15. 8. svátek má Hana

Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl

20. srpna 2019   (06:19)
Dalších 14 fotografií v galeriiDen pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl

Výtěžek z této akce bude použit ve prospěch místních psích a kočičích útulků


V lesoparku Litavka jsou na pejsky zvyklí, ale co se tu dělo tuto sobotu, to ještě asi nezažili. Pejskové tu byli doslova na každém kroku. Skákali, běhali, dokonce i tancovali. Konal se tu Den pro zvíře, 3. ročník charitativní akce na podporu zvířecích útulků v našem regionu. Akce, která spojuje zábavu s pomocí.

Místní zvířecí útulky a spolky sem přivedly ukázat své svěřence, kteří se ocitli bez domova. Kdo přišel, měl tak jedinečnou možnost seznámit se nejen se samotnými pejsky, ale také s pracovníky útulku. Mohl na vlastní oči vidět, jak hezky a profesionálně s pejsky zachází a jaký kamarádský s nimi mají vztah.

Své stanoviště tu měl i Psí útulek Lazec. Zeptali jsme se vedoucí útulku paní Marcely Trefné, jak si Den pro zvíře společně s pejsky užili.

„Původně jsme měli na prezentaci jet se dvěma pejsky, ale jeden nebyl ve své kůži, vzali jsme s sebou tedy nakonec jen jednoho. Ale sami jsme tam rozhodně nebyli. Přišlo nás navštívit zhruba 6 pejsků, které si lidé od nás dříve adoptovali. Byla to krásná akce,“ uvádí Marcela Trefná.

Kdo přišel do lesoparku před 10. hodinou, mohl se zúčastnit Běhu lesoparkem a zaplaceným startovným podpořit zúčastněné psí útulky a Spolek pro kočku.

Kromě prezentací útulků a spolků se konalo hned několik zajímavých přednášek. Mluvilo se o množírnách, o tom, jak odhalit bolest u zvířete, o tom, jak je přínosné si se psem vybudovat vztah místo drilu. Pejsci nám zatančili (dogdancing) a policejní psovodi předvedli obranu a poslušnost.  

Celý den byla k dispozici  stanoviště pro děti, kde plnily úkoly a za ně si pak vybíraly sladkou odměnu. Vládla zde velmi milá atmosféra. Děti se tu pořádně vyřádily a dospělí domů odcházeli s dobrým pocitem, že pomohli. 
V lesoparku Litavka jsou na pejsky zvyklí, ale …

Fotogalerie

Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl () Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (1) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (2) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (3) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (4) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (5) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (6) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (7) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (8) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (9) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (10) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (11) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (12) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (13)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto jap

Další články

Orlík vyplavil tělo mrtvého muže Orlík vyplavil tělo mrtvého muže Česko se připravuje na další bouřky, které doprovodí přívalové deště s kroupami Česko se připravuje na další bouřky, které doprovodí přívalové deště s kroupami Adventure golf baví malé i velké. Příbramské hřiště se dnes otevře také v noci Adventure golf baví malé i velké. Příbramské hřiště se dnes otevře také v noci Golf označovaný jako dobrodružný je především zábavou, která přesto důkladně prozkouší schopnosti hráče. V Příbrami a v blízkém okolí najdeme netradičních minigolfových hřišť hned několik. 15. srpna 2020   (11:45) Kvalita vody se v některých přírodních koupalištích opět zhoršila Kvalita vody se v některých přírodních koupalištích opět zhoršila Loutkové odpoledne v Březnici navštíví také pejsek, kočička a brdský duch Fabián Loutkové odpoledne v Březnici navštíví také pejsek, kočička a brdský duch Fabián Setkání loutek a malých diváků patří v Březnici již k tradičním prázdninovým událostem. Letošní Konvent plný loutek se koná příští sobotu. 15. srpna 2020   (07:16) Hasiči vyjížděli k dopravní nehodě na dálnici D4. Během několika okamžiků došlo k další Hasiči vyjížděli k dopravní nehodě na dálnici D4. Během několika okamžiků došlo k další Jedna nehoda se obešla bez zranění, při druhé skončily tři osoby v nemocnici. 14. srpna 2020   (21:17) Záviš v Dobříši, Divokej Bill v Chlumci: Open air akce jsou stále na programu Záviš v Dobříši, Divokej Bill v Chlumci: Open air akce jsou stále na programu Počasí letním festivalům a koncertům doposud celkem přálo. Některé akce se ale ruší. 14. srpna 2020   (18:20) Špičkoví jezdci na skateboardu se předvedou v Příbrami Špičkoví jezdci na skateboardu se předvedou v Příbrami Reprezentační tým České republiky ve skateboardingu vyrazil na exhibiční turné. V neděli 23. srpna uvidíme tricky vrcholových sportovců i v Příbrami. Na programu je také soutěžní klání pro místní skateboardisty a workshop. 14. srpna 2020   (14:55) Meteorologové zpřísnili varování: Bouřky budou mnohem intenzivnější Meteorologové zpřísnili varování: Bouřky budou mnohem intenzivnější
V obvodu Příbram jde do senátních voleb osm kandidátů V obvodu Příbram jde do senátních voleb osm kandidátů ANO na Příbramsku nenasadilo žádného kandidáta. 14. srpna 2020   (12:23)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz