26. 10. svátek má Erik
„Den blbec“ zažívá každý. Obzvlášť teď je ale důležité myslet pozitivně a umět se radovat. Jak?

8. listopadu 2020   (11:56)

Metody, kterými si můžeme zlepšit den a dobrou náladu, nám radí zkušená lektorka Alena Zborníková.


Procházíme nelehkou dobou. Emoce námi kolikrát cloumají, jak se jim zachce. Mnohdy až příliš přemýšlíme negativně a ztrácíme dobrou náladu. Existují ale způsoby, jak se naladit na pozitivní vlnu a udržovat si jí. Snad na všem negativním lze nalézt něco pozitivního, záleží jen na nás a našem přístupu.

Velmi důležitá je první myšlenka dne. Věnujme své první okamžiky něčemu pozitivnímu. Podívejme se, na co se můžeme těšit. Nebo další možnost, začněme už předchozí den, než jdeme spát. Poděkujme za den, zkušenosti, příležitosti, zdraví, rodinu, teplo a další. Je toho tolik, za co můžeme být vděčni a kolikrát si to ani neuvědomujeme. Mysleme na něco hezkého, vizualizujme, nebo si přečtěme nějaké hezké řádky před spaním.
Jsme jen lidi, každý máme „své dny“. Avšak naučme se nepropadat zbytečně do zlé nálady. Je důležité mít nějakou takovou lékárničku, o které víme, že nám pomáhá. Může to být například nějaká hezká kniha, citát, fotografie, píseň, cvičení nebo kterákoli jiná aktivita, která je vám blízká.
Když nám nic z toho nepomůže, můžeme přejít i k jiné metodě. Lektorka zmiňuje pozici, kterou by měl člověk zaujmout, aby si dodal potřebnou energii a sílu.

Existuje i další metoda, jak se zklidnit a dopřát si lepší náladu. Když je nám dobře, usmíváme se. Funguje to ale i opačně. Mozek se dá snadno ošálit. Zkuste si například dát propisku do pusy na několik minut. Nejde to vydržet, po chvíli se prostě začnete usmívat. A že byste vypadali hloupě? O to přece nejde, jde o to, abyste znovu dostali do svého obličeje jiskru.
Na závěr Alena Zborníková zmiňuje příběh jednoho geniálního chlapce, který zemřel po vážné nemoci. Svým odchodem zcela změnil uvažování o životě a jeho hodnotách.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jana Fedorová

Další články

Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Setkání na hranici čtyř katastrálních území – Dobříše, Hostomic, Rosovic a Bukové u … Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Průměrná teplota pro období od 25. října do 21. listopadu je šest stupňů Celsia. … Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Důvodem tohoto opatření je zhoršující se situace ohledně onemocnění covid-19. Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Dívka byla s vážnými poraněními letecky přepravena do nemocnice. Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Snažili se být neviditelní, skrytí, konspirativní – i přesto je kriminalisté v rámci … Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Zájem o očkování se v posledních dnech v ČR zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 … V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové … AKTUALIZOVÁNO Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Do života se zrakovým omezením vstoupíte 13. listopadu ve Vile Obora. Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Dneškem se zároveň zkracuje karanténa nařízená po kontaktu s nakaženým.
Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Již v úterý 26. října mohou lidé od 17 hodin přijít diskutovat s představiteli …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz