vývoj COVID-19
27. 11. 2020
Bezděkov 1
Bohostice 5
Bohutín 9
Borotice 2
Bratkovice 2
Březnice 16
Bukovany 2
Čenkov 4
Cetyně 1
Chotilsko 3
Chrást 1
Chraštice 1
Čím 1
Daleké Dušníky 2
Dobříš 63
Dolní Hbity 4
Drahlín 2
Drásov 4
Drevníky 1
Drhovy 2
Dubenec 2
Dublovice 8
Dubno 2
Háje 2
Hluboš 4
Hlubyně 1
Hudčice 1
Hvožďany 4
Jesenice 2
Jince 8
Kamýk n. V. 6
Klučenice 5
Kňovice 1
Korkyně 1
Kosova H. 8
Kozárovice 1
Krásná H. 4
Křepenice 1
Láz 2
Lazsko 2
Lešetice 1
Lhota u Pb 6
M. Hraštice 11
Milín 21
Mokrovraty 2
Nalžovice 7
Narysov 1
Nechvalice 3
Nečín 7
Nedrahovice 4
Nepomuk 1
Nová Ves p. P. 25
Nové Dvory 1
Nový Knín 9
Občov 1
Obecnice 10
Obořiště 6
Ohrazenice 1
Pečice 3
Petrovice 2
Pičín 1
Počepice 11
Podlesí 5
Příbram 210
Příčovy 9
Prosen. L. 3
Rosovice 1
Rožmitál p. T. 68
Rybníky 6
Sádek 2
Sedlčany 79
Sedlec-Prč. 24
Sedlice 1
Smolotely 1
Solenice 2
Stará Huť 11
Starosedlský H. 1
Svaté Pole 2
Svatý Jan 8
Tochovice 6
Tušovice 3
Velká Lečice 4
Věšín 6
Višňová 3
Voznice 3
Vrančice 5
Vranovice 2
Vševily 2
Vys. Chlumec 9
Vysoká u Příbramě 2
Zduchovice 1
Dělat hudbu je čistá radost, říká Jakub Kuber

20. listopadu 2020   (08:22)
Dělat hudbu je čistá radost, říká Jakub Kuber

Příbramský raper píše texty, které mají smysl. V posluchačích chce vyvolat emoce, dělat jim svou hudbou radost a předat určité hodnoty.


Jakub Kuber je 27letý raper pocházející z Příbrami. Hip – hop mu byl blízký už od puberty. Naplno se ale hudbě začal věnovat teprve nedávno. Vše si zatím financuje sám, rád by se ale touto profesí živil. Se svými kolegy natočil už několik klipů a zaznamenává čím dál větší zájem ze strany posluchačů. Jakub poskytl pribram.cz rozhovor, kde se rozpovídal o své hudbě, inspiraci a jeho životních hodnotách. 

Kdy jste poprvé začal zpívat a co vás k tomu vedlo?

Řekl bych, že do zpěvu to má ještě pořád hodně daleko, nicméně s každým novým projektem se tomu snažím hodně přiblížit. Dělám rap od svých zhruba 14 let, kdy jsme začínali v Příbrami se spoustou kluků, kteří měli potřebu ventilovat své názory a pocity. Brali jsme to hodně s nadsázkou.
Proč zrovna rap?

V době, kdy jsem napsal svůj první text, jsem hip-hop poslouchal ještě na kazetách a měl jsem strašnou chuť to vyzkoušet taky. Je mi to blízké, životní styl, věci, které jsme v mládí prožívali, jak jsme se oblékali… To všechno se do mě neodmyslitelně vrylo, zůstalo do teď a zůstane napořád.
Máte rád i jiný hudební žánr?

Samozřejmě. Hudbu mám strašně rád a neposlouchám jenom rap. Líbí se mi spousta věcí, kde je myšlenka, kvalitní text, melodická hudba. Úplně v pohodě si v autě pustím songy od Imagine Dragons až po Martina Garrixe.

Kde berete inspiraci na texty?

Inspiraci beru jak ve svém životě, tak v životě lidí okolo mě. Myslím si, že to člověk musí mít v sobě, aby dokázal smysluplně převést myšlenku do verbální formy. Kdo to nezkusil, těžko si představí, jaké to je. Není to jen o tom, poskládat slova za sebe. Já se snažím posluchačům předávat hodnotné věci. Dnes je mi 27 let a okruh lidí kam směřuji své skladby je spíše 18+.
Co všechno stojí za tím natočit klip?

V první řadě mít kolem sebe lidi, kteří jsou naladění na stejnou vlnu. Samozřejmě je to o financích a sponzorech, které já nemám, takže vše, co vytvářím, je spíš shoda velmi příjemných náhod. Spojili jsme síly s mými parťáky, kteří obstarávají vizuální podobu skladeb. Já vytvořím skladbu, pošlu, mám svou představu, kluci do toho přidají své názory a vznikne nám projekt, který můžete zhodnotit sami na mém kanálu na YouTube. Velké díky patří Lukášovi Hrnčířovi a Janu Bečvaříkovi. Bez nich by nebyl jediný videoklip. Strašně rád se obklopuji kreativními lidmi, a to oni jsou. Takže kdybych to shrnul, mám okolo sebe tým lidí, se kterými to tvoříme vlastními silami.
Chcete vytvořit spolupráci i s dalšími zpěváky?

Rozhodně ano, nebráním se ničemu. Momentálně mám ještě pár svých věcí, které chci dotáhnout do konce a pak začít jednat o možných projektech s jinými interprety. Příští rok se určitě nějaká spolupráce objeví, ale dokud to nebude oficiální, nebudu o tom mluvit. Všechno má svůj čas.
Co byste chtěl v hudební branži dokázat?

Rozhodně bych chtěl v posluchačích vyvolat emoce. Předat jim to nejlepší, co je ve mně. Oslovit co možná nejširší publikum a dělat lidem svou hudbou radost. Vydat album pod vydavatelstvím. A pokud vše půjde tím správným směrem, tak bych se tím chtěl živit.
A co osobní život? Jaké jsou vaše životní hodnoty?

Můj osobní život se hodně promítá v mých skladbách. Jsem kreativní člověk, pracovitý a cílevědomý. Vím, co v životě chci, čeho chci dosáhnout a snažím se tomu jít naproti. Čím jsem starší, tak si uvědomuji spoustu věcí, které se nedají získat za peníze. Je to zdraví, láska, přátelství, rozum, uznání, a především zůstat otevřený nejen svým potřebám, ale i potřebám lidí, kteří jsou mi blízcí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Jakub Kuber

autor: Jana Fedorová

Další články

Primář interního oddělení příbramské nemocnice: Extrémní přístup k opatřením z jedné i druhé strany není dobrý Primář interního oddělení příbramské nemocnice: Extrémní přístup k opatřením z jedné i druhé strany není dobrý Zakázka na zateplení příbramského Špalíčku má vítěze Zakázka na zateplení příbramského Špalíčku má vítěze Město Příbram vybralo dodavatele pro zateplení řadových bytových domů pod náměstím T. G. Masaryka. Hodnota realizace přesahuje 12 milionů korun. 27. listopadu 2020   (18:51) Pamětní deska Jana Drdy byla odhalena Pamětní deska Jana Drdy byla odhalena V letošním roce jsme si připomněli 105. výročí jeho narození a 28. listopadu uplyne 50 let od jeho úmrtí. 27. listopadu 2020   (15:36) Policie odhalí při kontrole elektronických známek i kradené vozy Policie odhalí při kontrole elektronických známek i kradené vozy Prodej nových elektronických dálničních známek začne v prosinci. Řidiči si je budou moci koupit na internetu, na pobočkách pošty a vybraných čerpacích stanicích. 27. listopadu 2020   (14:03) Čertovský Novák se vzhledem k současné situaci letos konat nebude Čertovský Novák se vzhledem k současné situaci letos konat nebude Příbramská věznice darovala senátorům betlém Příbramská věznice darovala senátorům betlém Betlém byl kompletně tvořen odsouzenými v rámci zájmových aktivit ve Věznici Příbram. 27. listopadu 2020   (10:22) V sobotu se fanoušci objeví na stadionu 1. FK Příbram V sobotu se fanoušci objeví na stadionu 1. FK Příbram Liga se vrátila, avšak stále bez přítomnosti diváků. Fandit a podpořit svůj tým však můžete i tak, a ještě budete hvězdou velké obrazovky. 27. listopadu 2020   (08:24) Kdo vyluští záhadu v Dobříši? Děti si během adventu zahrají na detektivy Kdo vyluští záhadu v Dobříši? Děti si během adventu zahrají na detektivy Hra Záhada rozbitého hřiště vytáhne děti ven za pátráním po viníkovi. Začíná se 1. prosince. 27. listopadu 2020   (06:29) Galerie Františka Drtikola v Příbrami plánuje obměnu expozice, záměr kritizuje bývalý starosta Vacek Galerie Františka Drtikola v Příbrami plánuje obměnu expozice, záměr kritizuje bývalý starosta Vacek Galerie by podle ředitele chtěla uspořádat krátkodobou výstavu, na níž by představila Drtikolovy originály zapůjčené hlavně od soukromých sběratelů. Nyní žádné cenné originály nevystavuje, jde o faksimile. 26. listopadu 2020   (19:20)
Epidemie nezpomaluje, rozvolnění opatření je padesát na padesát Epidemie nezpomaluje, rozvolnění opatření je padesát na padesát Pravděpodobnost zmírnění přijatých protiepidemických opatření kvůli covidu-19 od pondělí je padesát na padesát. 26. listopadu 2020   (18:37)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz