18. 8. svátek má Helena

Dáte si kolínka? Ani návštěva hygieniků nebyla restauraci v Březnici dostatečným varováním

10. září 2018   (11:50)
Dalších 5 fotografií v galeriiDáte si kolínka? Ani návštěva hygieniků nebyla restauraci v Březnici dostatečným varováním

Opakovaná kontrola restauračního zařízení shledala přetrvávající nedostatky a neodstraněné závady


Na základě podnětů spotřebitelů, které upozorňovaly na nevyhovující kvalitu pokrmů a zdravotní potíže po konzumaci pokrmů připravovaných v Restauraci Srp v Březnici, provedli dne 21. 05. 2018 pracovníci Krajské hygienické stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze, územního pracoviště Příbram, kontrolu ve výše uvedené provozovně.
 
Provedenou kontrolou bylo zjištěno, že v prostorách restaurace a celého jejího zázemí není prováděn řádný a pravidelný úklid, a že zde dochází k porušování těch nejzákladnějších zásad provozní hygieny! V prostoru kuchyně a skladu suchých potravin byla podlaha znečištěna, zejména v hůře přístupných místech pod technologickým vybavením a pracovními stoly, zbytky potravin (nudle, slupky od cibule, mouka apod.), mastnotou a prachem. Veškeré technologické zařízení v kuchyni (váha, pizza pec, zařízení na úchovu pokrmů, konvektomat, vařič, gril aj.), pracovní a úložné plochy, elektrické zásuvky a kabely byly silně znečištěny mastnotou žluté až hnědé barvy; vnitřní část chladicích a mrazicích zařízení znečištěna zbytky pokrmů a potravin, na těsnících gumách lednic místy pozorován výskyt plísně černé barvy. Odpadkový koš umístěný v kuchyni byl silně znečištěn. V mrazicím i chladicím zařízení byly uloženy rozpracované pokrmy a polotovary vlastní výroby, které nebyly označeny v souladu s platnými právními předpisy, a tak nebylo možné zjistit, kdy byly vyrobeny. Společně s potravinami určenými pro provozovnu stravovacích služeb zde byly skladovány zcela nevhodně i potraviny určené pro osobní spotřebu zaměstnanců zařízení.

Na základě podnětů spotřebitelů, které …
V mrazicích a chladicích zařízeních byly uloženy potraviny s prošlým datem použitelnosti (ryby, prejt, klobásy, sýry, tvaroh aj.). Některé potraviny již vykazovaly senzorické změny (oschlé, okoralé, porostlé plísní).
 
Hotové teplé pokrmy v průběhu jejich výdeje nebyly uchovávány při odpovídajících teplotách tj. min. +60°C.
 
Spotřebiteli nebyla viditelně zpřístupněna snadno čitelná informace o obsahu alergenů v připravovaných pokrmech.
 
Obsluha restaurace neměla v době kontroly vyčleněno vhodné příslušenství pro převlékání (šatnu) a personální záchod.
 
Kontrolované osobě bylo zaměstnanci KHS nařízeno provést bezodkladnou sanitaci všech prostor zařízení a likvidaci potravin jiných než bezpečných.
 
Při opakované kontrole provedené dne 09. 07. 2018 mohli hygienici jen konstatovat, že většina zjištěných závad přetrvává.
Znovu byly v zařízení zjištěny potraviny s prošlým datem spotřeby, a proto byla opakovaně nařízena i jejich likvidace.
 
Za zjištěné nedostatky bude kontrolované osobě uložen finanční postih ve správním řízení.
 
Výsledky provedených kontrol budou předány příslušnému dozorovému orgánu, tj. Státní zemědělské a potravinářské inspekci, která v tomto zařízení provádí běžný hygienický dozor.

V mrazicích a chladicích zařízeních byly …

Fotogalerie

Znečištěná podlaha v kuchyni () Znečištěná podlaha a úložný regál ve skladu potravin (1) Znečištěné fritovací zařízení v kuchyni (2) Okoralé těstoviny skladované v chladicím zařízení restaurace (3) Neznačené zmrazené polotovary vlastní výroby (4)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info a foto: Krajská hygienická stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze

autor: mipDalší články

Agresivita vos se v srpnu stupňuje Agresivita vos se v srpnu stupňuje Vosy jsou dokonce agresivnější než včely a sršni. Útočí bez rozpaků kdykoli, kdy se cítí být v ohrožení 18. srpna 2019   (19:50) Středočeský kraj začal schvalovat žádosti prvním žadatelům v rámci 3. výzvy kotlíkových dotací Středočeský kraj začal schvalovat žádosti prvním žadatelům v rámci 3. výzvy kotlíkových dotací V první vlně vyplácených žádostí bude uspokojeno 200 žadatelů, jimž bude vyplaceno téměř 24 milionu korun 18. srpna 2019   (16:50) Tři dopravní nehody zkomplikovaly provoz na Strakonické Tři dopravní nehody zkomplikovaly provoz na Strakonické Na místě se tvoří dlouhé kolony 18. srpna 2019   (14:53) Dožínkové slavnosti na Příbramsku nevymizely Dožínkové slavnosti na Příbramsku nevymizely Sobotní odpoledne ožila Obecnice tradiční oslavou ukončení žní 18. srpna 2019   (11:56) FOTOGALERIE Příbram sestřelil ve druhém poločase dvěma góly Petržela Příbram sestřelil ve druhém poločase dvěma góly Petržela 1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 2:0 (0:0). V sobotu 17. srpna zavítala v 6. kole FORTUNA:LIGY Příbram na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty. 18. srpna 2019   (09:12) EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano Jezdilo se v popelnicích, skákalo se v odpadkových pytlích, hrálo se odpadkové domino 18. srpna 2019   (07:06) Hasiči likvidují únik ropné látky do vody Hasiči likvidují únik ropné látky do vody V Kamýku nad Vltavou zasahují tři jednotky hasičů 17. srpna 2019   (19:34) Vrtulník transportuje vážně zraněného chodce do nemocnice Vrtulník transportuje vážně zraněného chodce do nemocnice Policisté komunikaci v Chotilsku obousměrně uzavřeli 17. srpna 2019   (18:07) Ze skály na Příbramsku se zřítil horolezec, na místě přistál vrtulník Ze skály na Příbramsku se zřítil horolezec, na místě přistál vrtulník Horolezec spadl z výšky přibližně dvaceti metrů. 17. srpna 2019   (16:22) AKTUALIZOVÁNO Hasičský záchranný sbor České republiky dosáhl navýšení rozpočtu na příští období Hasičský záchranný sbor České republiky dosáhl navýšení rozpočtu na příští období Rozpočet bude navýšen o 434 milionů korun 17. srpna 2019   (14:12)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz