16. 9. svátek má Ludmila

Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl

20. srpna 2019   (06:19)
Dalších 14 fotografií v galeriiDen pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl

Výtěžek z této akce bude použit ve prospěch místních psích a kočičích útulků


V lesoparku Litavka jsou na pejsky zvyklí, ale co se tu dělo tuto sobotu, to ještě asi nezažili. Pejskové tu byli doslova na každém kroku. Skákali, běhali, dokonce i tancovali. Konal se tu Den pro zvíře, 3. ročník charitativní akce na podporu zvířecích útulků v našem regionu. Akce, která spojuje zábavu s pomocí.

Místní zvířecí útulky a spolky sem přivedly ukázat své svěřence, kteří se ocitli bez domova. Kdo přišel, měl tak jedinečnou možnost seznámit se nejen se samotnými pejsky, ale také s pracovníky útulku. Mohl na vlastní oči vidět, jak hezky a profesionálně s pejsky zachází a jaký kamarádský s nimi mají vztah.

Své stanoviště tu měl i Psí útulek Lazec. Zeptali jsme se vedoucí útulku paní Marcely Trefné, jak si Den pro zvíře společně s pejsky užili.

„Původně jsme měli na prezentaci jet se dvěma pejsky, ale jeden nebyl ve své kůži, vzali jsme s sebou tedy nakonec jen jednoho. Ale sami jsme tam rozhodně nebyli. Přišlo nás navštívit zhruba 6 pejsků, které si lidé od nás dříve adoptovali. Byla to krásná akce,“ uvádí Marcela Trefná.

Kdo přišel do lesoparku před 10. hodinou, mohl se zúčastnit Běhu lesoparkem a zaplaceným startovným podpořit zúčastněné psí útulky a Spolek pro kočku.

Kromě prezentací útulků a spolků se konalo hned několik zajímavých přednášek. Mluvilo se o množírnách, o tom, jak odhalit bolest u zvířete, o tom, jak je přínosné si se psem vybudovat vztah místo drilu. Pejsci nám zatančili (dogdancing) a policejní psovodi předvedli obranu a poslušnost.  

Celý den byla k dispozici  stanoviště pro děti, kde plnily úkoly a za ně si pak vybíraly sladkou odměnu. Vládla zde velmi milá atmosféra. Děti se tu pořádně vyřádily a dospělí domů odcházeli s dobrým pocitem, že pomohli. 

V lesoparku Litavka jsou na pejsky zvyklí, ale …

Fotogalerie

Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl () Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (1) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (2) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (3) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (4) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (5) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (6) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (7) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (8) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (9) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (10) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (11) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (12) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl (13)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto japDalší články

Příbram zateplí některé budovy, náklady pokryje z úspor energií Příbram zateplí některé budovy, náklady pokryje z úspor energií Zateplena má být například střecha auly v Základní škole Březové Hory nebo budova na náměstí T. G. Masaryka, v níž sídlí odbor sociálních věcí. 16. září 2019   (08:54) Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát V sobotu 14. září se v areálu zříceniny gotického hradu Vrškamýk konal pátý ročník pivoslávy 16. září 2019   (06:27) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Celodenní veselí přilákalo spoustu pocestných 15. září 2019   (17:19) Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Ve čtvrtek 29. srpna v brzkých ranních hodinách vyrazila osmičlenná skupina členů SDH Březové Hory na čtyřdenní cestu do zahraničí. Cílem bylo partnerské město Hoorn v Severním Holandsku. 15. září 2019   (14:55) Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu V nedýchatelném prostředí hořícího domu zahynuli dva psi. 15. září 2019   (12:14) Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram 6:0 (3:0). V sobotu 14. září zavítala v 9. kole FORTUNA:LIGY Příbram do města automobilového průmyslu 15. září 2019   (11:57) Rozpadá se až 45 procent manželství.  Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se až 45 procent manželství. Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se velké procento rodin. Přesto podle Českého statistického úřadu v posledních letech rozvodovost klesá 15. září 2019   (09:45) Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Divadlo, které několikrát měnilo název (Městské divadlo, Divadlo Příbram, Krajské divadlo až po současný Divadlo Antonína Dvořáka podle slavného hudebního skladatele, ne prvního ředitele), je v současnosti významnou regionální divadelní scénou. 15. září 2019   (07:42) Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Policisté se snažili muže zachránit. 14. září 2019   (21:50) Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Uvnitř budovy byla propanbutanová lahev, hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. 14. září 2019   (21:17)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz