28. 7. svátek má Viktor




Dejte věcem druhou šanci a zároveň pomozte potřebným. Stačí zajít na charitativní swap

31. října 2024   (11:30)
Další 2 fotografie v galeriiDejte věcem druhou šanci a zároveň pomozte potřebným. Stačí zajít na charitativní swap
foto: ilustrační, Pixabay – JamesDeMers

Výměnný bazar pořádá 2. listopadu v Příbrami spolek Babíkov, jehož snahou je větší zapojení seniorů do společenského dění. Výtěžek ze vstupného na charitativní swap, který se koná 10. listopadu v Dobříši, poputuje rodinám pečujícím o dítě s hendikepem.


Swap nebo také výměnný bazar je příležitostí, jak se zbavit věcí, které vám už doma nedělají radost, ale jiným lidem by se hodily. Zároveň zde můžete objevit poklady, které zase potěší vás. A v neposlední řadě dovedou pomoci tam, kde to potřebují. Přesně takové – charitativní – bazary můžete v listopadu navštívit v Příbrami a Dobříši.

Pořadatelem swapu v Příbrami je neziskový spolek Babíkov, jehož cílem je ukázat seniorům, že jsou stále potřební a mají ostatní co naučit. Věci do podzimního bazaru, který se koná v areálu bývalé 8. základní školy v Příbrami (Žežická 193), můžete přinést 1. listopadu mezi 12.00 a 18.00. Vítáno je čisté a nezničené oblečení, boty, šperky, hračky, neotevřená kosmetika nebo domácí potřeby (max. jednu tašku). Objemné autosedačky, chodítka nebo nábytek ovšem nabídněte jinde. V sobotu 2. listopadu je pak swap od 9.00 do 12.00 otevřen všem, kteří si chtějí něco odnést. Vstupné je dobrovolné a bude využito na činnost spolku. Zbylé věci z bazaru si rozdělí příbramský azylový dům, Šatník Charity Příbram a Dobrovolnické centrum ADRA Příbram.
„Swapovat“ se bude také v neděli 10. listopadu v Dobříši. Prostory U Tří statkářů přivítají zájemce o výměnu od 10.00 do 16.00. Připraveno bude i drobné občerstvení, malování na obličej nebo tetování henou. Vstupné je 150 korun, výtěžek poputuje rodinám pečujícím o dítě s hendikepem. Věci, které po swapu zůstanou, budou věnovány azylovým domům.

Fotogalerie

Dejte věcem druhou šanci a zároveň pomozte potřebným. Stačí zajít na charitativní swap (1) Dejte věcem druhou šanci a zároveň pomozte potřebným. Stačí zajít na charitativní swap (2)

foto: spolek Babíkov, město Dobříš

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

AI místo trenéra i poradce? Umělá inteligence se stává osobním koučem milionů lidí AI místo trenéra i poradce? Umělá inteligence se stává osobním koučem milionů lidí Ještě před pár lety byla umělá inteligence pro většinu lidí jen zajímavou … ZAJÍMAVOSTI Brdský pohár představí v Lázu sílu chladnokrevných koní i zábavu pro celou rodinu Brdský pohár představí v Lázu sílu chladnokrevných koní i zábavu pro celou rodinu V sobotu 1. srpna se v Lázu uskuteční tradiční soutěží chladnokrevných koní Brdský … NEPŘEHLÉDNĚTE Uzavírka v oblasti Mariánského údolí a Václavského náměstí potrvá do konce srpna Uzavírka v oblasti Mariánského údolí a Václavského náměstí potrvá do konce srpna Oblast ulic Mariánské údolí a Václavské náměstí bude od 27. července do 31. srpna … AKTUÁLNĚ Vážná srážka dvou aut u Dubence: Čtyři zranění a kyvadlový provoz na silnici I/18 Vážná srážka dvou aut u Dubence: Čtyři zranění a kyvadlový provoz na silnici I/18 Před dvanáctou hodinou došlo na křižovatce silnice I/18 u obce Dubenec k vážné … AKTUALIZOVÁNO Policie prověřuje hromadnou bombovou výhrůžku. Týká se zhruba 400 budov po celém Česku Policie prověřuje hromadnou bombovou výhrůžku. Týká se zhruba 400 budov po celém Česku Policie České republiky od rána prověřuje rozsáhlou bombovou výhrůžku, která směřovala … AKTUÁLNĚ Do Česka míří vlna extrémních veder. Teploty vystoupají až k 38 °C, hrozí přehřátí i zvýšené riziko požárů Do Česka míří vlna extrémních veder. Teploty vystoupají až k 38 °C, hrozí přehřátí i zvýšené riziko požárů Českou republiku čeká po relativně chladnějším začátku týdne výrazná změna počasí. Do … AKTUÁLNĚ Macík má nový speciál. EVO5 je ostřejší, rychlejší a připravený na Dakar Macík má nový speciál. EVO5 je ostřejší, rychlejší a připravený na Dakar Nová evoluce, nový design, nový směr. Martin Macík ukázal kamion MMT EVO5, se kterým … NEPŘEHLÉDNĚTE Půlmaraton jako terapie: proč mladí utíkají nejen kvůli sportu Půlmaraton jako terapie: proč mladí utíkají nejen kvůli sportu Běh už dávno není jen o kondici nebo hubnutí. Pro mnoho mladých lidí se stal způsobem, … NÁZOR 45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili 45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili Posádka Jan Dohnal – Ivo Vybíral zvítězila v 45. ročníku SILMET Rally Příbram a … SPORT
Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko Nad území České republiky se v neděli během časných ranních hodin začal dostávat kouř … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz