18. 4. svátek má Valérie

Dana Drábová navštívila Příbram, hovořila především o haldách

31. března 2016   (09:19)
Dana Drábová navštívila Příbram, hovořila především o haldách
foto: pribram.cz

V případě těžby odvalů trvá Drábová na co nejšetrnějším postupu.



Známá expertka na jadernou bezpečnost Dana Drábová včera navštívila Příbramsko. Před besedou, která probíhala v příbramském kulturním domě, navštívila osadu Brod a obec Milín, kde hovořila s místními občany a představiteli samosprávy.

„Příbramsko je krásná krajina, stejně jako prakticky všechny v této zemi. Každá část země je něčím typická a něčím přispěla. Rudné a uranové doly přispěly k historii a bohatství. Za všechno se ale platí a zbyly tu odvaly. Z těch se za několik generací mohou stát krajinotvorné prvky, nebo budou přetěženy. Musí být ale zvoleny technologie, které co nejméně zatíží životní prostředí,“ řekla na úvod k problematice těžby odvalů.

Drábová dále uvedla, že radiační situace nepředstavuje nebezpečí a její úroveň je pravidelně a pečlivě monitorována. „Jak z důvodu přítomnosti radonu v podloží, tak i z důvodu přítomnosti té haldy jsou tady měřeny vyšší hodnoty, ale rozhodně ne nadlimitní.“ Z tohoto pohledu tedy není akutně nutné s haldou cokoliv dělat. Jediným důvodem tak může být komerční zájem o kamenivo. Těžba kvůli uranu je vzhledem k současným cenám velmi nevýhodná.

Drábová vstoupila do komunální politiky

Dana Drábová je od roku 2010 místostarostkou obce Pyšely, v letošním roce kandiduje za STAN i v krajských volbách. Za největší problém Středočeského kraje považuje jeho velikost a roztříštěnost. Nevýhodou je i to, že obklopuje Prahu a nemá žádné vlastní hlavní město. Různorodá je podle Drábové i sociální struktura a životní úroveň podle vzdálenosti od Prahy.

„Čím více se do krajské úrovně veřejné správy dostane starostů a zastupitelů, kteří se už nějak osvědčili na té lokální úrovni, tak tím lépe, protože přinášejí tu zkušenost. Neříkám, že STAN jsou jediní, kdo mají ve svém středu výborné starosty, to ne. Ale když už jsem si měla vybrat, koho podpořím a jsem místostarostka Pyšel za STAN, tak to byla poměrně jednoznačná volba,“ shrnula závěrem Drábová své cíle, se kterými kandiduje v krajských volbách.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo Lidé, kteří chodí kolem Nového rybníku na procházky, si v posledních týdnech všímají … PŘÍRODA Příbram řeší kočičí krizi: zastupitelé budou rozhodovat o více než 1,3 milionu na péči o toulavé kočky Příbram řeší kočičí krizi: zastupitelé budou rozhodovat o více než 1,3 milionu na péči o toulavé kočky Toulavé kočky nejsou jen roztomilý obrázek z internetu. Město Příbram se v dubnu … ZVÍŘATA Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka Jak vypadá škola, která učí angličtinu už od první třídy, používá Smartbooks, má … ROZHOVOR Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu Zatímco sociální sítě baví videa červeného monopostu Ferrari na D4, v zákulisí zuří … NEPŘEHLÉDNĚTE Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin Jsou rostliny, které v krajině nepřehlédnete, a pak takové, které musíte hledat. Mezi … POZNÁVÁME BRDY Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Oblíbený pořad Prostřeno! zamíří do Prahy a Středočeského kraje a chybět nebude ani … LIFESTYLE Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Připravte se na pořádnou dávku adrenalinu, napětí a skvělé sportovní atmosféry! V … SPORT Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tento víkend se v Příbrami budou opět konat farmářské trhy, podívat se můžete i na … NEPŘEHLÉDNĚTE TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu Už 18. dubna se Náměstí T. G. Masaryka od 10:00 do 19:00 promění v ráj všech milovníků … KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie Plzeňská filharmonie spolu s britskou violoncellistkou Laurou van der Heijdenovou … KULTURA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz