Den městské mobility zajistí celodenní provoz MHD zdarma a nabídne možnost jízdy v historických autobusech
19. září 2023 (16:55)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Město Příbram připravilo na pátek 22. září další Den městské mobility. Akce se tentokrát koná ve sportovním areálu pod Svatou Horou. Přijet můžete MHD, která je pro tento den zdarma a navíc cestující budou moci využít nabídku jízdy historickými autobusy.
Akce s názvem Den městské mobility má za úkol přiblížit veřejnosti přínos jak hromadné, tak individuální cyklo a pěší dopravy ve městě. „Řešení dopravy ve městech je velmi složité, neboť naši předci při realizaci výstavby nepočítali s tak obrovským nárůstem dopravy, což se odráží nejen v oblasti parkování, ale také při samotném pohybu. Z tohoto důvodu dnes všechna města řeší možnosti umírnění individuální automobilové dopravy, zvýšení počtu parkovacích míst a další aspekty, kterými by se dalo dopravní zatížení měst a obcí snížit,“ říká starosta města Jan Konvalinka a dodává, že při pátečním Dni městské mobility půjde nejen o nabídku alternativy dopravy ve městě, zapojení dětí do projektu Ulice budoucnosti, ale také o širokou nabídku vyžití pro celé rodiny.
Páteční program na hřišti pod Svatou Horou začíná ve 13 hodin. V areálu bude připraveno několik stanovišť, na kterých návštěvníci najdou zábavu, inspiraci i trochu poučení. K dispozici budou například šlapací káry pro děti i dospělé, skákací pogo tyče nebo kola, koloběžky i odrážedla. Učení v pohybu pro děti zajistí program Eduarts, při kterém si budou moci vyzkoušet překážkové dráhy a chybět nebudou ani soutěže. U stánku Besipu bude možnost vyzkoušet si jízdu zručnosti anebo díky opileckým brýlím zjistit, co člověk vnímá, když je pod vlivem alkoholu. Chybět nebudou ani stánky Policie ČR, Městské policie Příbram, tvořivé dílničky nebo Ninja dráha.
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
„Jelikož se jedná o Den městské mobility, bude na místě k dispozici také zástupce PID a bude moci odpovídat na případné dotazy. Po celý den bude pro cestující MHD zdarma, navíc jsou připraveny také jízdy historickými autobusy Karosa ŠL 11, Karosa ŠD 11 a Škoda 706 RTO,“ doplňuje informace 1. místostarosta Vladimír Karpíšek.
Den městské mobility je akcí pro širokou veřejnost. Probíhat bude v pátek 22. září od 13 do 18 hodin ve sportovním areálu pod Svatou Horou. Akce je volně přístupná. Jízdní řády MHD jsou uvedeny na webových stránkách města.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MěÚ Příbram
autor: Eva Švehlová
Související
•Při čelní srážce s autobusem na Příbramsku se vážně zranil řidič auta
•Třiasedmdesátiletý muž se řítil dálnicí D4 v protisměru, ujel 10 kilometrů
•Žena v Příbrami vběhla přímo před auto, v kritickém stavu ji do nemocnice přepravil vrtulník
Další články
Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60
Středočeští hygienici prověřili v letošním prvním čtvrtletí 203 školních jídelen a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry
Milovníci noční oblohy i tichých zákoutí Brd by si měli do kalendáře zapsat sobotu 18. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru
V pondělí ráno se odehrál dramatický požár těžební techniky v Brdech. Včasným zásahem …
FOTO
Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami?
Seriál Českého poháru v aquatlonu se naplno rozběhl a jeho další zastávkou byla …
SPORT
Kdy dorazí jaro? Čeká nás vítr, déšť, ale i jarní oteplení během jediného týdne
Nový týden přináší do Česka typicky proměnlivé jarní počasí. Čeká nás vítr, přeháňky i …
POČASÍ
Příbram chce obchvat. A podle ministra je teď blíž než kdykoli dřív
JV obchvat Příbrami je pro obyvatele jedním z nejdůležitějších témat současnosti. …
DOPRAVA
Dobříšští školáci překvapili republiku. 2. ZŠ postupuje do finále FAČR
Žáci 2. ZŠ Dobříš si vybojovali postup do republikového finále Poháru FAČR ve fotbalu …
ŠKOLSTVÍ
Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet?
Ještě před pár desítkami let bylo běžné, že lidé uměli pracovat rukama – opravit si …
LIFESTYLE
Kde v Příbrami dělají nejlepší snídaně? Spouštíme velkou snídaňovou anketu!
Příbramští, připravte se. Tentokrát jde o snídaně — a to je disciplína, na kterou má …
ANKETA
Brdy ožívají: první kroky k návratu divoké přírody
Louky, které zarůstaly, mokřady, které mizely, i voda, která z krajiny pomalu …




