29. 5. svátek má Maxim




Desátý ročník České Route 66 se koná v sobotu

10. dubna 2025   (09:30)
Desátý ročník České Route 66 se koná v sobotu
foto: Route 66. / pribram.cz

Sobota 12. dubna je opět po roce svátkem všech příznivců motorek a plechovek – v tento den se koná desátý ročník přejezdu České Route 66.


První ročník akce se uskutečnil v roce 2012, kdy příznivci americké „matky“ silnic objevili českou silnici s označením 66, která začíná u kruhového objezdu u Dolejší Obory v Příbrami a končí po necelých osmi kilometrech u obce Milín. Dodejme, že jde o nejkratší silnici s tímto označením na světě.

Akce se každým pořádaným ročníkem stávala známější a účastnilo se jí více milovníků a vlastníků legendárních motorek a automobilů. Nyní zveme na jubilejní desátý ročník, který se uskuteční v sobotu 12. dubna, a je na něj registrováno téměř čtyři stovky účastníků, což znamená, že náměstí T. G. Masaryka se v sobotu dopoledne stane nejzajímavějším „parkovištěm“ v republice.

Pro účastníky i návštěvníky je samozřejmě připraven doprovodný program. Těšit se můžeme na rozhovory s účastníky i návštěvníky, k zakoupení budou upomínkové předměty, chybět nebude občerstvení. Atmosféru doladí kapela Gumption a těšit se můžete i na vystoupení Elvise.

A jaký je časový harmonogram? Náměstí začnou registrovaní účastníci obsazovat již od 8.00 a následně od 10.00, kdy akce oficiálně začíná, budou moci v případě volného místa najíždět neregistrovaní účastníci akce. V průběhu dne nás čeká zmíněný program, unikátní „výstava“ automobilů a motorek a kolem druhé hodiny začne řazení k samotnému přejezdu, kdy mezi 14.15 a 14.30 vyrazí kolona z náměstí T. G. Masaryka do Milína.

Organizačně dochází k drobné změně, v čase od 9 do 15 hodin bude uzavřena část Milínské ulice u náměstí T. G. Masaryka. V tuto dobu dojde také k výluce autobusových linek 500 a 501, které budou jezdit po objízdné trase. V uvedenou dobu se ruší obousměrně autobusové zastávky „Příbram, Milínská-Mixova“, „Příbram, Mixova“, „Příbram, Pod Kaňkou“, „Příbram, Barandov“, „Příbram, Sázky“, „Příbram, Slivických bojovníků“ a přemisťují se zastávky „Příbram, Milínská“ – obousměrně pro obě linky do pravidelné zastávky „Příbram, Československé armády“ a „Příbram, náměstí T. G. Masaryka“ – pro linku 501 směr Drkolnov do zastávky „Příbram, Plzeňská“.

Víte od kdy je v České republice silnice s označením 66? K tomuto počinu došlo při přečíslování silnic v roce 1997 a symbolického označení silnice 66 se dočkala Příbram. Pravda, naše Route 66 měří necelých osm kilometrů, zatímco ta pravá americká úctyhodných 3 940 km.

Dodejme, že v letošním město Příbram odkoupilo licenci, a stává se pořadatelem akce Česká Route 66.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: příbram.cz








Související


Další články

Složky IZS v plném nasazení: Páteční odpoledne přineslo havárii na střechu i požár s nadýchaným řidičem Složky IZS v plném nasazení: Páteční odpoledne přineslo havárii na střechu i požár s nadýchaným řidičem Příbramští záchranáři, policisté i hasiči zasahovali během několika hodin u série … AKTUALIZOVÁNO Běžecké kluby místo seznamek? Single lidé mění Tinder za společné kilometry Běžecké kluby místo seznamek? Single lidé mění Tinder za společné kilometry Ještě před pár lety byly běžecké kluby hlavně o sportu. Dnes se z nich stále častěji … ZAJÍMAVOSTI Kam vyrazit s dětmi? Příbramsko zaplaví dětské dny plné her, soutěží i pohádek Kam vyrazit s dětmi? Příbramsko zaplaví dětské dny plné her, soutěží i pohádek Začátek června tradičně patří dětem. Mezinárodní den dětí, který připadá na 1. června, … ZAJÍMAVOSTI Vypuštěná rysice už běhá po Brdech. Telemetrický obojek prozradil, že se pohybuje v místech, kde se objevují rysí samci Vypuštěná rysice už běhá po Brdech. Telemetrický obojek prozradil, že se pohybuje v místech, kde se objevují rysí samci /FOTO, VIDEO/ Minulý pátek byla v Chráněné krajinné oblasti Brdy navrácena do přírody … BLESKOVÁ ZPRÁVA Tipy na víkend: Noc kostelů, první dětské oslavy a divadelní festival pod širým nebem Tipy na víkend: Noc kostelů, první dětské oslavy a divadelní festival pod širým nebem Na tento víkend připadá 7. ročník festivalu KAHAN Jana Balady. Díky němu uvidíte v … NEPŘEHLÉDNĚTE Havárie kamionu s nákladem štěrku zablokovala silnici I/18 u Dublovic Havárie kamionu s nákladem štěrku zablokovala silnici I/18 u Dublovic Vážná dopravní nehoda v pátek dopoledne zcela ochromila provoz na silnici I/18 na … AKTUÁLNĚ Festival Kahan 2026 startuje sezónu: Hudba, divadlo a silná vzpomínka v lesním divadle Festival Kahan 2026 startuje sezónu: Hudba, divadlo a silná vzpomínka v lesním divadle Lesní divadlo Na Skalce se opět rozezní hudbou a zaplní diváky. Už 29. května od 17:00 … KULTURA Miliony za hřiště? Dokumenty kolem dotace pro FK Příbram  otevírají otázky nad náklady akademie Miliony za hřiště? Dokumenty kolem dotace pro FK Příbram otevírají otázky nad náklady akademie Podklady fotbalové akademie FK Příbram k městské dotaci za rok 2024 vyvolávají otázky … Tichá hrozba na dvou kolech: Když se moderní trend mění v krvavou loterii Tichá hrozba na dvou kolech: Když se moderní trend mění v krvavou loterii Rychlé, tiché, ale čím dál častěji také smrtící. Elektrické koloběžky zaplavily … NEPŘEHLÉDNĚTE
První týdny otcovství mění mužům mozek. Vědci popsali, co se děje v hlavách čerstvých tátů První týdny otcovství mění mužům mozek. Vědci popsali, co se děje v hlavách čerstvých tátů Vědci dlouho věděli, že mateřství zásadně mění ženský mozek. Ale co otcové? Nová … LIFESTYLE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz