22. 5. svátek má Emil




Den s královnou Johankou v Rožmitále nabídne bohatý program

18. června 2014   (13:17)
Den s královnou Johankou v Rožmitále nabídne bohatý program
foto: pribram.cz

Akce se koná již tuto sobotu 21. června v Rožmitále pod Třemšínem.



Již podvanácté zavítá do Rožmitálu pod Třemšínem druhá žena Jiřího z Poděbrad královna Johana. V tento den se do Rožmitálu sjíždějí řemeslníci, umělci, komedianti, kejklíři a muzikanti z širokého okolí, aby pobavili návštěvníky všech věkových kategorií.

Program začíná v 10 hodin zahájením jarmarku na náměstí, výstavou drobného zvířectva a v zámecké zahradě propuknou tradiční hry pro děti. Ve 14 hodin dorazí královský průvod v čele s královnou Johankou. Pestrý program ale bude pokračovat až do večerních hodin. Nebude chybět divadlo, zpěv ani šermířská klání a soutěže pro diváky. Slavnost zakončí skupina Ginevra.

Kompletní program:

10.00 Jarmark lidových řemesel NÁMĚSTÍ
10.00 - 13.00 Dobové hry pro děti ZÁMECKÁ ZAHRADA
10.00 Výstava Jiří z Poděbrad STODOLA PODBRDSKÉHO MUZEA
10.00 - 12.00 Ukázka kování cvočků STODOLA PODBRDSKÉHO MUZEA
12.30 Beseda a prezentace na téma diplomatické iniciativy krále
Jiřího z Poděbrad 1462 -1464 STODOLA PODBRDSKÉHO MUZEA
14.00 Historický průvod NÁMĚSTÍ
15.00 Běh s kancem ZÁMECKÁ ZAHRADA
16.00 - 18.00 Ukázka kování cvočků STODOLA PODBRDSKÉHO MUZEA
16.30 Pěvecký sbor ze Soběslavi NÁDVOŘÍ PODBRDSKÉHO MUZEA
17.00 Pohádka O kohoutkovi a slepičce NÁDVOŘÍ MUZEA
18.00 Třemšínská kvítka KOSTEL SV. JANA NEPOMUCKÉHO
19.00 Rytířské klání – Brdské báchorky NÁMĚSTÍ
20.00 TrubaDůry divadlo PNUtí NÁDVOŘÍ PODBRDSKÉHO MUZEA
Ginevra NÁDVOŘÍ PODBRDSKÉHO MUZEA

Po celý den:

Dobový jarmark NÁMĚSTÍ
Výstava chovatelů drobného zvířectva NÁDVOŘÍ ZUŠ
Výstava Jiří z Poděbrad STODOLA PODBRDSKÉHO MUZEA
PODBRDSKÉ MUZUEM - Během slavnosti můžete využít snížené vstupné

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

LDM Group připravuje devět projektů. Do Příbrami může přinést až 400 nových bytů LDM Group připravuje devět projektů. Do Příbrami může přinést až 400 nových bytů LDM Group představuje dlouhodobou vizi rozvoje Příbrami. Pod vedením zakladatele a CEO … ROZHOVOR „Není divadlo jako divadlo,“ říká ředitel příbramského divadla Petr Bednář „Není divadlo jako divadlo,“ říká ředitel příbramského divadla Petr Bednář Divadlo A. Dvořáka v Příbrami patří k institucím, které mají v regionu výjimečné … ROZHOVOR Tipy na víkend: Divadlo bude patřit dětem, historické centrum zase závodníkům! Tipy na víkend: Divadlo bude patřit dětem, historické centrum zase závodníkům! Tento víkend se budou na Příbramsku konat tři velké a dlouho očekávané akce - Divadlo … NEPŘEHLÉDNĚTE Most u Jíloviště půjde brzy k zemi. Stavbaři budou stavět nový Most u Jíloviště půjde brzy k zemi. Stavbaři budou stavět nový Stavbaři v polovině června zbourají most přes dálnici D4 poblíž Jíloviště u Prahy a … Šmíráci v oblacích: Když vám nad zahradou krouží cizí dron Šmíráci v oblacích: Když vám nad zahradou krouží cizí dron Hračka pro děti za pár tisíc, nebo sofistikovaný nástroj pro zloděje a lidi bez špetky … NEPŘEHLÉDNĚTE Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli Dobříš se opět promění v místo, kde to žije od rána do večera – DOBŘÍŠSKÉ MÁJOVÉ … KULTURA Ceby benzinu šly v Příbrami nahoru, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu a Prim Ceby benzinu šly v Příbrami nahoru, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu a Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,99 Kč do 44,40 Kč … DOPRAVA Atommuzeum v Brdech vás zavede do časů studené války Atommuzeum v Brdech vás zavede do časů studené války Hluboko v brdských lesích se ukrývá místo, které bylo kdysi jedním z nejstřeženějších … TIP NA VÝLET Rožmitál investuje do oprav chodníků, silnic i bezpečnosti ve městě Rožmitál investuje do oprav chodníků, silnic i bezpečnosti ve městě Město Rožmitál pod Třemšínem pokračuje v jarních investicích do oprav chodníků, …
Příbram čeká víkendový nářez: Svatohorský Downtown slaví 10 let. Dorazí vítěz Asia Express i rapové legendy PSH Příbram čeká víkendový nářez: Svatohorský Downtown slaví 10 let. Dorazí vítěz Asia Express i rapové legendy PSH Historické centrum Příbram už tuto sobotu ovládne adrenalin, hluk kol, skoky mezi zdmi … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz