Dávejte pozor, aby se vám pár hříbků neprodražilo
15. září 2020 (12:34)
foto: sxc
Nájezdy houbařů do lesů zažívají v posledních dnech velký nárůst, policisté proto zvyšují hlídky.
S nástupem houbařské sezóny se objevuje více motorových vozidel u lesů. Na tuto skutečnost reagují policisté, kteří se zaměřují na porušování zákazů vjezdu. Někteří občané nevědí, že i když se u lesa nenachází zákazová dopravní značka, nemohou dle zákona o lesích do nich vjíždět ani v nich stát. Ve správním řízení jim pak hrozí pokuta ve výši až pěti tisíc korun.
Řidiči také nesmí zastavit a stát na silniční vegetaci, což jim ukládá zákon o provozu na pozemních komunikacích. Na místě pak mohou hlídky uložit pokutu až dva tisíce korun.
O víkendu vyjížděli dobříšští policisté na několik oznámení týkajících se špatného parkování u lesů. Během letošního roku řešili policisté v Chráněné krajinné oblasti Brdy celkem 146 porušení zákazu vjezdu a 101 případů neoprávněného parkování. Jeden řidič byl pod vlivem drog, dva pod vlivem alkoholu a jeden neměl řidičské oprávnění.
O víkendu vyjížděli dobříšští policisté na několik oznámení týkajících se špatného parkování u lesů. Během letošního roku řešili policisté v Chráněné krajinné oblasti Brdy celkem 146 porušení zákazu vjezdu a 101 případů neoprávněného parkování. Jeden řidič byl pod vlivem drog, dva pod vlivem alkoholu a jeden neměl řidičské oprávnění.
Jen během září, kdy začala houbařská sezóna, udělili příslušníci policie 41 pokut za špatné parkování a 36 pokut za porušení zákazu vjezdu. Dále během letní sezóny odhalily hlídky pět táborníků, kteří si v lese rozdělali oheň.
Při opouštění vozidla by měl každý řidič zkontrolovat, zda se na viditelném místě nenachází nějaké věci. Jakákoli taška či mobilní telefon přilákají pozornost zlodějů.
Při opouštění vozidla by měl každý řidič zkontrolovat, zda se na viditelném místě nenachází nějaké věci. Jakákoli taška či mobilní telefon přilákají pozornost zlodějů.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_PČR
autor: Jana Fedorová
Další články
Do Příbrami míří první ročník Víkendu aktivních seniorů, dorazí i Kateřina Cajthamlová
Co kdyby stáří nebylo o zpomalování, ale o nové energii, pohybu a setkávání? Právě na …
ZAJÍMAVOSTI
Nemocnice zve na tradiční gospelový koncert. Maranatha Gospel Choir vystoupí v Příbrami už 3. června
Koncert je určen všem bez rozdílu a není na něj třeba žádná vstupenka.
Kauza dálničního monopostu na D4 se vrací do Příbrami, krajský úřad zrušil původní rozhodnutí
Případ jízdy závodního monopostu v barvách Ferrari po dálnici D4, který v uplynulých …
AKTUÁLNĚ
Evropa se rozpaluje: Vlna veder láme rekordy. Riziko požárů v Česku roste i s větrem
Nejen Česká republika, ale především západní Evropa zažívá mimořádnou a v mnoha …
AKTUÁLNĚ
Příbram slaví titul mistra České republiky v kickboxu
Na mistrovství České republiky v kickboxu v Lovosicích uspěli dva zástupci …
SPORT
Kamýk slaví 65 let: přehrada, která drží Vltavu na uzdě, se výjimečně otevírá lidem!
Vodní dílo Kamýk, jeden z méně nápadných, ale naprosto klíčových článků Vltavské …
ZAJÍMAVOSTI
V lese u Hudčic na Březnicku hořel lesní porost, na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči společně s techniky energetické společnosti ČEZ
K nahlášení mimořádné události došlo v úterý odpoledne krátce po šestnácté hodině. …
AKTUALIZOVÁNO
Hudební maraton v centru Příbrami. SchoolStock přiveze mladé talenty z celého regionu
Hudba různých žánrů, mladé talenty i celodenní festivalová atmosféra. Náměstí T. G. …
KULTURA
Inspektoři odhalili už tisícovky závad a vybrali na pokutách desítky milionů
Inspekce silniční dopravy (INSID) dál pokračuje v kontrolách kamionů a nákladních …
DOPRAVA
KFC po kritice promluvilo: „Měli jsme s vámi mluvit dříve,“ přiznává řetězec
Fastfoodový řetězec KFC zveřejnil omluvu zákazníkům a oznámil rozsáhlé změny ve …
AKTUÁLNĚ




