15. 11. svátek má Leopold

Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl

20. srpna 2019   (06:19)
Dalších 14 fotografií v galeriiDen pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl

Výtěžek z této akce bude použit ve prospěch místních psích a kočičích útulků


V lesoparku Litavka jsou na pejsky zvyklí, ale co se tu dělo tuto sobotu, to ještě asi nezažili. Pejskové tu byli doslova na každém kroku. Skákali, běhali, dokonce i tancovali. Konal se tu Den pro zvíře, 3. ročník charitativní akce na podporu zvířecích útulků v našem regionu. Akce, která spojuje zábavu s pomocí.

Místní zvířecí útulky a spolky sem přivedly ukázat své svěřence, kteří se ocitli bez domova. Kdo přišel, měl tak jedinečnou možnost seznámit se nejen se samotnými pejsky, ale také s pracovníky útulku. Mohl na vlastní oči vidět, jak hezky a profesionálně s pejsky zachází a jaký kamarádský s nimi mají vztah.

Své stanoviště tu měl i Psí útulek Lazec. Zeptali jsme se vedoucí útulku paní Marcely Trefné, jak si Den pro zvíře společně s pejsky užili.

„Původně jsme měli na prezentaci jet se dvěma pejsky, ale jeden nebyl ve své kůži, vzali jsme s sebou tedy nakonec jen jednoho. Ale sami jsme tam rozhodně nebyli. Přišlo nás navštívit zhruba 6 pejsků, které si lidé od nás dříve adoptovali. Byla to krásná akce,“ uvádí Marcela Trefná.

Kdo přišel do lesoparku před 10. hodinou, mohl se zúčastnit Běhu lesoparkem a zaplaceným startovným podpořit zúčastněné psí útulky a Spolek pro kočku.

Kromě prezentací útulků a spolků se konalo hned několik zajímavých přednášek. Mluvilo se o množírnách, o tom, jak odhalit bolest u zvířete, o tom, jak je přínosné si se psem vybudovat vztah místo drilu. Pejsci nám zatančili (dogdancing) a policejní psovodi předvedli obranu a poslušnost.  

Celý den byla k dispozici  stanoviště pro děti, kde plnily úkoly a za ně si pak vybíraly sladkou odměnu. Vládla zde velmi milá atmosféra. Děti se tu pořádně vyřádily a dospělí domů odcházeli s dobrým pocitem, že pomohli. 

V lesoparku Litavka jsou na pejsky zvyklí, ale …

Fotogalerie

Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl () Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (1) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (2) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (3) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (4) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (5) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (6) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (7) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (8) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (9) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (10) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (11) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (12) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (13)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto japDalší články

Přejel do protisměru a porazil sloup veřejného osvětlení Přejel do protisměru a porazil sloup veřejného osvětlení Městští strážníci řídí dopravu kyvadlově, v místě se tvoří kolony. 15. listopadu 2019   (15:27) Policisté pátrají po šestatřicetiletém muži. Hledaný  neplní dohled ve zkušení době podmíněného propuštění Policisté pátrají po šestatřicetiletém muži. Hledaný neplní dohled ve zkušení době podmíněného propuštění Okresní soud na muže vydal příkaz k zatčení. 15. listopadu 2019   (14:19) Méně známé skutečnosti o událostech kolem 17. listopadu 1939 odhaluje nová výstava v Památníku Vojna v Lešeticích Méně známé skutečnosti o událostech kolem 17. listopadu 1939 odhaluje nová výstava v Památníku Vojna v Lešeticích Výstava pojednává mimo jiné o likvidaci Vysoké školy báňské v Příbrami a odvlečení části studentů do koncentračního tábora. 15. listopadu 2019   (12:16) Šel pomoct známé s úklidem, pomohl ale hlavně sobě Šel pomoct známé s úklidem, pomohl ale hlavně sobě Policisté tento týden obvinili dva muže z krádeže. 15. listopadu 2019   (09:47) Policisté obvinili muže, který vykřikoval nacistická hesla Policisté obvinili muže, který vykřikoval nacistická hesla K události došlo před příbramským obchodním centrem Skalka. 15. listopadu 2019   (08:36) Do rozpočtu na příští rok se dostal deset let starý projekt Do rozpočtu na příští rok se dostal deset let starý projekt Práce na místní komunikaci v Orlově-Hájetina byly započaty v roce 2009. Do dnešní doby však nebyla cesta dokončena 15. listopadu 2019   (06:18) Na Cenu hejtmanky Středočeského kraje byli nominováni i Příbramáci Na Cenu hejtmanky Středočeského kraje byli nominováni i Příbramáci Mezi nominovanými jsou i hasiči, kteří díky pohotovému zásahu při dopravní nehodě zachránili život několika lidem 14. listopadu 2019   (19:21) Na Orlické přehradě jsou v plném proudu práce na přestavbě lodního výtahu Na Orlické přehradě jsou v plném proudu práce na přestavbě lodního výtahu Stavbaři vybourali původní železobetonovou konstrukci a chystají základy pro novou stavbu. Nová kolejová dráha bude o 12 metrů delší, což umožní přepravu lodí při nižším stavu hladiny než dosud. Zároveň se zvýší nosnost výtahu z 3,5 na 6,6 tuny. 14. listopadu 2019   (17:03) Karel Daniel Gangloff: Stopy českého Archiméda jsou v Brdech znatelné dodnes Karel Daniel Gangloff: Stopy českého Archiméda jsou v Brdech znatelné dodnes Při cestě z Nepomuku k Padrťským rybníkům se nachází Gangloffův náhon. Historická vodní stavba, která měla zamezit odtoku vod z Rožmitálského panství 14. listopadu 2019   (15:07) Elektro Kačeři již v sobotu v Březnici Elektro Kačeři již v sobotu v Březnici Festival Kačeři je zpět s hvězdnou sestavou. 14. listopadu 2019   (15:06)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz