19. 8. svátek má Ludvík

David Eliáš se mezi juniory na letním MS v biatlonu neztratil

2. září 2023   (18:35)
Dalších 5 fotografií v galeriiDavid Eliáš se mezi juniory na letním MS v biatlonu neztratil
foto: Radek Eliáš / se souhlasem

Sedmnáctiletý odchovanec příbramského Tri klubu David Eliáš má za sebou první mezinárodní start mezi juniory a hned byl pořádně vidět. Na letním MS v biatlonu na kolečkových bruslích ve slovenském Osrblie obsadil 7. místo ve sprintu a 11. místo ve stíhačce.


David Eliáš je sportovní obojživelník. Ostatně to už tak u triatlonistů bývá, že dokáží velmi zdárně kombinovat nejen své tři hlavní činnosti, tj. plávání, cyklistiku a běh, ale dost často i nějaký doplňkový sport, ve kterém mohou uplatnit skvělou fyzičku a vytrvalost. Takovým doplňkem je v případě dorosteneckého reprezentanta Davida Eliáše běh na lyžích. Záhy ovšem zjistil, že dokáže velmi dobře s během kombinovat i střelbu, a tak si do svého portfolia přidal i biatlon. A bylo to zdá se povedené rozhodnutí.

Tento věkem ještě dorostenec se o uplynulém víkendu zúčastnil svého prvního závodu s mezinárodní účastí v kategorii juniorů. Ve slovenském Národním biatlonovém centru v Osrblie se konal od 21. do 27. srpna 2023 letní světový šampionát v biatlonu dospělých a juniorů na kolečkových bruslích. Ve všech kategoriích se soutěžilo v supersprintu a sprintu. Junioři se následně utkali ještě ve stíhacím závodě.
Mezi dospělými se nejlépe dařilo Markétě Davidové, která triumfovala v závodě s hromadným startem na 10 km. Potěšilo i druhé místo Tomáše Mikysky v supersprintu a bronz Terezy Vinklárkové ve sprintu. Vůbec špatně si nevedl ani David Eliáš, když obsadil nejprve 20. místo ve čtvrtečním supersprintu, následované skvělým 7. místem v sobotním sprintu na 7,5 km. Povedené účinkování završil 11. místem v rámci nedělní stíhačky na 10 km.
Mezi dospělými se nejlépe dařilo Markétě …
foto: Radek Eliáš / se souhlasem
„Byl to můj první mezinárodní závod mezi juniory. I přes menší konkurenci to byla skvělá zkušenost, ale samozřejmě si uvědomuji, že v zimě bude daleko větší konkurence. Za výsledky jsem rád, potvrdila se dobrá letní příprava. Mým cílem je udržet se jako dorostenec v juniorské reprezentaci i pro zimní přípravu a závody. Musím ovšem potvrdit výkonnost na říjnových testech. V zimní sezoně bych chtěl začít závodit na juniorských IBU závodech. Vrcholem pro mě bude Mistrovství světa dorostu, kde chci bojovat o co nejlepší umístění,“ uvedl.

Fotogalerie

David Eliáš se mezi juniory na letním MS v biatlonu neztratil (1) David Eliáš se mezi juniory na letním MS v biatlonu neztratil (2) David Eliáš se mezi juniory na letním MS v biatlonu neztratil (3) David Eliáš se mezi juniory na letním MS v biatlonu neztratil (4) David Eliáš v první řadě v brýlích (5)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

Z hospody do záchranné stanice: Neuvěřitelný příběh lišáka Větrníka z Hrachova pokračuje i po dvanácti letech Z hospody do záchranné stanice: Neuvěřitelný příběh lišáka Větrníka z Hrachova pokračuje i po dvanácti letech Dojemný životní příběh lišáka Větrníka, který jako malé osiřelé mládě našel azyl v … ZVÍŘATA Alkohol dětem? V Německu končí. U nás je to pořád kulturní tradice Alkohol dětem? V Německu končí. U nás je to pořád kulturní tradice Německo ruší výjimku, která dovolovala čtrnácti- a patnáctiletým pít pivo nebo víno v … NEPŘEHLÉDNĚTE Výstraha: Česko čekají silné bouřky! Dorazí vítr, přívalový déšť i kroupy Výstraha: Česko čekají silné bouřky! Dorazí vítr, přívalový déšť i kroupy Česko se musí připravit na další výraznou bouřkovou situaci. Meteorologové vydali … AKTUALIZOVÁNO Léto, otevřená okna a hlasité večery. Rušení nočního klidu řeší policisté na Příbramsku čím dál častěji Léto, otevřená okna a hlasité večery. Rušení nočního klidu řeší policisté na Příbramsku čím dál častěji Teplé letní večery přímo vybízejí k posezení s přáteli, grilování nebo oslavám pod … NEPŘEHLÉDNĚTE Noční požár ubytovny v Příbrami: Plameny v přízemí vyhnaly lidi z postelí, tři lidé skončili v péči záchranářů Noční požár ubytovny v Příbrami: Plameny v přízemí vyhnaly lidi z postelí, tři lidé skončili v péči záchranářů V Příbrami pod Čertovým pahorkem v noci na včerejšek opět hořelo v jedné z tamních … Orlická přehrada se blíží minimální hladině, jeřáb už vytahuje lodě z vody Orlická přehrada se blíží minimální hladině, jeřáb už vytahuje lodě z vody Vodní nádrže ve správě Povodí Vltavy zlepšují při letošním hydrologickém suchu průtoky … AKTUÁLNĚ Hazard v době velkého sucha: Pálení stavebního odpadu v Orlově zalarmovalo hasiče Hazard v době velkého sucha: Pálení stavebního odpadu v Orlově zalarmovalo hasiče V areálu výstavby rodinných domů v Orlově u Příbrami se dnes odpoledne vymklo kontrole … AKTUÁLNĚ Voda ke koupání se zhoršuje. Problémy hlásí Živohošť, Županovice i Nový rybník Voda ke koupání se zhoršuje. Problémy hlásí Živohošť, Županovice i Nový rybník Léto vrcholí a s ním i období dovolených a koupání. Mnozí lidé míří za vodními … AKTUALIZOVÁNO Léto v Příbrami bez výpadku dárců. Termíny se plní až do září Léto v Příbrami bez výpadku dárců. Termíny se plní až do září Letní měsíce bývají pro transfuzní oddělení náročné. Lidé odjíždějí na dovolené a … AKTUÁLNĚ
Pískfest nabídne 21 představení, čtyři doprovodné akce a divadelní průvod. Příbram čeká třetí ročník festivalu pouličního divadla Pískfest nabídne 21 představení, čtyři doprovodné akce a divadelní průvod. Příbram čeká třetí ročník festivalu pouličního divadla Od 4. do 6. září 2026 přivítá Příbram třetí ročník Pískfestu — jediného festivalu … KULTURA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz