17. 1. svátek má Drahoslav

Czech Press Photo si v Příbrami můžete prohlédnout již od středy

7. února 2015   (14:11)
Czech Press Photo si v Příbrami můžete prohlédnout již od středy

Výstava potrvá do 29. března 2015, otevírací doba denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin.



Od 11. února budou mít návštěvníci Galerie Františka Drtikola možnost zhlédnout v Příbrami výstavu novinářských fotografií jubilejního 20. ročníku prestižní soutěže Czech Press Photo 2014. Soutěž Czech Press Photo je obdobou celosvětové World Press Photo, v České republice je pořádána od roku 1995.

Iniciátory soutěže byli fotograf a publicista Vladimír Remeš a teoretička fotografie, umělecká kritička Daniela Mrázková, dlouholetá šéfredaktorka časopisu Revue fotografie, která je ředitelkou soutěže dodnes.Cílem soutěže je zprostředkovat veřejnosti pohled na významné události uplynulého roku a zdůraznit roli zpravodajské fotografie jako prostředku poznání a porozumění.

Vystaveno bude více než 400 fotografií, vítězné a další, vybrané mezinárodní porotou v osmi kategoriích: Aktualita, Reportáž, Lidé, o nichž se mluví, Každodenní život, Portrét, Umění a zábava, Sport, Příroda a životní prostředí. Mezinárodní porota udělila hlavní cenu - titul FOTOGRAFIE ROKU Filipu Singerovi z European Pressphoto Agency (EPA) za snímek z počátku demonstrací na kyjevském náměstí Majdan

V expozici budou vystaveny také snímky příbramského fotografa Petra Bambouska, který získal za Portrét makaka ze Sulawesi 2. cenu v kategorii Příroda a životní prostředí (autor vystavoval v GFD v roce 2010).

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: GFD
autor: MJ, red








Další články

Rozpočtové provizorium se dotkne i financování sociálních služeb. Kraj už obdržel stovky žádostí o dotace Rozpočtové provizorium se dotkne i financování sociálních služeb. Kraj už obdržel stovky žádostí o dotace Středočeský kraj obdržel pro letošní rok bezmála šest set žádostí o dotace na … Městská policie vybavila všechna vozidla defibrilátory. Strážníci mohou zasáhnout ještě před příjezdem záchranářů Městská policie vybavila všechna vozidla defibrilátory. Strážníci mohou zasáhnout ještě před příjezdem záchranářů Strážníci Městské policie Příbram mají nově ve všech služebních vozidlech k dispozici … Pod ostružinovou strání se začal psát příběh brdského lesa Pod ostružinovou strání se začal psát příběh brdského lesa Po dusivých vedrech konečně přišla úleva a příroda si mohla zhluboka oddechnout. Věděl … Příroda Děti na sociálních sítích: Co skutečně říká zákon a jakou roli hrají rodiče Děti na sociálních sítích: Co skutečně říká zákon a jakou roli hrají rodiče Máte doma dítě mladší 15 let? A věděli jste, že téměř 80 % dětí v tomto věku už … Osobák skončil pod traktorem Osobák skončil pod traktorem V pátek 16. ledna přibližně v půl desáté dopoledne zasahovaly složky integrovaného … Ples města Březnice: slavnostní večer plný hudby, tance a elegance Ples města Březnice: slavnostní večer plný hudby, tance a elegance Kulturní dům v Březnici ožije v sobotu 17. ledna slavnostní atmosférou tradičního … Jak bezpečně jezdit, když se na silnici střídá voda, led a sníh Jak bezpečně jezdit, když se na silnici střídá voda, led a sníh Zimní silnice umí překvapit hlavně tam, kde se během pár metrů střídá voda, led a … Ceny benzinu a nafty v Příbrami zůstávají stejné jako před týdnem Ceny benzinu a nafty v Příbrami zůstávají stejné jako před týdnem Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 30,90 Kč do 33,50 … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Myslivecké plesy a pestrý hudební program Tipy na víkend: Myslivecké plesy a pestrý hudební program O víkendu si budete moci zavzpomínat na Hanu Hegerovou, poslechnout si blues-rockové …
Kdy s dětmi k zápisu? Příbramské školy otevírají termíny už od ledna Kdy s dětmi k zápisu? Příbramské školy otevírají termíny už od ledna Zápisy do prvních tříd proběhnou letos v Příbrami dříve než obvykle — od 16. ledna do … Školství
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz