Další beseda o Zelené páteři se uskuteční ve čtvrtek
11. ledna 2016 (13:18)
Již tento čtvrtek od 17 hodin se v estrádním sále kulturního domu uskuteční v pořadí druhá beseda na téma Zelená páteř města. První společné setkání se uskutečnilo během listopadu loňského roku. Na něm se návštěvníci dozvěděli něco o této oblasti z hlediska historie, přírody i hydrologie.
Vedení radnice by chtělo na projekt získat dotaci od Ministerstva životního prostředí. „Jsme přesvědčeni o tom, že příjemné prostředí přitahuje občany a živí tím aktivitu ve městě a zároveň i jeho atraktivitu. Investice do takového prostředí se rozhodně vyplatí,“ uvádí k chystanému projektu starosta města Příbrami Jindřich Vařeka s tím, že je již prověřována možnost získat na realizaci dotační podporu. Nový prostor by měl dát lidem možnost relaxace a odpočinku, stejně tak ale sportovního vyžití a to například jízdou na kole, nebo bezpečné a příjemné pěší chůze.
Potom proběhla praktická část, při které byli přítomní rozděleni do několika skupin. Takto společně hodnotili dnešní zelenou páteř, její klady, zápory a především příležitosti. Lidé si často stěžovali na nedostatek zeleně kolem cesty, nedostatek vody v Příbramském potoce nebo nedostatek přechodů pro chodce. Přáli si také kultivaci Junioru klubu a okolí a vybudování bio-farmy v blízkosti této lokality. Naopak velmi kladně lidé hodnotili novou odpočinkovou zónu u Q-klubu a areál Hořejší Obory. Cílem druhého setkání je vyslechnout názory obyvatel na návrhy, které vzešly z prvního setkání.
Vedení radnice by chtělo na projekt získat dotaci od Ministerstva životního prostředí. „Jsme přesvědčeni o tom, že příjemné prostředí přitahuje občany a živí tím aktivitu ve městě a zároveň i jeho atraktivitu. Investice do takového prostředí se rozhodně vyplatí,“ uvádí k chystanému projektu starosta města Příbrami Jindřich Vařeka s tím, že je již prověřována možnost získat na realizaci dotační podporu. Nový prostor by měl dát lidem možnost relaxace a odpočinku, stejně tak ale sportovního vyžití a to například jízdou na kole, nebo bezpečné a příjemné pěší chůze.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ
Další články
Od srpna bude jezdit po Příbrami více autobusů s možností nástupu všemi dveřmi
Středočeský kraj od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi v autobusech linek …
DOPRAVA
Už jste letos našli první houby? Pochlubte se s ostatními čtenáři
Po deštích začínají lesy nejen na Příbramsku znovu lákat houbaře. Zatímco někde se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Srdcem na hoře i v dole: Příbram chystá třídenní oslavy hornictví s koncerty, průvody i světovou účastí
Příbram se v polovině června stane dějištěm jedné z největších hornických událostí v …
KULTURA
Tajemní poutníci ze Sargasového moře dostali posilu. Do kraje zamířilo 25 tisíc úhořů
Středočeské řeky, nádrže a rybářské revíry získaly nové vodní obyvatele. Ve dnech 3. a …
AKTUÁLNĚ
Medard začal sluncem. Už od úterý ale dorazí déšť, bouřky a ochlazení
„Medardova kápě, čtyřicet dní kape.“ Tahle jedna z nejznámějších českých pranostik se …
Hledáte stabilní práci ve stavebnictví? Příbramská firma GREBOS roste a nabízí dlouhodobé uplatnění
Pokud hledáte perspektivní a dlouhodobé zaměstnání ve stavebnictví, stojí za to …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Sovy, skřivani a chaos na stole: Co o vás váš mozek opravdu říká (a proč věda bourá mýty)
Noční sovy, kreativní bordeláři a lidé, kteří občas použijí ostřejší slovo, mají jedno …
LIFESTYLE
Medard: svatý, který „umí dělat počasí“. Legendy, věda i pranostiky, které se překvapivě často plní
Svatý Medard má pověst největšího „meteorologa“ mezi svatými. Legenda o orlu, který ho …
POČASÍ
Dvořákova Vysoká znovu ožije pod širým nebem. Diváky čeká Rusalka, Čert a Káča i premiéra Slovanských tanců
Areál Památníku Antonína Dvořáka na Vysoké se i letos promění v jedinečnou přírodní …
KULTURA
OBRAZEM: Den bezpečné Příbrami na Nováku lákal akčními zásahy i přes dopolední déšť
Po dvou letech se do areálu Nového rybníka vrátil Den bezpečné Příbrami, který nabídl …
VIDEO





