23. 5. svátek má Vladimír

Další prodloužení R4 se připravuje, brzy začne výkup pozemků

5. října 2015   (06:39)
Další prodloužení R4 se připravuje, brzy začne výkup pozemků
foto: pribram.cz

Rychlostní silnice by až do Písku mohla vést již v roce 2021.



Ještě na konci tohoto roku začne výkup pozemků a nutných nemovitostí pro stavbu prodloužení rychlostní silnice R4 od křižovatky II/118 až k obci Milín. Informaci potvrdilo Ředitelství silnic a dálnic České republiky. Právě další úseky prodloužení rychlostní silnice R4 by měly být vybudovány jako pilotní projekt PPP. Takto by mělo být postaveno dalších 32 kilometrů silnice.

Bude-li realizace formou PPP shledána jako výhodná a schválí-li celý postup vláda, výstavba zbylé části R4 by mohla začít v roce 2017. V roce 2016 by pak probíhalo zadávací řízení, které by Ministerstvo dopravy a Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) zajišťovaly ve spolupráci s technickým, právním a ekonomickým poradcem. Činnost poradce i budoucí platby soukromému partnerovi budou hrazeny ze zdrojů SFDI. Pro rok 2016 jsou tedy rozpočtovány prostředky na přípravu PPP projektu v celkové výši 60 mil. Kč.

Prodloužení rychlostní silnice R4 by měl být první projekt se zapojením soukromého kapitálu (PPP). Podle ministerstva není důvodem tohoto způsobu realizace nedostatek vlastních finančních prostředků. Za přidanou hodnotu vidí rychlejší a kvalitnější výstavbu. PPP projekty fungují tak, že na místo státu komunikaci postaví soukromý investor, který následně od státu dostává peníze za to, že ji provozuje a udržuje v chodu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Jaké dokumenty potřebujete při prodeji nemovitosti? Jaké dokumenty potřebujete při prodeji nemovitosti? Pro prodej nemovitosti nestačí jen nafotit dům nebo byt a zveřejnit inzerát. Ve … PR Podnikatelé, pozor! Město spustilo kontroly odpadů. Kdo nemá smlouvu nebo doklady, může mít problém Podnikatelé, pozor! Město spustilo kontroly odpadů. Kdo nemá smlouvu nebo doklady, může mít problém Město Příbram od dubna výrazně přitvrdilo v kontrole toho, jak podnikatelé nakládají … POLITIKA Než se zeptáte doktora, ptáte se AI? Experti vydali příručku, jak nenaletět umělé inteligenci při řešení zdraví Než se zeptáte doktora, ptáte se AI? Experti vydali příručku, jak nenaletět umělé inteligenci při řešení zdraví Bolest hlavy, vyrážka nebo výsledky krevních testů? Stále více lidí dnes místo … ZDRAVOTNICTVÍ Kolvínská džungle: kraj hlohů, trnek, planých hrušek a pěnic Kolvínská džungle: kraj hlohů, trnek, planých hrušek a pěnic Jsou místa v Brdech, která člověka okouzlí třeba tajemnou krásou bučin nebo … POZNÁVÁME BRDY U Příbrami v plamenech: Z hořícího vlaku Regionova evakuovali třicet lidí, strojvedoucí utrpěl šok U Příbrami v plamenech: Z hořícího vlaku Regionova evakuovali třicet lidí, strojvedoucí utrpěl šok Mezi Příbramí a Březnicí dnes večer hořel vlak Regionova. Hasiči z vozu evakuovali … AKTUALIZOVÁNO Příbram vymírá, nebo se konečně mění? Mladí lidé mají jasno Příbram vymírá, nebo se konečně mění? Mladí lidé mají jasno Příbram byla pro mnoho lidí dlouhá léta samozřejmým místem k životu. Dnes se ale čím … NÁZOR LDM Group připravuje devět projektů. Do Příbrami může přinést až 400 nových bytů LDM Group připravuje devět projektů. Do Příbrami může přinést až 400 nových bytů LDM Group představuje dlouhodobou vizi rozvoje Příbrami. Pod vedením zakladatele a CEO … ROZHOVOR „Není divadlo jako divadlo,“ říká ředitel příbramského divadla Petr Bednář „Není divadlo jako divadlo,“ říká ředitel příbramského divadla Petr Bednář Divadlo A. Dvořáka v Příbrami patří k institucím, které mají v regionu výjimečné … ROZHOVOR Tipy na víkend: Divadlo bude patřit dětem, historické centrum zase závodníkům! Tipy na víkend: Divadlo bude patřit dětem, historické centrum zase závodníkům! Tento víkend se budou na Příbramsku konat tři velké a dlouho očekávané akce - Divadlo … NEPŘEHLÉDNĚTE
Most u Jíloviště půjde brzy k zemi. Stavbaři budou stavět nový Most u Jíloviště půjde brzy k zemi. Stavbaři budou stavět nový Stavbaři v polovině června zbourají most přes dálnici D4 poblíž Jíloviště u Prahy a …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz