1. 6. svátek má Laura




Další tip na malý výlet, tentokrát do středověku

23. srpna 2018   (06:11)
Další tip na malý výlet, tentokrát do středověku
foto: pribram.cz, obeckamyk.cz

Zapomenutý Vrškamýk zve k výletu milovníky historie i rodiny s dětmi


Kamýk nad Vltavou znají asi všichni obyvatelé Příbrami i okolí. Jak název obce napovídá, leží na břehu Vltavy, 20 km od Příbrami. Ne všichni však ví, že může být výletním cílem vhodným pro děti i dospělé.

Kromě hráze Kamýcké vodní nádrže si tu můžete prohlédnout i dílo stavebních mistrů ze zcela jiných časů. Stačí se vydat vzhůru po zelené turistické značce a po cca dvou kilometrech se rázem ocitnete v době středověku. Hrad Vrškamýk je volně přístupný po celý rok a cesta z Kamýku je pohodlně průjezdná i s terénním kočárkem.
Při stoupání z obce jako první narazíte na vyhlídkovou věž a dětské hřiště v podhradí. To zaujme především malé návštěvníky, neboť představuje netradiční herní prvky dávné doby. Do samotné hradní zříceniny, která byla před osmi lety stabilizována, vás dovedou informační panely naučné stezky. Úsměv na tváři vykouzlí dětem také stádo oveček.

Vrškamýk byl jednoduchým dvorcem, začal vznikat zřejmě v 1. polovině 13. století za vlády Václava I. započaté dílo dokončil jeho syn Přemysl Otakar II. Sloužil jako centrum správy a základna loveckých výprav do okolí. V jeho blízkosti vedla proslulá Zlatá stezka a svého času tak měl hrad velký význam. K úpadku začalo docházet za vlády Karla IV., kdy byl vybudován hrad Karlštejn.

Výlet doporučujeme doplnit plavbou na padesátimetrovém voru, který o víkendech a svátcích vyráží z kamýckého přístaviště.
 Kamýk nad Vltavou znají asi všichni obyvatelé …
foto: pribram.cz, obeckamyk.cz

foto: pribram.cz, obeckamyk.cz

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
obeckamyk.cz
autor: jk








Další články

Máte sestru? Podle vědců máte obrovskou výhodu. Máte sestru? Podle vědců máte obrovskou výhodu. Možná jste si mysleli, že vás vychovali hlavně rodiče. Věda ale ukazuje, že skutečný … LIFESTYLE Nový rybník zažil triatlonovou bitvu. Republikové zlato si odvezli Mittner a Hrušková Nový rybník zažil triatlonovou bitvu. Republikové zlato si odvezli Mittner a Hrušková Areál Nový rybník v Příbrami hostil o víkendu jeden z vrcholů domácí triatlonové … SPORT DIAMO, státní podnik, odštěpný závod Příbram vyhlašuje VEŘEJNOU SOUTĚŽ O NEJVHODNĚJŠÍ NABÍDKU DIAMO, státní podnik, odštěpný závod Příbram vyhlašuje VEŘEJNOU SOUTĚŽ O NEJVHODNĚJŠÍ NABÍDKU Předmětem prodeje je soubor nemovitostí nacházející se v lokalitě mezi ulicemi Anenská … KOMERČNÍ SDĚLENÍ V Orlově vzniká exkluzivní projekt deseti vil. Moderní bydlení na prahu Brd láká výhledy i klidem V Orlově vzniká exkluzivní projekt deseti vil. Moderní bydlení na prahu Brd láká výhledy i klidem V Orlově u Příbrami startuje nový rezidenční projekt Vily Orlov 10, za kterým stojí … NEPŘEHLÉDNĚTE Převaláci zamířili zpět do Kazachstánu. Proběhl další unikátní transport Převaláci zamířili zpět do Kazachstánu. Proběhl další unikátní transport Další krok v návratu koní Převalského do volné přírody se uskutečnil v neděli 31. … ZAJÍMAVOSTI Silmet Rally hýbe Příbramí: Město přebírá záštitu nad 45. ročníkem. Silmet Rally hýbe Příbramí: Město přebírá záštitu nad 45. ročníkem. Město Příbram převzalo oficiální záštitu nad jubilejním 45. ročníkem Silmet Rally … SPORT SK Spartak Příbram slaví historický postup do divize. Po 70 letech je zpátky mezi elitou krajského fotbalu SK Spartak Příbram slaví historický postup do divize. Po 70 letech je zpátky mezi elitou krajského fotbalu Fotbalová Příbram má důvod k velkým oslavám. SK Spartak Příbram po dlouhých 70 letech … SPORT Středočeský kraj vyhlásí výběrové řízení na nového šéfa příbramské nemocnice Středočeský kraj vyhlásí výběrové řízení na nového šéfa příbramské nemocnice Středočeský kraj vyhlásí výběrové řízení na nového šéfa příbramské nemocnice. Nahradí … ZDRAVOTNICTVÍ Trendy bizár jídla: když jídlo přestává být jen jídlo Trendy bizár jídla: když jídlo přestává být jen jídlo V posledních letech je čím dál víc vidět jeden výrazný posun: jídlo už dávno není jen … LIFESTYLE
Meteorologové varují: Situace se dynamicky vyvíjí, energie je na Z a JZ Čech více než včera Meteorologové varují: Situace se dynamicky vyvíjí, energie je na Z a JZ Čech více než včera Po sobotním bouřlivém počasí, které se prohnalo částečně i naším regionem, můžeme … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz