14. 8. svátek má Alan




Czech Press Photo vyhrál snímek protestu proti Babišovi. Zavítá prestižní výstava opět i do Příbrami?

24. listopadu 2019   (11:25)
Czech Press Photo vyhrál snímek protestu proti Babišovi. Zavítá prestižní výstava opět i do Příbrami?

Minulé roky bylo možné výstavu v plném rozsahu shlédnout i v Příbrami. Zda se nový ředitel Galerie Františka Drtikola rozhodne v této tradici pokračovat, se dozvíme až po jeho nástupu



Na Staroměstské radnici byli vyhlášeni vítězové 25. ročníku fotografické soutěže Czech Press Photo. Mezi nominovanými snímky dominovala témata z české a slovenské politické scény. Objevují se v nich demonstrace proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a znovu události kolem loňské vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka.

Snímkem roku se stala fotografie demonstrace na Letenské pláni, jejímž autorem je Lukáš Bíba z vydavatelství Economia. Podle zakladatelky Czech Press Photo a porotkyně letošního ročníku Daniely Mrázkové je vítězná fotografie symbolem složité politické i společenské situace v zemi.

Mezinárodní porota letos hodnotila téměř 4000 fotografií od 270 autorů z Česka a Slovenska. Tradiční výstava nejlepších snímků z letošního ročníku se jako každý rok uskuteční na Staroměstské radnici.

Již několik let po sobě putovala výstava ze Staroměstské radnice do příbramské Galerie Františka Drtikola, kde jsme ji jako jediní v Česku mohli shlédnout v celém jejím rozsahu. Zda tomu tak bude i letos, se dozvíme začátkem prosince, po nástupu nového ředitele galerie Jana Freiberga.

„Informace ohledně reprízy výstavy Czech Press Photo v Příbrami Vám budu moci podat až nastoupím do Galerie Františka Drikola fakticky a zorientuji se v situaci. Nastupuji 2. prosince, myslím, že během pár dní po nástupu to bude jasné," uvedl pro pribram.cz Jan Freiberg.

Po loňském vítězství snímku primáta se o soutěži velmi debatovalo a někteří fotografové jej kritizovali. Podle autora Lukáše Zemana, který není profesionálním fotoreportérem, snímek zachycuje samici orangutana s umírajícím potomkem na Borneu, kde tito primáti trpí ustupujícím pralesem. Podle kritiků nešlo o žurnalistický snímek a autor mohl jeho význam posunout formulací popisku. Porota za vítězstvím snímku stála, stejně jako ředitelka soutěže Veronika Souralová za podobou celé soutěže. Několik známých fotografů, jako třeba Jan Šibík, Tomki Němec či Milan Jaroš se soutěže letos nezúčastní, podle nich ztratila svůj kredit.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: mir foto Czech Press Photo
Lukáš Bíba, Economia a.s.








Další články

Překonali jsme hranici 35 000. A k tomu 11 000 na Instagramu. Příbram.cz roste díky vám Překonali jsme hranici 35 000. A k tomu 11 000 na Instagramu. Příbram.cz roste díky vám Překročili jsme další hranici, která ještě před rokem vypadala jako něco, co se nás … NEPŘEHLÉDNĚTE Obořištěm zazní burácení historických motorů. Na 8. sraz veteránů dorazí desítky unikátních strojů Obořištěm zazní burácení historických motorů. Na 8. sraz veteránů dorazí desítky unikátních strojů Milovníci historických automobilů a motocyklů by si měli v kalendáři zakroužkovat … NEPŘEHLÉDNĚTE Policie udeřila na nenávistné komentáře! Kvůli příbramskému Pride prověřuje desítky příspěvků Policie udeřila na nenávistné komentáře! Kvůli příbramskému Pride prověřuje desítky příspěvků Už tuto sobotu se v Příbrami uskuteční vůbec první Pride, tedy pochod LGBT komunity. … AKTUÁLNĚ Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin i naftu pořídíte u Silmetu Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin i naftu pořídíte u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,89 Kč do 41,90 Kč … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Svatohorská poutní slavnost, živá Marie Terezie i pilotní ročník Příbram Pride! Tipy na víkend: Svatohorská poutní slavnost, živá Marie Terezie i pilotní ročník Příbram Pride! Centrem dění tohoto víkendu bude nejen Svatá Hora, kde se bude konat další poutní … NEPŘEHLÉDNĚTE Hladina Orlíku padá o metr týdně. U Zvíkova už kvete voda — fotogalerie z místa Hladina Orlíku padá o metr týdně. U Zvíkova už kvete voda — fotogalerie z místa Orlická přehrada zažívá největší pokles hladiny za poslední desítky let. V nádrži … FOTOGALERIE Léky na cukrovku změnily svět. Mounjaro a Wegovy lámou rekordy, pomáhají s obezitou a mění nejen americkou společnost Léky na cukrovku změnily svět. Mounjaro a Wegovy lámou rekordy, pomáhají s obezitou a mění nejen americkou společnost Dvě největší globální firmy vyrábějící léky na cukrovku a obezitu oznámily výsledky za … ZDRAVOTNICTVÍ Bouračka? Lísteček za stěrač nestačí! Řidič může přijít o tisíce i o řidičák Bouračka? Lísteček za stěrač nestačí! Řidič může přijít o tisíce i o řidičák Stačí nehoda na parkovišti, poškozená značka nebo svodidla a problém může být mnohem … Solvayovy lomy lákají na jízdu vláčkem i jedinečný pohled do historie těžby Solvayovy lomy lákají na jízdu vláčkem i jedinečný pohled do historie těžby Jen kousek od obce Svatý Jan pod Skalou se ukrývá místo, kde se snoubí průmyslová … TIP NA VÝLET
Drama v MOL Cupu: Spartak Příbram potrápil třetiligového favorita z Písku Drama v MOL Cupu: Spartak Příbram potrápil třetiligového favorita z Písku Spartak šel do vedení už v úvodu a proti třetiligovému Písku se dokázal vrátit a … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz