Další příbramský „expert“ si neuvědomil, že po krádeži jsou vidět ve sněhu stopy
21. ledna 2021 (10:52)
V minulém týdnu jsme informovali, že policisté zahájili trestní stíhání 35letého muže, který byl obviněn byl z trestného činu krádeže a porušování domovní svobody. Dne 14. ledna se pokusil vniknout kolem třetí hodiny ranní do rodinného domu v Příbrami. Jeho obyvatelku probudil hluk přicházející z přízemí, její partner poté procházel obydlí a uslyšel šramot v koupelně. Po jejím otevření vyplašil zloděje, který už měl otevřené okno.
Poškozený následně zavolal na tísňovou linku. Přivolaná hlídka pak šla po stopách zanechaných v čerstvě napadaném sněhu a po pár minutách se jim podařilo pachatele zadržet. Již v minulosti byl dotyčný opakovaně trestán pro majetkovou trestnou činnost. Nyní mu hrozí, že stráví až osm let svého života za zdmi věznice.
Další zloděj si došel pro kořist do zaparkovaného náklaďáku
Kriminalisté včerejšího dne sdělili obvinění 31letému muži, který předchozí den v nočních hodinách vnikl do oploceného areálu jedné příbramské firmy a ze zde zaparkovaného nákladního automobilu ukradl různé zboží v hodnotě 16 tisíc korun, např. přes sto lízátek, několik desítek lahví alkoholu, krmení po psy, těstoviny, kečupy, paštiky, oříšky, šlehačky, jíšku i sůl. Věci si odnesl do nedaleké garáže, kde snědl guláš z konzervy a několik lízátek. Pár věcí si pak vzal s sebou.
Kriminalisté včerejšího dne sdělili obvinění 31letému muži, který předchozí den v nočních hodinách vnikl do oploceného areálu jedné příbramské firmy a ze zde zaparkovaného nákladního automobilu ukradl různé zboží v hodnotě 16 tisíc korun, např. přes sto lízátek, několik desítek lahví alkoholu, krmení po psy, těstoviny, kečupy, paštiky, oříšky, šlehačky, jíšku i sůl. Věci si odnesl do nedaleké garáže, kde snědl guláš z konzervy a několik lízátek. Pár věcí si pak vzal s sebou.
Poškození v ranních hodinách zjistili, že byli okradeni a stopy ve sněhu je dovedli ke garáži, kde našli část odcizeného zboží. Policisté zhlédli kamerové záznamy a dle osobní znalosti určili pachatele, následně opakovaně trestaného recidivistu v dopoledních hodinách zadrželi. Muž se k činu doznal. Za trestný čin krádeže a poškození cizí věci mu hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
PČR
PČR
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Tradiční zahájení adventu v Podlesí se blíží
V pátek 28. listopadu se uskuteční tradiční zahájení adventu v Podlesí, které již řadu …
Mikulášské radovánky v Příbrami a okolí: kam vyrazit se svými ratolestmi?
Tradice Mikulášských nadílek se se svátkem tohoto světce pojí již po staletí. K …
Nový prostor pro kreativitu: Dobříš má graffiti stěnu
Dobříš má nové legální místo pro kreativní tvorbu. V místním skateparku vyrostla …
Za Kladnem, Mladou Boleslaví a Kolínem: Příbram je čtvrtá nejlidnatější obec kraje
Příbram měla k 1. listopadu 2025 přibližně 34 058 obyvatel. Více než 10 % tvoří děti …
Umění v jídelně bývalého lágru: Vojna ožila divadelním festivalem
Do Památníku Vojna Lešetice zavítaly o minulém víkendu desítky návštěvníků na Festival …
Strážníci v Příbrami našli pohřešovaného chlapce s autismem
Ve středu ráno přijala Městská policie Příbram oznámení o pohřešovaném chlapci s …
ZOD Starosedlský Hrádek: moderní zemědělský areál v okrese Příbram představil farmu za účasti ministra
Zemědělsko obchodní družstvo Starosedlský Hrádek patří mezi nejvýznamnější podniky v …
VIDEO
Místostarosta Peterka: Podpora sportu musí růst spolu s dětmi i náklady klubů
Příbramský sport roste, podpora ne. Místostarosta Miroslav Peterka (ODS) chce na …
Příbramský Bobcats nezastavil ani tým ze Slovenska. A mají další titul
Junioři Příbram Bobcats završili svou dominantní sezonu ve 2. juniorské lize dalším …





