21. 8. svátek má Johana

Další zfetovaný řidič, tentokrát v Dobříši

2. srpna 2018   (08:21)
Další zfetovaný řidič, tentokrát v Dobříši

Řídil i přes soudem vyslovený zákaz a co víc, pod vlivem návykových látek.


V úterý po devatenácté hodině, při průjezdu ulicí Hornická, spatřila hlídka Městské policie Dobříš řidiče na motocyklu typu Enduro bez registrační značky. Projel ulicí Za Branou a následně zastavil na chodníku před budovou lidové školy umění Dobříš. Strážníci k muži, který seděl v přilbě na nastartovaném motocyklu, přistoupili a následně ho vyzvali, aby prokázal svoji totožnost. Muž hlídce sdělil, že u sebe nemá občanský ani řidičský průkaz a na motocykl ho dokonce nevlastní vůbec. Následně bylo zjištěno, že se jedná o muže z Rosovic r. nar. 1988.  Hlídka MP tedy telefonicky vyrozuměla PČR Dobříš, která se na místo dostavila v 19:40 a převzala případ k dalšímu šetření. Policisty bylo zjištěno, že muž byl pozitivní na amfetamin, má zákaz řízení motorových vozidel a motocykl není přihlášený.

Řidič motorového vozidla nesmí požít alkohol nebo jinou návykovou látku během jízdy ani řídit po jejich požití v době, kdy by ještě mohl být pod jejich vlivem. V souvislosti s kontrolou dodržení této povinnosti je řidič povinen podrobit se zjištění, zda není ovlivněn alkoholem nebo jinou návykovou látkou.  Test na drogy provedla přivolaná hlídka Policie ČR. Detekován byl amfetamin.

„Snad nejčastěji se dočítáme z policejních statistik  o zadržení řidičů „pod vlivem“. Dříve to bývalo ve spojení s alkoholem, ale dnes „vedou“ drogy. Obojí má, ale ten samý efekt. I dobrého řidiče dokáže alkohol nebo drogy negativně ovlivnit. Alkohol a stimulační drogy (nejčastější je pervitin, případně kokain), člověka „zrychlují“ a zvyšují sebevědomí, řidič pak neuvěřitelně riskuje a ztrácí zábrany. Opačný efekt mají opiáty, halucinogeny, nebo marihuana (THC). Ty zase mění vnímání reality a času, dostavují se pocity euforie a vyskytují se halucinace, řidič je po nich zpomalený a jeho reakce přicházejí pozdě.
Amfetaminy, kokain nebo pervitin působí dvoufázově. V první fázi aktivují a snižují pocit únavy. Ve druhé se naopak dostaví rychlý útlum, kdy řidič může za volantem usnout a ohrozit ostatní řidiče,“
seznamuje s negativními účinky drog  strž. Alena Kovaříková zástupce velitele MP Dobříš.

„Jelikož muž  nerespektoval stanovený zákaz a řízení a navíc pod vlivem drog, je  podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvádí dále strž. Alena Kovaříková.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: strž. Alena Kovaříková zástupce velitele MP Dobříš
Foto: ilustr

autor: jkDalší články

Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků 29 řidičů překročilo povolenou rychlost 21. srpna 2019   (10:55) „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram Do pořadu Na slovíčko jsme si tentokrát pozvali Bc. Jana Starku, majitele klubu 1. FK Příbram. 21. srpna 2019   (08:36) Do vzhledu restauračních předzahrádek radní v Příbrami nemluví Do vzhledu restauračních předzahrádek radní v Příbrami nemluví Předzahrádky jsou v Příbrami osvobozeny od místního poplatku, jejich vzhled není městem ovlivňován 21. srpna 2019   (06:12) V Rožmitále srazilo auto dítě na kole, to skončilo v nemocnici V Rožmitále srazilo auto dítě na kole, to skončilo v nemocnici Dopravu řídí hasiči kyvadlově 20. srpna 2019   (18:51) Kraj vypsal výběrové řízení na nového ředitele Čapkova památníku Kraj vypsal výběrové řízení na nového ředitele Čapkova památníku Uchazeči o funkci by měli mít vysokoškolské vzdělání ekonomického, právního, technického nebo humanitního zaměření, manažerské schopnosti, zkušenost s řízením kolektivu a alespoň dvouletou praxi v územním samosprávném celku nebo příspěvkové organizaci. 20. srpna 2019   (15:59) Hasiči likvidují masivní únik ropné látky na Vltavě Hasiči likvidují masivní únik ropné látky na Vltavě Na místo míří zástupce Povodí Vltavy 20. srpna 2019   (13:58) AKTUALIZOVÁNO Brdská vřesoviště jsou v plném květu Brdská vřesoviště jsou v plném květu Vřesoviště vznikla v Brdech na dopadových plochách. Jsou nevídaného rozsahu a v této zeměpisné šířce a nadmořské výšce v Evropě zcela unikátní 20. srpna 2019   (11:46) Neznámý pachatel okradl sedlčanské hasiče Neznámý pachatel okradl sedlčanské hasiče Vzniklá škoda byla stanovena na 15 tisíc korun. 20. srpna 2019   (09:23) ČOI: Nedostatky má polovina kontrolovaných hraček ČOI: Nedostatky má polovina kontrolovaných hraček Nedostatky se většinou opakují. 20. srpna 2019   (08:32) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl Výtěžek z této akce bude použit ve prospěch místních psích a kočičích útulků 20. srpna 2019   (06:19)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz