27. 5. svátek má Valdemar




Dělostřelci v Jincích mají nového velitele

30. července 2016   (11:29)
Další 3 fotografie v galeriiDělostřelci v Jincích mají nového velitele
foto: Michal Abrhám

Novým plukovníkem se stal Ivan Mráz.



Třináctý dělostřelecký pluk v Jincích má od dnešního dne nového velitele. Tím se stal plukovník Ivan Mráz, který do současné doby zastával pozici náčelníka dělostřelectva Armády České republiky. Dosavadní velitel plukovník Jan Třináctý v Jincích velel šest let a dnem 1. srpna odchází na novou manažerskou pozici na Generální štáb do Prahy. Součástí slavnostního ceremoniálu bylo předání bojového praporu a oficiální stvrzení předávacího protokolu oběma protagonisty. Zazněl i výstřel z děla a nechyběla ani rozlučková jízda odcházejícího velitele v samohybné kanónové houfnici Dana za zvuku večerky.

„Brdy a dělostřelectvo jsem miloval. Těch šest let, to nebyl ztracený čas. Děkuji všem, kteří se zasloužili o to, že na Jince budu vždy rád vzpomínat,“ řekl směrem k vojákům plukovník Třináctý. Na jeho vystoupení navázal plukovník Mráz, který ubezpečil všechny přítomné, že udělá maximum proto, aby navázal na úspěchy svého předchůdce.

Starosta Jinců Josef Hála poděkoval plukovníkovi Třináctému za dlouholetou spolupráci a jménem rady městyse mu předal pamětní medaili. Novému veliteli zároveň popřál hodně zdaru v nové funkci.

Pozvání obou plukovníků do Jinců přijala řada hostů, mezi nimiž nechyběl náčelník štábu velitelství pozemních sil plukovník Antonín Gencer, bývalí velitelé 13. dělostřelecké brigády plukovník Jaroslav Vácha a brigádní generál Ján Kožiak a také starosta města Příbrami Jindřich Vařeka, který uvedl: „Nový velitel Ivan Mráz býval mým spolužákem a také to je důvodem, proč se již teď těším na blízkou a příkladnou spolupráci města Příbrami s jineckým dělostřeleckým plukem,“ doplnil starosta Vařeka.

Fotogalerie

Dělostřelci v Jincích mají nového velitele (1) Dělostřelci v Jincích mají nového velitele (2) Dělostřelci v Jincích mají nového velitele (3)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Michal Abrhám
autor: Michal Abrhám








Další články

Do Příbrami míří první ročník Víkendu aktivních seniorů, dorazí i Kateřina Cajthamlová Do Příbrami míří první ročník Víkendu aktivních seniorů, dorazí i Kateřina Cajthamlová Co kdyby stáří nebylo o zpomalování, ale o nové energii, pohybu a setkávání? Právě na … ZAJÍMAVOSTI Nemocnice zve na tradiční gospelový koncert. Maranatha Gospel Choir vystoupí v Příbrami už 3. června Nemocnice zve na tradiční gospelový koncert. Maranatha Gospel Choir vystoupí v Příbrami už 3. června Koncert je určen všem bez rozdílu a není na něj třeba žádná vstupenka. Kauza dálničního monopostu na D4 se vrací do Příbrami, krajský úřad zrušil původní rozhodnutí Kauza dálničního monopostu na D4 se vrací do Příbrami, krajský úřad zrušil původní rozhodnutí Případ jízdy závodního monopostu v barvách Ferrari po dálnici D4, který v uplynulých … AKTUÁLNĚ Evropa se rozpaluje: Vlna veder láme rekordy. Riziko požárů v Česku roste i s větrem Evropa se rozpaluje: Vlna veder láme rekordy. Riziko požárů v Česku roste i s větrem Nejen Česká republika, ale především západní Evropa zažívá mimořádnou a v mnoha … AKTUÁLNĚ Příbram slaví titul mistra České republiky v kickboxu Příbram slaví titul mistra České republiky v kickboxu Na mistrovství České republiky v kickboxu v Lovosicích uspěli dva zástupci … SPORT Kamýk slaví 65 let: přehrada, která drží Vltavu na uzdě, se výjimečně otevírá lidem! Kamýk slaví 65 let: přehrada, která drží Vltavu na uzdě, se výjimečně otevírá lidem! Vodní dílo Kamýk, jeden z méně nápadných, ale naprosto klíčových článků Vltavské … ZAJÍMAVOSTI V lese u Hudčic na Březnicku hořel lesní porost, na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči společně s techniky energetické společnosti ČEZ V lese u Hudčic na Březnicku hořel lesní porost, na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči společně s techniky energetické společnosti ČEZ K nahlášení mimořádné události došlo v úterý odpoledne krátce po šestnácté hodině. … AKTUALIZOVÁNO Hudební maraton v centru Příbrami. SchoolStock přiveze mladé talenty z celého regionu Hudební maraton v centru Příbrami. SchoolStock přiveze mladé talenty z celého regionu Hudba různých žánrů, mladé talenty i celodenní festivalová atmosféra. Náměstí T. G. … KULTURA Inspektoři odhalili už tisícovky závad a vybrali na pokutách desítky milionů Inspektoři odhalili už tisícovky závad a vybrali na pokutách desítky milionů Inspekce silniční dopravy (INSID) dál pokračuje v kontrolách kamionů a nákladních … DOPRAVA
KFC po kritice promluvilo: „Měli jsme s vámi mluvit dříve,“ přiznává řetězec KFC po kritice promluvilo: „Měli jsme s vámi mluvit dříve,“ přiznává řetězec Fastfoodový řetězec KFC zveřejnil omluvu zákazníkům a oznámil rozsáhlé změny ve … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz