13. 8. svátek má Alena




Cyklohráček letos vyjel podesáté, o prázdninách svezl nejvíce cestujících na trase do Rožmitálu pod Třemšínem

8. září 2023   (18:25)
Cyklohráček letos vyjel podesáté, o prázdninách svezl nejvíce cestujících na trase do Rožmitálu pod Třemšínem
foto: Pražská integrovaná doprava

Na celkem 14 speciálních výletů se turisté vydali v červenci a srpnu. Jednou z cílových destinací byla také Dobříš.


Turistický vlak Cyklohráček letos vstoupil do jubilejní desáté sezony. Stejně jako v předchozích letech do něj lidé nastupují každou sobotu, neděli a státní svátky na pravidelné trase z Prahy do Slaného, a to až do 29. října. Již podruhé připravily na období letních prázdnin organizace ROPID a IDSK ve spolupráci s Českými drahami speciální výlety do dalších destinací nejen ve Středočeském kraji. Cyklohráček zamířil v červenci a srpnu i na Příbramsko.

Nejvíce cestujících přilákal vlak s vagony určenými hlavně pro potěšení dětí o prvním srpnovém čtvrtku, kdy vyrazil z Prahy do Rožmitálu pod Třemšínem. „Díky spolupráci se samotným Rožmitálem přivítal Cyklohráček výletníky především z Příbrami, Březnice a z Rožmitálu, cestující se mohli svézt i na krátkých jízdách mezi Rožmitálem a Březnicí a zpět. Za celý den tak vlak přepravil rekordních 821 cestujících,“ informuje web Pražské integrované dopravy.
Kromě Rožmitálu pod Třemšínem se Cyklohráček vydal také do Dobříše. K dalším cílovým místům patřily Doksy, Jičín, Kácov, Kralovice u Rakovníka, Lužná u Rakovníka, Mšeno, Rakovník, Roztoky u Křivoklátu a Týnec nad Sázavou. Během 14 letních výletů přepravil 4 407 cestujících (z toho 2 035 dětí) a 59 kol. Statistiku jednotlivých vyjížděk a harmonogram dalších akcí s Cyklohráčkem do konce letošního roku najdete na webu pid.cz.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Bouračka? Lísteček za stěrač nestačí! Řidič může přijít o tisíce i o řidičák Bouračka? Lísteček za stěrač nestačí! Řidič může přijít o tisíce i o řidičák Stačí nehoda na parkovišti, poškozená značka nebo svodidla a problém může být mnohem … Solvayovy lomy lákají na jízdu vláčkem i jedinečný pohled do historie těžby Solvayovy lomy lákají na jízdu vláčkem i jedinečný pohled do historie těžby Jen kousek od obce Svatý Jan pod Skalou se ukrývá místo, kde se snoubí průmyslová … TIP NA VÝLET Drama v MOL Cupu: Spartak Příbram potrápil třetiligového favorita z Písku Drama v MOL Cupu: Spartak Příbram potrápil třetiligového favorita z Písku Spartak šel do vedení už v úvodu a proti třetiligovému Písku se dokázal vrátit a … SPORT Letošní rok míří mezi nejsušší za posledních 65 let Letošní rok míří mezi nejsušší za posledních 65 let Česko dál vysychá. Letošní rok je zatím z hlediska srážek nejsušší od roku 1961 a … AKTUÁLNĚ SPOJENCI jdou do voleb. Lídryní je Markéta Škodová, cílem je Příbram bez bariér a bez rozdělování SPOJENCI jdou do voleb. Lídryní je Markéta Škodová, cílem je Příbram bez bariér a bez rozdělování Uskupení SPOJENCI Příbram podalo kandidátní listinu pro podzimní komunální volby. … VOLBY 2026 Mezinárodní den leváctví: Evoluční záhada, rychlejší mozek a každodenní boj s nůžkami Mezinárodní den leváctví: Evoluční záhada, rychlejší mozek a každodenní boj s nůžkami Mezinárodní den leváctví připadá na 13. srpna a připomíná desetinu lidí, kteří svět … ZAJÍMAVOSTI Kraj poskytne finance na projekt Sanitka splněných snů, který pomáhá těžce nemocným lidem Kraj poskytne finance na projekt Sanitka splněných snů, který pomáhá těžce nemocným lidem Umožnit těžce nemocným a umírajícím splnit mnohdy jedno z jejich posledních přání. To … AKTUÁLNĚ Žně končí, výnosy klesly až o desítky procent. Chovatelům schází krmivo Žně končí, výnosy klesly až o desítky procent. Chovatelům schází krmivo Žně ve Středočeském kraji končí, výnosy meziročně klesly v důsledku sucha až o desítky … AKTUÁLNĚ Omezení na D4 u Jíloviště potrvá do 21. srpna, další bude v září. Řidiči si stěžují na kolony Omezení na D4 u Jíloviště potrvá do 21. srpna, další bude v září. Řidiči si stěžují na kolony Současné omezení provozu na dálnici D4 u Jíloviště, kde se kvůli stavbě nového mostu … AKTUÁLNĚ
Sedlčanští hasiči převzali novou termokameru spolufinancovanou městem Sedlčanští hasiči převzali novou termokameru spolufinancovanou městem V úterý 11. srpna 2026 proběhlo na hasičské stanici HZS Středočeského kraje v … SEDLČANSKO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz