2. 12. svátek má Blanka

Dělat hudbu je čistá radost, říká Jakub Kuber

20. listopadu 2020   (08:22)
Dělat hudbu je čistá radost, říká Jakub Kuber
foto: pribram.cz

Příbramský raper píše texty, které mají smysl. V posluchačích chce vyvolat emoce, dělat jim svou hudbou radost a předat určité hodnoty.


Jakub Kuber je 27letý raper pocházející z Příbrami. Hip – hop mu byl blízký už od puberty. Naplno se ale hudbě začal věnovat teprve nedávno. Vše si zatím financuje sám, rád by se ale touto profesí živil. Se svými kolegy natočil už několik klipů a zaznamenává čím dál větší zájem ze strany posluchačů. Jakub poskytl pribram.cz rozhovor, kde se rozpovídal o své hudbě, inspiraci a jeho životních hodnotách. 

Kdy jste poprvé začal zpívat a co vás k tomu vedlo?

Řekl bych, že do zpěvu to má ještě pořád hodně daleko, nicméně s každým novým projektem se tomu snažím hodně přiblížit. Dělám rap od svých zhruba 14 let, kdy jsme začínali v Příbrami se spoustou kluků, kteří měli potřebu ventilovat své názory a pocity. Brali jsme to hodně s nadsázkou.
Proč zrovna rap?

V době, kdy jsem napsal svůj první text, jsem hip-hop poslouchal ještě na kazetách a měl jsem strašnou chuť to vyzkoušet taky. Je mi to blízké, životní styl, věci, které jsme v mládí prožívali, jak jsme se oblékali… To všechno se do mě neodmyslitelně vrylo, zůstalo do teď a zůstane napořád.
Máte rád i jiný hudební žánr?

Samozřejmě. Hudbu mám strašně rád a neposlouchám jenom rap. Líbí se mi spousta věcí, kde je myšlenka, kvalitní text, melodická hudba. Úplně v pohodě si v autě pustím songy od Imagine Dragons až po Martina Garrixe.

Kde berete inspiraci na texty?

Inspiraci beru jak ve svém životě, tak v životě lidí okolo mě. Myslím si, že to člověk musí mít v sobě, aby dokázal smysluplně převést myšlenku do verbální formy. Kdo to nezkusil, těžko si představí, jaké to je. Není to jen o tom, poskládat slova za sebe. Já se snažím posluchačům předávat hodnotné věci. Dnes je mi 27 let a okruh lidí kam směřuji své skladby je spíše 18+.
Co všechno stojí za tím natočit klip?

V první řadě mít kolem sebe lidi, kteří jsou naladění na stejnou vlnu. Samozřejmě je to o financích a sponzorech, které já nemám, takže vše, co vytvářím, je spíš shoda velmi příjemných náhod. Spojili jsme síly s mými parťáky, kteří obstarávají vizuální podobu skladeb. Já vytvořím skladbu, pošlu, mám svou představu, kluci do toho přidají své názory a vznikne nám projekt, který můžete zhodnotit sami na mém kanálu na YouTube. Velké díky patří Lukášovi Hrnčířovi a Janu Bečvaříkovi. Bez nich by nebyl jediný videoklip. Strašně rád se obklopuji kreativními lidmi, a to oni jsou. Takže kdybych to shrnul, mám okolo sebe tým lidí, se kterými to tvoříme vlastními silami.
Chcete vytvořit spolupráci i s dalšími zpěváky?

Rozhodně ano, nebráním se ničemu. Momentálně mám ještě pár svých věcí, které chci dotáhnout do konce a pak začít jednat o možných projektech s jinými interprety. Příští rok se určitě nějaká spolupráce objeví, ale dokud to nebude oficiální, nebudu o tom mluvit. Všechno má svůj čas.
Co byste chtěl v hudební branži dokázat?

Rozhodně bych chtěl v posluchačích vyvolat emoce. Předat jim to nejlepší, co je ve mně. Oslovit co možná nejširší publikum a dělat lidem svou hudbou radost. Vydat album pod vydavatelstvím. A pokud vše půjde tím správným směrem, tak bych se tím chtěl živit.
A co osobní život? Jaké jsou vaše životní hodnoty?

Můj osobní život se hodně promítá v mých skladbách. Jsem kreativní člověk, pracovitý a cílevědomý. Vím, co v životě chci, čeho chci dosáhnout a snažím se tomu jít naproti. Čím jsem starší, tak si uvědomuji spoustu věcí, které se nedají získat za peníze. Je to zdraví, láska, přátelství, rozum, uznání, a především zůstat otevřený nejen svým potřebám, ale i potřebám lidí, kteří jsou mi blízcí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jana Fedorová

Další články

Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální … Tomáš Pospěch: Výjimečný dar Josefa Koudelky má již v péči Uměleckoprůmyslové museum v Praze Tomáš Pospěch: Výjimečný dar Josefa Koudelky má již v péči Uměleckoprůmyslové museum v Praze Přednáška o díle jednoho z nejznámějších českých fotografů v Galerii Františka … V průběhu listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob V průběhu listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob Krizový štáb ORP Příbram byl aktivován, první schůzka, při které byla zmapována … O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout Sněžit má i na začátku příštího týdne. Radní Holý: Lidé z Příbrami odchází, noví nepřichází, a to je škoda. Město si rozvoj zaslouží Radní Holý: Lidé z Příbrami odchází, noví nepřichází, a to je škoda. Město si rozvoj zaslouží V ostatních městech vidíme nové zajímavé projekty a můžeme jen závidět. Právě proto … Při nočním požáru garáže v Příbrami byl nalezen muž bez známek života Při nočním požáru garáže v Příbrami byl nalezen muž bez známek života Příbramští kriminalisté prošetřují důvod vzniku požáru řadové garáže v Březnické … Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické Lidé na sociálních sítích si začali z nefunkčních semaforů v Příbrami dělat … Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Prosinec a první část ledna bude v Galerii Františka Drtikola mimo jiné patřit … Pro zraněného motorkáře přistál u Bukové vrtulník Pro zraněného motorkáře přistál u Bukové vrtulník Motocykl neměl registrační značky a muž má platný zákaz řízení.
Na Příbramsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel Na Příbramsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel Řidič osobního auta zemřel dnes poté, co na silnici mezi Vysokým Chlumcem a Týnčany …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz