23. 9. svátek má Berta

Cyklostezka je ve finále, u Horní Obory by v budoucnu mohl být přechod

FOTOGALERIE
28. srpna 2014   (06:44)
Dalších 5 fotografií v galeriiCyklostezka je ve finále, u Horní Obory by v budoucnu mohl být přechod

Podél cyklostezky se bude instalovat ještě několik laviček.


Nově budovaná cyklostezka by měla být otevřena v nejbližších dnech. Informoval o tom místostarosta Ivan Šedivý (ODS) na poslední tiskové konferenci. Kromě instalace laviček zbývá už jen několik posledních detailů.

Dále informoval o tom, že by u nátoku do Horní Obory mohl být v budoucnu přechod, i když umístění semaforu bylo policií odmítnuto. „V tuto chvíli to není aktuální, ale jednáme o tom přechodu, že by se tam v budoucnu udělal. Je to o jednání s policií, které není tak jednoduché,“ řekl Šedivý.

Cyklostezka musí být několikrát přerušena, prý je to běžné

Podle dostupných informací bude cyklostezka na několika místech přerušena. Cyklista bude muset sesednout z kola a přejít například u Horní Obory a dále pak na parkovišti u koloniálu na Rynečku. Dráha cyklostezky bude ale graficky vyznačena, aby upozornila projíždějící řidiče, aby si dbali opatrnosti a také na vyznačené trase neparkovali.

Místostarosta Václav Černý (ODS) ale nevidí v přerušení cyklostezky nic zvláštního. „Je to tak všude ve světe, nevím, proč se z toho tady v Příbrami dělá věda. Dá se tam nějaké značení, že tam jezdí auta, cyklista si musí dát pozor. Je na to potřeba upozornit i ty auta, která tam budou najíždět."

Stavbu provádí společnost Invessales z Tochovic

Výběrové řízení na stavbu cyklostezky vyhrála společnost Invessales z Tochovic s nabídkovou cenou 4,673.855 Kč, což bylo o zhruba milion méně než společnost Strabag, která byla druhá v pořadí. Součástí cyklo stezky o délce 717 metrů bude i veřejné osvětlení, sadová úprava a chodník.

Fotogalerie

Cyklostezka je ve finále, u Horní Obory by v budoucnu mohl být přechod () Cyklostezka je ve finále, u Horní Obory by v budoucnu mohl být přechod (1) Cyklostezka je ve finále, u Horní Obory by v budoucnu mohl být přechod (2) Cyklostezka je ve finále, u Horní Obory by v budoucnu mohl být přechod (3) Cyklostezka je ve finále, u Horní Obory by v budoucnu mohl být přechod (4)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJDalší články

Opravdu chceme být obéznější než v USA? Opravdu chceme být obéznější než v USA? Každé osmé dítě v České republice trpí obezitou. Stát vydává na léčbu ročně okolo 30 miliard korun 22. září 2019   (19:37) V Žežické se bubnovalo. Na školní zahradě V Žežické se bubnovalo. Na školní zahradě Bubnovaly děti, jejich rodiče i prarodiče. Mnozí z nich poprvé v životě 22. září 2019   (17:30) Koncert Sandry bude moderovat známá Příbramačka Koncert Sandry bude moderovat známá Příbramačka Koncert odmoderuje Lucie Křížková, která se v roce 2003 proslavila titulem Miss České republiky 22. září 2019   (14:36) Třetí pokus: Město stále hledá firmu, která dokončí Junior klub Třetí pokus: Město stále hledá firmu, která dokončí Junior klub Město nabízí za dokončení téměř 4,5 milionu korun. 22. září 2019   (11:33) Hornické derby vyšlo lépe pro Franze a jeho Karvinou Hornické derby vyšlo lépe pro Franze a jeho Karvinou 1.FK Příbram – MFK Karviná 0:2 (0:1). V sobotu 21. září přivítala v 10. kole FORTUNA:LIGY domácí Příbram na svém stadionu tým z Karviné 22. září 2019   (09:29) Dobříšským skautům hrozilo vystěhování. O své zázemí však nakonec nepřišli Dobříšským skautům hrozilo vystěhování. O své zázemí však nakonec nepřišli Za skauty se postavily stovky místních, a tak město od prodeje Papežanky, kde se skauti léta scházeli, nakonec ustoupilo 22. září 2019   (07:16) Už jste u nás viděli houbu z Nového Zélandu? V Brdech roste Už jste u nás viděli houbu z Nového Zélandu? V Brdech roste Květnatec Archerův připomíná spíše exotickou květinu 21. září 2019   (18:50) Hasiči zlikvidovali požár odstaveného vozidla Hasiči zlikvidovali požár odstaveného vozidla Operační důstojník vyslal tři jednotky hasičů 21. září 2019   (15:55) Požár stavebních buněk zaměstnal hasiče Požár stavebních buněk zaměstnal hasiče Na místo vyjelo několik hasičských vozidel 21. září 2019   (13:53) V Bohutíně se našel kříženec labradora V Bohutíně se našel kříženec labradora Pes sice má registrovaný čip, který měl kontaktovat majitele, ale bohužel bez úspěchu. Majitel se zatím nedostavil 21. září 2019   (13:30)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz