16. 10. svátek má Havel
Dáte 8 nebo i 21? Běžecké akce vás v září nenechají vydechnout

3. září 2021   (06:38)
Dáte 8 nebo i 21? Běžecké akce vás v září nenechají vydechnout
foto: ilustr/pixabay

Na trať se běžci vydají v anglickém parku dobříšského zámku, v okolí Svaté Hory a na Nováku. Padesátý ročník Běhu Kovohutěmi je odložen na rok 2022.


Pro vyznavače běhu je v následujících týdnech připraveno několik společných událostí. V neděli 5. září se v anglickém parku dobříšského zámku poběží Dobříšská osmička. Závodí se od 9.00, registrace začnou již o hodinu dříve. Na start se jako první postaví sportovci v dětských kategoriích. Pro ročníky 2018 a mladší bude vytyčena padesátimetrová trať. Trasy pro starší věkové kategorie jsou odstupňovány až do délky dvou kilometrů (pro věkové kategorie 2005–2004 a 2003–2002). Symbolická odměna za účast by neměla nikoho minout.

Na čtyřkilometrový fitness běh se ve čtvrt na dvanáct vydají ženy, a v tomto závodě se na datum narození nehledí. Výkon na hlavní osmikilometrové trati již jednotlivci od 18 do 79 let absolvují s ohledem na pohlaví a v rozřazení do šesti věkových kategorií, o stejnou délku se mohou podělit také čtyřčlenné štafety. Hlavní závod je na programu od 12.00, vyhlášení vítězů očekávejte ve 13.20. Do všech částí Dobříšské osmičky jsou otevřeny on-line registrace na webu www.brdskypohar.cz.
Dres běžci propotí také na tratích v Příbrami. Registrace na T-Mobile Olympijský běh ve středu 8. září jsou sice již uzavřeny, můžete ale spojit podporu sportovců s výletem na Svatou Horu, v jejímž okolí včetně výběhu po svatohorských schodech se akce uskuteční. „Dálkaři“ by si neměli nechat ujít Příbramský půlmaraton, který se pro letošní rok přesouvá na Nový rybník. V neděli 19. září zde budou připraveny také kratší dětské trasy, do půlmaratonského běhu se lze přihlásit individuálně nebo ve čtyřčlenné štafetě. Jubilejní 50. ročník Běhu Kovohutěmi se – s ohledem na zdraví účastníků a pandemická opatření – rozhodli organizátoři odložit z 11. září 2021 až na příští rok.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají … O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí. Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Vytvoření nové expozice vyšlo na 2,8 milionu korun, náklady byly rozděleny do čtyř … Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Data z meteostanic zahrnují vlhkost a teplotu vzduchu a vozovky nebo i to, zda je …
Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Policisté šetří incident, který se odehrál na základní škole v Sedlčanech.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz