Cukrářka Tereza Olbrichtová uvede v Příbrami svou gastro detektivku
8. prosince 2024 (10:00)
foto: Tereza Olbrichtová / se souhlasem
Setkání s úspěšnou účastnicí soutěže Peče celá země a debutantkou na poli literatury se uskuteční ve středu 18. prosince v Knihovně Jana Drdy.
Svými recepty zabodovala v soutěži Peče celá země 2024, kde se umístila mezi třemi nejlepšími cukráři. Ve středu 18. prosince se ale Tereza Olbrichtová v příbramské Knihovně Jana Drdy představí v nové roli autorky knižního debutu K smrti dobrý. Jaké ingredience namíchala pro svoji gastro detektivku se dozvíte od 17.00 ve třetím patře knihovny na nám. T. G. Masaryka.
Za vznikem knihy stojí dvě její vášně. Jak zmiňuje na svém webu, miluje cukrařinu, pekařinu, gastro prostředí a kavárny. Zároveň ale nemůžu být bez detektivek, záhad ani románů pro ženy. Právě do kavárenského prostředí je zasazena detektivní linka nového románu, jehož spoluautorkou je sestra Terezy Olbrichtové Barbora Salátová.
„Myslím, že obě činnosti jsou společné především v tom, že mají dělat radost nejen vám, ale i vašemu okolí,“ komentuje Tereza Olbrichtová, co spojuje cukrářské řemeslo a psaní. Jsou pro ni tyto disciplíny podobně náročné? „Samozřejmě upéct dort je časově méně náročné než napsat knihu, ale stejně jako u cukrařiny – pokud vás psaní láká – doporučuji začít s malými cíli, aby člověka časová i psychická náročnost neodradila už na počátku,“ zní recept spisovatelky, podle níž stačí napsat krátkou povídku, článek nebo dopis pro přítele a radost z finálního díla se vrátí stejně, jako když napečete poctivé koláče. „Pro mě je dnes cukrařina prakticky každodenní náplní, takže psaní se pak stává o to větší příležitostí odpočívat,“ dodává.
Setkání s Terezou Olbrichtovou navazuje na adventní odpoledne v knihovně, kde nebude chybět vánoční občerstvení. Sladkou tečku bude mít i večerní program. „Cukrářské téma bude určitě provázet celou besedu a vzhledem k tomu, že se koná v adventním čase, byla by škoda nemít možnost ochutnat nějaké moje oblíbené vánoční cukroví,“ slibuje cukrářka.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Drahenice znovu ožijí sportem. Tradiční Drahenice Cup nabídne fotbal, volejbal i bohatý doprovodný program
V sobotu 4. července od 9 hodin se v Drahenicích uskuteční tradiční Drahenice Cup ve …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny se po celý týden prakticky nezměnily
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami stejně jako minulý týden a to v …
DOPRAVA
Příbramské iktové centrum získalo už pošesté prestižní evropské ocenění. Za rok 2025 obdrželo nejvyšší diamantovou plaketu
Iktové centrum Oblastní nemocnice Příbram, specializované pracoviště určené pro …
AKTUÁLNĚ
Na silnici II/604 u Milína se řetězově srazila dvě auta s motorkou, zranila se spolujezdkyně
K řetězové dopravní nehodě došlo v pátek dopoledne na silnici II/604 u Milína, která …
AKTUALIZOVÁNO
Tipy na víkend: Tradiční Prokopská pouť, farmářské trhy a tematické dílničky zaměřené na Brdy
Na první červencový víkend připadá tradiční Prokopská pouť, která s sebou opět přinese …
AKTUÁLNĚ
Doprava u letiště se mění. Začínají prázdniny a omezení na Aviatické pocítí všichni řidiči
Letní prázdniny začaly a spolu s nimi přišlo i období, kdy tisíce lidí i z mnoha …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Konec papírování! Ženy od 45 let jdou na mamograf bez žádanky. Kam musí jezdit Příbram
Od 1. července se ženám nad 45 let výrazně zjednodušila cesta na mamografické …
ZDRAVOTNICTVÍ
Tradice Březových Hor: Věra Smolová přibližuje počátky Prokopské pouti
Prokopská pouť patří k nejstarším tradicím Březových Hor a o víkendu, 4. a 5. …
HISTORIE
Vysoké teploty nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích
Vysoké teploty v minulých dnech nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích. …
AKTUÁLNĚ
Nepozornost na silnicích: U Kosovy Hory se kvůli chybám řidičů i motorkářů srazilo pět strojů
Na silnici číslo 18 u Kosovy Hory na Příbramsku došlo ve čtvrtek v poledne ke dvěma …
AKTUALIZOVÁNO




