Den zdraví v Příbrami: Nemocnice nabídne prevenci i odborné poradenství
6. dubna 2025 (09:50)
Oblastní nemocnice Příbram připravila pro širokou veřejnost speciální akci zaměřenou na prevenci a zdravý životní styl. V pondělí 7. dubna 2025 od 8 do 13 hodin se v prostorách recepce nemocnice a u skleněných výtahů uskuteční Den zdraví. Akce se koná u příležitosti Mezinárodního dne zdraví, který připomíná výročí založení Světové zdravotnické organizace WHO. Návštěvníci se mohou těšit na pestrý program plný užitečných informací a praktických vyšetření.
Součástí programu bude například odborné poradenství rehabilitačních specialistů, konzultace v nutriční poradně nebo edukace v oblasti správného užívání očních kapek. Zájemci si budou moci nechat změřit krevní tlak, nebo hladinu cukru. „Cílem akce je upozornit na důležitost prevence, která je klíčem ke zdravému a kvalitnímu životu. Nabízíme lidem možnost získat cenné informace přímo od odborníků a případně odhalit zdravotní problémy včas,“ uvedl tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota.
Oblastní nemocnice Příbram tímto krokem podporuje osvětu v oblasti zdravotní prevence a nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost zjistit více o svém zdravotním stavu. Akce je určena pro širokou veřejnost a vstup je zdarma. Organizátoři zvou všechny, kteří se chtějí dozvědět, jak pečovat o své zdraví a předcházet civilizačním chorobám.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Karel Hutr
Další články
Po odchodu starosty přichází změna: Karpíšek potvrdil, že se bude ucházet o pozici lídra ANO
Současný místostarosta Vladimír Karpíšek dnes na svém profilu uvedl, že se v letošních …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Generace pod dekou: Proč citlivé děti kolabují pod tlakem života
Psychologové upozorňují, že české děti mají méně odolnosti vůči stresu než jejich …
ZAJÍMAVOSTI
Děti z Bohutína zastavovaly řidiče. Rozdávaly sluníčka i „mračouny“
U základní školy v Bohutíně proběhla preventivní dopravní akce s názvem „Slunce na …
AKTUÁLNĚ
Klučenice se uchází o titul Vesnice roku. Do soutěže se letos přihlásilo 245 obcí, nejvíce od roku 2016
Do letošního ročníku soutěže Vesnice roku se přihlásilo 245 obcí z celé České …
ZAJÍMAVOSTI
Muzea slaví svůj den. Příbram představí novou aplikaci pro Geopark Brd a Podbrdska
Mezinárodní den muzeí letos v Příbrami připomene Hornické muzeum Příbram novinkou, …
ZAJÍMAVOSTI
Jaro přináší nový život. A zároveň nejvíc smrti. Pomozte to změnit.
Jaro je tu a s ním i období, kdy se v trávě rodí tisíce mláďat. A zároveň období, kdy …
ZVÍŘATA
Vrány místo popelářů? Ve Švédsku sbírají odpadky za pamlsky. A dělají to líp než lidi
Ve švédském městě Södertälje testují projekt, který zní jako sci‑fi: divoké vrány …
ZAJÍMAVOSTI
Do Brd i bez auta. Cyklobusy a turistické linky propojují Plzeňsko i Příbramsko
Ačkoliv jsou autobusové linky pro turisty určené především pro Plzeňsko, využít je …
DOPRAVA
Jak se aktuálně vyvíjejí ceny nemovitostí v Příbrami a okolí?
Realitní trh ve Středočeském kraji pokračuje i v roce 2026 v postupném růstu. Po …
PR
Ředitel Waldorfské školy Příbram Robert Žák: „Naším cílem je rozvíjet dítě jako celistvou osobnost“
Jak vypadá škola, která staví na individuálním přístupu, tvořivosti a propojení …
ROZHOVOR





