Den řemesel ve Skanzenu Vysoký Chlumec již za týden
10. srpna 2014 (15:15)
Již posedmé se v sobotu 16. srpna koná Den řemesel ve Skanzenu Vysoký Chlumec, prezentace venkovských lidových staveb a tradiční řemeslné dovednosti. Budou představena řemesla spojená s venkovským hospodářstvím a lidovým stavebnictvím, například tesařství, kovářství, nanášení hliněných omítek, kamnářství, řezbářství, výroba dřevěných násad k zemědělskému nářadí, výroba dřevěných píšťal, hrnčířství, výroba skleněných vinutých perlí, paličkování, provaznictví, košíkářství, sedlářství, včelařství a svíčkařství, výroba kozího sýra, výroba z kukuřičného šustí, pečení chleba v peci.
Během dne dojde také ke slavnostnímu křtu sborníku Podbrdsko svazku XXI. Ten bude pokřtěn přesně ve 14 hodin. Vstupné do skanzenu je 40 Kč pro dospělého a 20 Kč pro děti, studenty a seniory. Program začíná v 10 hodin a končí v 17. Po celou dobu je možná individuální prohlídka areálu.
Během dne dojde také ke slavnostnímu křtu sborníku Podbrdsko svazku XXI. Ten bude pokřtěn přesně ve 14 hodin. Vstupné do skanzenu je 40 Kč pro dospělého a 20 Kč pro děti, studenty a seniory. Program začíná v 10 hodin a končí v 17. Po celou dobu je možná individuální prohlídka areálu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ
Další články
Zastupitelstvo města Příbram: sledujte s námi online.
Ve středu 25. března od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka 121 …
ON-LINE PŘENOS
Hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku po nárazu do stromu
Ve středu 25. března asi hodinu před polednem vyjížděly všechny složky integrovaného …
AKTUALIZOVÁNO
Středočeské památky zahájí novou sezonu, návštěvníci si připlatí na vstupném
Středočeské památky ve správě Národního památkového ústavu (NPÚ) vstoupí do nové …
AKTUÁLNĚ
Hasiči i policie prověřovali nahlášený únik plynu na poště, plynaři zajištují opravu potrubí
Ve středu dopoledne mířili hasiči k budově pošty v ulici Gen. R. Tesaříka v Příbrami. …
AKTUALIZOVÁNO
Příbram se v sobotu opět připojuje k celostátní akci Ukliďme Česko
Stejně jako v předchozích letech se i letos Příbram zapojí do celostátní úklidové akce …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Exkluzivně o Díky!FESTu: Kdo bude dalším vystupujícím a co bylo v plánu na další ročník?
Portál pribram.cz je hlavním mediálním partnerem této akce, která se letos koná 19. …
ROZHOVOR
Do Česka se žene prudké ochlazení. Sníh bude i v nížinách, říkají meteorologové
Po teplém začátku týdne míří do Česka výrazná změna počasí. Teploty ve čtvrtek a v …
AKTUÁLNĚ
Nultá hodina autoškoly odstartovala! Budoucí řidiči na Dubně prošli intenzivním školením o bezpečné jízdě
Během pondělního dopoledne proběhl na Střední odborné škole Dubno atraktivní …
DOPRAVA
Na milínském komíně úřaduje černý čáp. Podívejte se!
V Milíně mají lidé možnost znovu sledovat díky nainstalované kameře čapí hnízdo na …
VIDEO
Kdo má garáž, má výhodu. Poptávky po nich rostou
Míst pro parkování ve městě ubývá a počet aut naopak stále roste. Ulice kolem domů se …
PR





