Den městské mobility nabídne celodenní provoz MHD zdarma a možnost jízdy v historických autobusech
25. září 2024 (14:00)
foto: Jan Hadraba / se souhlasem
Město Příbram připravilo na pátek 4. října další Den městské mobility. Akce se tentokrát koná na novém dětském dopravním hřišti.
Akce s názvem Den městské mobility má za úkol přiblížit veřejnosti přínos jak hromadné, tak individuální cyklo a pěší dopravy ve městě. „Řešení dopravy ve městech je velmi složité, neboť naši předci při realizaci výstavby nepočítali s tak obrovským nárůstem dopravy, což se odráží nejen v oblasti parkování, ale také při samotném pohybu. Z tohoto důvodu dnes všechna města řeší možnosti umírnění individuální automobilové dopravy, zvýšení počtu parkovacích míst a další aspekty, kterými by se dalo dopravní zatížení měst a obcí snížit,“ říká starosta města Jan Konvalinka a dodává, že při pátečním Dni městské mobility půjde nejen o nabídku alternativy dopravy ve městě, zapojení dětí do projektu Ulice budoucnosti, ale také o širokou nabídku vyžití pro celé rodiny.
Páteční program na dětském dopravním hřišti (za budovou gymnázia v ulici Komenského) začíná ve 14 hodin. V areálu bude připraveno několik stanovišť, na kterých návštěvníci najdou zábavu, inspiraci i trochu poučení. K dispozici budou například šlapací káry pro děti i dospělé, skákací pogo tyče nebo kola, koloběžky i odrážedla. Učení v pohybu pro děti zajistí program Eduarts, při kterém si budou moci vyzkoušet překážkové dráhy a chybět nebudou ani soutěže. U stánku Besipu bude možnost vyzkoušet si jízdu zručnosti anebo díky opileckým brýlím zjistit, co člověk vnímá, když je pod vlivem alkoholu. Chybět nebudou ani stánky Policie ČR, Městské policie Příbram či tvořivé dílničky.
foto: Jan Hadraba / se souhlasem
„Jelikož se jedná o Den městské mobility, bude na místě k dispozici také zástupce PID, aby zodpověděl případné dotazy. Po celý den bude pro cestující MHD zdarma, navíc jsou připraveny také jízdy historickými autobusy Karosa ŠL 11 a Škoda 706 RTO,“ doplňuje informace 1. místostarosta Vladimír Karpíšek.
Den městské mobility je akcí pro širokou veřejnost. Probíhat bude v pátek 4. října od 14 do 18 hodin na novém dětském dopravním hřišti. Akce je volně přístupná. Jízdní řády MHD jsou uvedeny na webových stránkách PIDu.
Den městské mobility je akcí pro širokou veřejnost. Probíhat bude v pátek 4. října od 14 do 18 hodin na novém dětském dopravním hřišti. Akce je volně přístupná. Jízdní řády MHD jsou uvedeny na webových stránkách PIDu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MěÚ Příbram
autor: Eva Švehlová
Související
•Příbramská knihovna promítne dokument o lesních zahradách v Česku
•SK Sporting přivezl několik velmi kvalitních výsledků z atletického MČR staršího žactva
•V Hornickém muzeu se vydáte za pohádkami do podzemí i za výhledy z výšky
Další články
Thajsko hlásí objev století: gigantický dinosaurus, o kterém nikdo netušil
Vědci v Thajsku oznámili objev, který otřásl paleontologickým světem. Identifikovali …
ZAJÍMAVOSTI
Za Hluboší skončilo auto na boku, silnice byla uzavřena
V pondělí odpoledne zasahovaly složky integrovaného záchranného systému na silnici …
AKTUALIZOVÁNO
Pomněnkový den připomíná zmizelé děti. Policisté na Příbramsku loni pátrali po 14 dětech
Každoročně si 25. května lidé po celém světě připomínají Mezinárodní den pohřešovaných …
ZAJÍMAVOSTI
Na většině středočeských stanic měřících přes 30 let padly v neděli teplotní rekordy
Ve Středočeském kraji v neděli 24. května padly teplotní rekordy na 13 z 16 stanic s …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Půlstoletí od premiéry: „Na samotě u lesa“ slaví 50 let. Kultovní film má kořeny na Příbramsku
Rok 2026 přináší významné výročí jednoho z nejmilovanějších českých filmů. Komedie Na …
ZAJÍMAVOSTI
Chodec po střetu s autem v Brodské ulici odešel. Policie ho teď hledá
Příbramští dopravní policisté pátrají po chodci, který se stal účastníkem dopravní …
AKTUÁLNĚ
Obřadní síň v Ernestinu září novotou. Příbram dokončila kompletní rekonstrukci a chystá první obřady
Historická budova Zámeček-Ernestinum má za sebou další výraznou proměnu. Obřadní síň, …
Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník
Na silnici u Krásné Hory nad Vltavou došlo v neděli v podvečer k vážné dopravní nehodě …
AKTUÁLNĚ
Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici
Příbramská rodačka Lucie Pudilová si řekla o zápas, který může změnit její …
SPORT
Toxický kolega v práci? Jak si nastavit hranice a nenechat si zničit psychiku
Stačí jeden problematický člověk a atmosféra na pracovišti se může rychle změnit v …
LIFESTYLE




