22. 4. svátek má Evžénie




Den poté: Užijte si první den bez následků toho posledního

31. prosince 2024   (07:00)
Den poté: Užijte si první den bez následků toho posledního
foto: pixabay

Silvestrovská noc nabízí jasnou příležitost, jak oslavit úlevu a radost ze světlých zítřků. Čeho se vyvarovat, aby nás hned následující ráno nevrátilo do nechtěné „temnoty“?


Základem pro zachování bystrého těla a mozku hned zkraje roku je doplňování tekutin. Spolu s alkoholem je doporučováno pít čistou vodu a tou „dopovat“ tělo v průběhu nočního veselí, před ulehnutím i po probuzení, kdy si do sklenice můžete vymačkat trochu šťávy z citronu a nabít se vitamínem C. Evidentní chybou je pít alkohol na prázdný žaludek. Tučnější jídla nebo přidání oleje do pokrmu vás ochrání lépe a následující den je také dobré nezříkat se bohatší snídaně.

Domácí léčba: Raději pivo nebo česnečku?
Jak různé organismy odlišně zvládají stejnou míru alkoholu, „sedne“ každému jiný způsob pro odbourání následků jeho zbytkového (i když stále nadbytečného) množství. Jako osvědčený „vyprošťovák“ našinci označují pivo. Nic proti gustu, ale část z nás bude zřejmě preferovat colu. Proti překyselenému žaludku pomáhají dvě lžičky jedlé sody promíchané v 60 mililitrech vody. A pokud máte v dosahu bohyni nebo boha, kteří dodají vašemu žaludku teplý a silný vývar nebo česnečku, uvítáte nový rok s větší lehkostí než ti, jejichž domácnost podobnými skvosty neoplývá.
Odborných nebo osobních rad pro vymýcení kocoviny je nepočítaně. Překyselený žaludek neutralizuje rovněž mléko (banánový mléčný koktejl dopraví tělu i minerály v podobě draslíku) a pomůže mu také mátový nebo zázvorový čaj spolu s medem. Jestliže jste zvyklí na kofeinový doping, opět nezapomeňte na vodu.

Probere vás i ranní sprcha, nejlépe v kombinaci teplé a studené pro rozproudění krve. Dopřejte si vycházku na čerstvém vzduchu nebo novoroční běh. Pohyb nejlépe v přírodě zvedne náladu a pozitivně vás nastartuje. V této souvislosti dodejme, že nejlépe už o Silvestra je dobré mít na paměti jedno přísloví: Jak na Nový rok, tak po celý rok.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák








Další články

Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý … AKTUÁLNĚ Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeský kraj pokračuje v podpoře dopravní výchovy dětí. Letos rozdělil desítky … NEPŘEHLÉDNĚTE V Kozárovicích spadl muž ze žebříku V Kozárovicích spadl muž ze žebříku Vrtulník letecké záchranné služby přistál v úterý v Kozárovicích. Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu Policisté se na Příbramsku zaměřili na bezpečnost nejzranitelnějších účastníků … DOPRAVA Včely, sady, děti, odpady. Příbram podpoří projekty, které mají smysl Včely, sady, děti, odpady. Příbram podpoří projekty, které mají smysl Zatímco se na celostátní úrovni mění priority Ministerstva životního prostředí a v … POLITIKA Opilý mladík z Příbramska vezl čtyři dívky. Policie zasahovala u diskotéky plné nezletilých Opilý mladík z Příbramska vezl čtyři dívky. Policie zasahovala u diskotéky plné nezletilých Páteční noční kontrola diskotéky (17. dubna) na Volyňsku na Strakonicku odhalila hned … Matriky nestíhají? Po zrušení kastrací mění pohlaví rekordní počet lidí Matriky nestíhají? Po zrušení kastrací mění pohlaví rekordní počet lidí Česká republika zažívá výraznou změnu v oblasti práv transgender osob. Po zrušení … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru Máte slabost pro kabelky? Pak zbystřete. Nová sezona jaro léto 2026 přináší trendy, … LIFESTYLE Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas Jubilejní 25. ročník Českého skokového poháru odstartoval v neděli 19. dubna v … SPORT
Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně! Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně! Každý rok si 22. dubna lidé po celém světě připomínají Den Země – svátek, který patří … PŘÍRODA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz