do území Středočeského a Plzeňského kraje. V nejvyšší středočeské vrchovině leží deset vrcholů vyšších než 800 metrů, panuje zde chladné a vlhké podhorské až horské klima. Na neobydlené území najdete největší souvislý les v českém vnitrozemí, ale i bezlesí a rozsáhlá vřesovišti na místě zaniklých obcí a později vojensky využívaných ploch. V Brdech se nachází 14 maloplošně zvláště chráněných území – 7 přírodních rezervací a 7 přírodních památek.

Fotogalerie

Deset let CHKO Brdy oslavuje putovní fotografická výstava (1) Deset let CHKO Brdy oslavuje putovní fotografická výstava (2) Deset let CHKO Brdy oslavuje putovní fotografická výstava (3) Deset let CHKO Brdy oslavuje putovní fotografická výstava (4)

foto: archiv AOPK ČR, z vernisáže výstavy Brdy zblízka i zdálky

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic Mníšek pod Brdy se opět zahalí do sváteční atmosféry. Od pátku 17. do neděle 19. … Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí Bývalý vápencový lom Alkazar mezi Berounem a Srbskem patří k nejzajímavějším místům v … TIP NA VÝLET Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste Léto v Příbrami letos ukazuje, že má fantazii i odvahu. Teploty, které se šplhají k … BLESKOVÁ ZPRÁVA Příbramsko v zajetí nehod: Tři zničená auta během dopoledne, posádky zachránili andělé strážní Příbramsko v zajetí nehod: Tři zničená auta během dopoledne, posádky zachránili andělé strážní Příbramské složky integrovaného záchranného systému mají od samotného rána plné ruce … AKTUÁLNĚ Tropické vedro ukončí v pátek studená fronta s citelným ochlazením Tropické vedro ukončí v pátek studená fronta s citelným ochlazením Česko čeká výrazný zlom v počasí. Příliv velmi teplého a vlhkého vzduchu od jihu … AKTUÁLNĚ Ulice Nádražní je od 16. července zcela uzavřena. Svah je v havarijním stavu, oprava bude technicky náročná Ulice Nádražní je od 16. července zcela uzavřena. Svah je v havarijním stavu, oprava bude technicky náročná Ulice Nádražní v Příbrami je od dneška (16. 7. 2026) zcela uzavřena. Důvodem je … AKTUÁLNĚ 800 dětí, 19 sezon a žádný tlak na výkon. Fotbalová školka Spartaku je příbramský unikát 800 dětí, 19 sezon a žádný tlak na výkon. Fotbalová školka Spartaku je příbramský unikát SK Spartak Příbram otevírá nový ročník fotbalové školky pro děti narozené v letech … SPORT Příbram kropí ulice, aby se ochladily. Vydrží to jen chvíli, říká místostarosta Příbram kropí ulice, aby se ochladily. Vydrží to jen chvíli, říká místostarosta V horkých dnech, kdy teploty v Příbrami stoupají k třiceti stupňům, vyrážejí do ulic … AKTUÁLNĚ Objevte kouzlo studánek: Víte, že existuje národní registr pramenů? Objevte kouzlo studánek: Víte, že existuje národní registr pramenů? Máte rádi chladivou, čistou a pramenitou vodu? Nejčastěji ji vyhledáváme někde na … ZAJÍMAVOSTI
Tenhle film lidé milují víc než všechny novinky. Proč? Tenhle film lidé milují víc než všechny novinky. Proč? Nové filmy přicházejí každý týden. Premiéra střídá premiéru, streamovací služby chrlí … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz