5. 7. je st. svátek (Cyril a Metoděj)

Čtyřbrankový Kolda byl k nezastavení a vystřelil Příbrami tři body proti Děčínu

22. ledna 2024   (16:02)
Čtyřbrankový Kolda byl k nezastavení a vystřelil Příbrami tři body proti Děčínu
foto: HC Příbram / se souhlasem

Příbramští hokejisté v rámci druhého kola nadstavbové části skupiny vítězů přivítali na domácím ledě HC Děčín. V napínavém souboji padlo dohromady 13 branek. Gólovou přestřelku zvládl nakonec lépe Baník, který si po výhře 8:5 připsal cenné tři body, a drží tak pevně třetí příčku v tabulce. Jako nepolapitelný démon řádil v dresu Baníku Matěj Kolda.


Utkání sotva začalo a již po 11 sekundách se Příbram radovala z první branky, když Ladislav Gengel ukořistil puk v útočném pásmu, předložil ho Kafkovi a ten z velkého úhlu překonal děčínského gólmana. V čase 6:41 zvyšoval Bednařík, který obdržel přihrávku mezi kruhy a propálil Horáka (2:0). V 10. minutě Děčín kontroval, když Smola obral domácího obránce o kotouč a vyslal do úniku Jursu, jenž zamířil přesně do horního rohu (2:1). V polovině 14. minuty nebyla Baníku uznána branka, neboť jeden z útočníků úmyslně kopl puk do brány. Mrzet to domácí nemuselo, jelikož v čase 18:38 se po střele Hasmana prosadil z dorážky Kolda a zvýšil na 3:1.

Na začátku druhé periody se ale marš za výhrou pořádně zkomplikoval. Hosté nejprve využili početní výhodu 5 na 3 a stáhli gólové manko na jednu branku. Za minutu a půl bylo vyrovnáno. Hostující Faigl zavezl puk do pásma, předložil ho Tůmovi a ten bekhendovou přihrávkou ještě našel volného Jouzu, který překonal Jirouška (3:3). „Dnes jsme měli dobrý vstup do zápasu, ale nedaří se nám zatím snížit množství obdržených gólů a počet vyloučení, budeme na tom muset ještě zapracovat," uvedl k první polovině zápasu trenér Radek Bělohlav.
Příbramští se ale z rychlého srovnání skóre dokázali bleskurychle oklepat a druhou brankou v zápase navýšil ve 28. minutě Matěj Kolda (4:3). V čase 31:32 už to bylo opět o dvě branky, když Kafka střílel od modré a Kolda úspěšně tečoval před gólmanem (5:3). Medvědi ale nehodlali kapitulovat a o minutu později si na domácího brankáře Jirouška vyšlápl Smola, který z brejku zápěstím napálil kotouč do sítě (5:4). Naděje hostů na opětovné srovnání skóre se podařilo Baníku ještě do konce druhé třetiny zhatit, když se ve 36. minutě dostal do úniku Josefus a jeho střílená přihrávka se odrazila od bruslí děčínského beka o tyč do brány (6:4).
Příbramští se ale z rychlého srovnání skóre …
foto: HC Příbram / se souhlasem
I třetí dějství bylo bohaté na góly. Na konci 50. minuty zužitkoval agilní Kolda práci na brankovišti a svým čtvrtým zásahem využil přesilovku Baníku (7:4). V závěru sobotního klání pak ještě navýšil vedení na 8:4 Josef Hasman. Hostům se v poslední minutě povedlo alespoň kosmeticky upravit výsledné skóre na 8:5, když Chovanec dorazil do brány střelu Starého. „Druhá část zápasu byla za nás velmi dobře odehraná a musím kluky pochválit za bojovný výkon. Soupeři jsme moc příležitostí na zdramatizování utkání nedali a opět se nám dařilo proměňovat důležité šance, zejména pak Matěj Kolda se dneska nedal zastavit. Čtyři góly a jedna asistence se nevidí každý den... " dodal Bělohlav.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

Kamion vjel na D4 do uzavřeného úseku a visí z mostu nad tratí, na místo jede obří jeřáb Kamion vjel na D4 do uzavřeného úseku a visí z mostu nad tratí, na místo jede obří jeřáb Dramatické chvíle zažívají od nedělního poledne záchranáři a hasiči na dálnici D4 u … AKTUALIZOVÁNO Čtyři kočky divoké pod dohledem. Obojky prozradí jejich zvyky v přírodě Čtyři kočky divoké pod dohledem. Obojky prozradí jejich zvyky v přírodě Kočka divoká, jedna z nejvzácnějších šelem české přírody, se v posledních letech … ZAJÍMAVOSTI Veterináři spustili nový portál: Chovatelé, myslivci i potravináři vyřídí desítky agend online Veterináři spustili nový portál: Chovatelé, myslivci i potravináři vyřídí desítky agend online Od 1. července spustila Státní veterinární správa (SVS) nový Klientský portál (KLIP), … AKTUÁLNĚ U mimoúrovňové křižovatky Lety začnou rozsáhlé opravy, řidiče čekají objížďky i omezení provozu U mimoúrovňové křižovatky Lety začnou rozsáhlé opravy, řidiče čekají objížďky i omezení provozu Řidiči využívající dálnici D4 a mimoúrovňovou křižovatku (MÚK) Lety musí od pondělí 6. … AKTUÁLNĚ Bodnárová ve formě. Benidorm, státnice, Praha Bodnárová ve formě. Benidorm, státnice, Praha Příbramská judistka Tereza Bodnárová prožívá mimořádně úspěšné období. V květnu … SPORT Cyklohráček láká i výletníky z Příbrami. Připravil 14 prázdninových expedic Cyklohráček láká i výletníky z Příbrami. Připravil 14 prázdninových expedic Oblíbený výletní vlak Cyklohráček vyráží i letos na mimořádné prázdninové výlety. Od … AKTUÁLNĚ Bezpečně u vody: Stačí chvilka nepozornosti a letní pohoda může skončit tragédií Bezpečně u vody: Stačí chvilka nepozornosti a letní pohoda může skončit tragédií Léto a prázdniny jsou obdobím, kdy tisíce lidí míří k moři, na koupaliště, k rybníkům … AKTUÁLNĚ Z Příbrami až na vrchol. Petra Škopková je mistryní České republiky ve sportovní gymnastice Z Příbrami až na vrchol. Petra Škopková je mistryní České republiky ve sportovní gymnastice Příbram má nový velký sportovní úspěch. Petruška Škopková se na letošním Mistrovství … SPORT Jen jednou v roce! Hornické muzeum zpřístupní v neděli všechny expozice za symbolickou korunu Jen jednou v roce! Hornické muzeum zpřístupní v neděli všechny expozice za symbolickou korunu První červencový víkend patří v Příbrami tradiční Prokopské pouti. Největší a … ZAJÍMAVOSTI
Slavíme Cyrila, Metoděje i Husa. A obchody? Otevřené, jak jste zvyklí Slavíme Cyrila, Metoděje i Husa. A obchody? Otevřené, jak jste zvyklí Červencové státní svátky letos připadají na neděli 5. července a pondělí 6. července. … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz