26. 10. svátek má Erik
Darujte počítač, tablet nebo myš. Do sbírky pro děti na distanční výuce se zapojíte i v Příbrami

30. října 2020   (17:35)
Darujte počítač, tablet nebo myš. Do sbírky pro děti na distanční výuce se zapojíte i v Příbrami
foto: pribram.cz

Sbírka počítačového vybavení potrvá v Příbrami do 9. listopadu.


„Covidová krize zasáhla všechny. Školy přecházejí na distanční vzdělávání, ale řada dětí nemá k dispozici přístroje, bez kterých se taková výuka neobejde. Zapojte se do pomoci!,“ vyzývají příbramští Piráti k solidární sbírce, kterou Česká pirátská strana pořádá po celé republice.
 

Pokud vám doma leží postradatelný počítač, notebook, tablet, monitor, chytrý telefon či další technické komponenty, jako jsou myši, sluchátka, webkamery nebo klávesnice, můžete je věnovat potřebným. Příbramskou pirátskou spojkou je Josef Bouše, kterého lze kvůli předání a případnému vyzvednutí darovaných věcí kontaktovat na e-mailu josef.bouse@pirati.cz nebo mobilním telefonu 775 180 566. Jako sběrné místo funguje i příbramská Cowárna, a to v pondělí a ve čtvrtek od 9.00 do 16.00 (po dohodě do 20.00).

 
U všech zařízení je prověřována funkčnost a před věnováním novému majiteli jsou bezpečně datově vyčištěna a vydezinfikována. Minimální parametry některých přístrojů (např. notebooky by měly mít baterii a adaptér), aby dobře zvládaly výukové programy, lze také konzultovat s Josefem Boušem. Rozdělení získaných věcí bude probíhat ve spolupráci s organizacemi zabývajícími se distanční výukou.
 
Sbírka pro rodiny s dětmi, které nemají kvůli chybějícímu technickému vybavení možnost plně se účastnit výuky na dálku, končí 9. listopadu.
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Setkání na hranici čtyř katastrálních území – Dobříše, Hostomic, Rosovic a Bukové u … Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Průměrná teplota pro období od 25. října do 21. listopadu je šest stupňů Celsia. … Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Důvodem tohoto opatření je zhoršující se situace ohledně onemocnění covid-19. Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Dívka byla s vážnými poraněními letecky přepravena do nemocnice. Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Snažili se být neviditelní, skrytí, konspirativní – i přesto je kriminalisté v rámci … Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Zájem o očkování se v posledních dnech v ČR zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 … V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové … AKTUALIZOVÁNO Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Do života se zrakovým omezením vstoupíte 13. listopadu ve Vile Obora. Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Dneškem se zároveň zkracuje karanténa nařízená po kontaktu s nakaženým.
Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Již v úterý 26. října mohou lidé od 17 hodin přijít diskutovat s představiteli …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz