23. 10. svátek má Teodor
Darujte plazmu, zachraňte životy jiných a získejte až 18.200 Kč za rok

PR
27. srpna 2020   (18:00)
Darujte plazmu, zachraňte životy jiných a získejte až 18.200 Kč za rok

Za odběry krevní plazmy získají dárci další bonusy jako třeba pravidelnou kontrolu svého zdravotního stavu


O dárcovství krve už jistě slyšel téměř každý. Ale věděli jste, že darovat můžete i krevní plazmu? Ta totiž tvoří 55% lidské krve a používá se v dalším zpracování jako základ pro výrobu celé řady nepostradatelných léčiv, které zachraňují životy.

Až dvě třetiny lidské populace se jednou za život dostanou do situace, kdy krevní plazmu nebo produkty z ní připravené potřebují. Plazma se využívá například při léčbě rozsáhlých popálenin, jako prevence i léčba infekčních onemocnění jako jsou tetanus, žloutenka nebo vzteklina. Své využití nachází i během chirurgických zákroků a nezáleží na tom, zda jde o operaci ortopedickou či třeba operaci očí.

Důležitou skupinu léků, které se z krevní plazmy připravují, tvoří takové, které jsou aplikované pacientovi celoživotně v rámci zmírnění onemocnění, které je mnohdy již vrozené, tedy často je třeba ji aplikovat již od dětského věku. Nově se zkoumá využití plazmy i v souvislosti s aktuálním onemocněním covid-19.

Celosvětově je krevní plazmy trvalý nedostatek a představuje to velký problém pro zdravotníky i farmaceuty. Spotřeba léků a tudíž i plazmy, z které se připravují, setrvale stoupá v celé Evropě, která však není při získávání plazmy soběstačná a proto se musí dovážet z jiných kontinentů. I když už lidstvo dokázalo vymyslet a objevit leccos, náhražku krevní plazmy se ještě nikdy uměle vytvořit nepodařilo a je tedy nenahraditelným zdrojem.

Krevní plazmu můžete darovat a spolu s dobrým pocitem pomoci druhým získat i finanční náhradu nebo úlevu na daních.

Dárcem krevní plazmy může být osoba ve věku 18-65 let, s hmotností nad 50 kg, zároveň však nesmí být morbidně obézní.

Nyní již nemusíte za darováním jezdit do jiných měst, protože nové špičkově vybavené odběrové centrum společnosti Amber Plasma otevřelo nedávno svoji pobočku přímo v centru Příbrami na nám. T.G.M. Pro personál tohoto centra je vedle nejvyššího stupně bezpečnosti a profesionality prioritou i to, aby se dárci při samotném odběru cítili maximálně komfortně. Proto je samozřejmostí poskytnutí nápojů, kávy, Wi-Fi připojení nebo sledování televize. Odběr zabere 30-45 minut a předchází mu vyplnění dotazníku na odběr vzorku, který je laboratorně otestován. Pokud vzorek projde testováním v pořádku, můžete se stát pravidelným dárcem. 
Už za samotnou registraci získáte odměnu 200 Kč. Za každý uskutečněný odběr dostanete ihned na místě odměnu 700 Kč. Jelikož plazma (část krve) se na rozdíl od celé krve obnovuje poměrně rychle, je možné chodit na odběry i každé 2 týdny a tím si na odměnách za rok přilepšit až 18.200 Kč, což již není zanedbatelná suma.
 
Vedlejším, avšak nezanedbatelným bonusem je, že při pravidelném dárcovství má dárce díky pravidelné kontrole jeho krve prakticky neustále samokontrolu nad svým zdravotním stavem, protože každá odebraná plazma samozřejmě prochází důkladným testem a pokud by se v ní našly známky něčeho co by mohlo signalizovat něco problematického, pak je dárce o tom informován a je mu i doporučeno kam se dále obrátit k řešení. Kromě jiného je vždy přítomen lékař, který změří tlak a celkově s dárcem probere jeho aktuální stav a případně ho nasměruje ke konkrétnímu specialistovi.

Díky pravidelným odběrům lze dosáhnout značné prevence a kontroly, případně u dárců odhalit počáteční problémy ještě dříve než by se projevily naplno a bylo třeba je řešit zásadněji. Ruku na srdce - na pravidelná vyšetření a kontrolní odběry krve řada z nás v dnešní hektické době chodí jen zřídka s odůvodněním, že nám přeci nic není.
Pokud máte zájem mít pravidelnou kontrolu nad svým zdravotním stavem, cítíte zodpovědnost za zdraví jiných a máte zájem si vylepšit svůj rozpočet, pak neváhejte navštívit stránky www.amberplasma.com/darcovske-centrum-pribram a objednat se k prvnímu vstupnímu vyšetření a odběru.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: PR
autor: PR
Další články

Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Dle územního plánu je území zastavitelné bytovými a rodinnými domy. Je to klidná … Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Loni kvůli pandemii koronaviru a souvisejícím opatřením nebyla příliš vysoká poptávka … ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech Bez elektřiny je v tuto chvíli přibližně 800 domácností a dalších odběrných … Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Koupání v přírodním koupališti Nový rybník se letos téměř celé léto nedoporučovalo, na … Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Příbram poskytne dárcům krve volné vstupenky na akce pořádané městem a jeho … Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Řidiče se nepodařilo nalézt. V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh O otevření samostatného covidového oddělení a dalších opatřeních se rozhodne v … Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Společnost ČEZ ve čtvrtek večer kvůli poruchám způsobeným větrem vyhlásila kalamitní … Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko O severské zemi v úterý 26. října povypráví fotograf a cestovatel Václav …
Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Náklady na pořízení a instalaci jsou 1,9 milionu korun. Do budoucna by stojanů v …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz