25. 5. svátek má Viola

Další zfetovaný řidič, tentokrát v Dobříši

2. srpna 2018   (08:21)
Další zfetovaný řidič, tentokrát v Dobříši

Řídil i přes soudem vyslovený zákaz a co víc, pod vlivem návykových látek.


V úterý po devatenácté hodině, při průjezdu ulicí Hornická, spatřila hlídka Městské policie Dobříš řidiče na motocyklu typu Enduro bez registrační značky. Projel ulicí Za Branou a následně zastavil na chodníku před budovou lidové školy umění Dobříš. Strážníci k muži, který seděl v přilbě na nastartovaném motocyklu, přistoupili a následně ho vyzvali, aby prokázal svoji totožnost. Muž hlídce sdělil, že u sebe nemá občanský ani řidičský průkaz a na motocykl ho dokonce nevlastní vůbec. Následně bylo zjištěno, že se jedná o muže z Rosovic r. nar. 1988.  Hlídka MP tedy telefonicky vyrozuměla PČR Dobříš, která se na místo dostavila v 19:40 a převzala případ k dalšímu šetření. Policisty bylo zjištěno, že muž byl pozitivní na amfetamin, má zákaz řízení motorových vozidel a motocykl není přihlášený.

Řidič motorového vozidla nesmí požít alkohol nebo jinou návykovou látku během jízdy ani řídit po jejich požití v době, kdy by ještě mohl být pod jejich vlivem. V souvislosti s kontrolou dodržení této povinnosti je řidič povinen podrobit se zjištění, zda není ovlivněn alkoholem nebo jinou návykovou látkou.  Test na drogy provedla přivolaná hlídka Policie ČR. Detekován byl amfetamin.

„Snad nejčastěji se dočítáme z policejních statistik  o zadržení řidičů „pod vlivem“. Dříve to bývalo ve spojení s alkoholem, ale dnes „vedou“ drogy. Obojí má, ale ten samý efekt. I dobrého řidiče dokáže alkohol nebo drogy negativně ovlivnit. Alkohol a stimulační drogy (nejčastější je pervitin, případně kokain), člověka „zrychlují“ a zvyšují sebevědomí, řidič pak neuvěřitelně riskuje a ztrácí zábrany. Opačný efekt mají opiáty, halucinogeny, nebo marihuana (THC). Ty zase mění vnímání reality a času, dostavují se pocity euforie a vyskytují se halucinace, řidič je po nich zpomalený a jeho reakce přicházejí pozdě.
Amfetaminy, kokain nebo pervitin působí dvoufázově. V první fázi aktivují a snižují pocit únavy. Ve druhé se naopak dostaví rychlý útlum, kdy řidič může za volantem usnout a ohrozit ostatní řidiče,“
seznamuje s negativními účinky drog  strž. Alena Kovaříková zástupce velitele MP Dobříš.

„Jelikož muž  nerespektoval stanovený zákaz a řízení a navíc pod vlivem drog, je  podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvádí dále strž. Alena Kovaříková.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: strž. Alena Kovaříková zástupce velitele MP Dobříš
Foto: ilustr

autor: jkDalší články

Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kapela Slza nekoncertovala v Příbrami poprvé 25. května 2019   (13:36) Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Pojďme dětem vysvětlit, co je ještě zdravý adrenalin a co už je nebezpečné 25. května 2019   (10:58) Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Nehoda se stala 4. dubna ráno na trati mezi Jinci a Bratkovicemi 25. května 2019   (08:16) Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Slavnostní liturgie bude zakončena mariánským průvodem a uctíváním u Korunovačního oltáře. 25. května 2019   (06:46) Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Už potřetí se ze Svaté Hory do centra Příbrami rozjede okolo 130 jezdců. Tradice Svatohorského Downtownu pokračuje 8.června a chystá se několik změn a novinek. 24. května 2019   (19:19) Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Počasí by akcemi nabitý víkend nemělo pokazit. 24. května 2019   (16:27) Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Autobusová zastávka, která byla přemístěna od Lidlu k novému nákupnímu centru, bude v provozu od 14. června 24. května 2019   (13:27) Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Při hledání detektorem kovů objevil oznamovatel dne 22. května po osmé hodině večerní v obci Buková u Příbramě nevybuchlou munici. 24. května 2019   (11:22) Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Hrozí jim až pět let za mřížemi 24. května 2019   (09:06) Češi dnes míří k volebním urnám Češi dnes míří k volebním urnám Úderem dnešní 14. hodiny budou Češi volit své zástupce do Evropského parlamentu 24. května 2019   (08:40)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz