4. 5. svátek má Květoslav




Čtvrtá příbramská Noc divadel zaplatí Martince hipoterapii

FOTOGALERIE
23. listopadu 2016   (14:24)
Dalších 7 fotografií v galeriiČtvrtá příbramská Noc divadel zaplatí Martince hipoterapii
foto: Bílek

Celkem se podařilo vybrat 5675 Kč.



Svatohorské gymnázium po dvoudenním Festivalu Divadla Dagmar završilo divadelní týden celoevropským projektem Noc divadel. Spolu s další více než stovkou souborů z celé České republiky tak třetí listopadovou sobotu nabídlo pestrý program i Malé svatohorské divadélko.

Pro nejmenší diváky byla určena dvě představení, pohádka Míček Flíček příbramského loutkohereckého souboru Zalezlíci. Po vysvobození Míčka Flíčka z pařátů zlého draka bylo na řadě THEArTr Rajdo. Až z daleké Šumavy přijela loutková variace na oblíbenou pohádku Jeníček a Mařenka. Představení bylo plné veselých písniček i pyrotechnických efektů.

Ve čtyři hodiny začalo scénické čtení domácího DS Gymnázia pod Svatou Horou. Pro letošní ročník si soubor vybral text maďarského dramatika Istvána Tasnádiho Cyber Cyrano, který v českém překladu vyšel v časopise Svět a divadlo. Tato hra pro mladé vychází ze skutečného příběhu dívky, která dohnala svoji spolužačku téměř k sebevraždě pomocí falešných profilů na sociálních sítích.

Mezitím si DS Půlnoc postavil v komorním prostoru Svatohorského divadélka dva byty a balkon, jako scénu pro svoji komedii Za všechno může průvan.

Pražská kapela Anniversary in June zahrála během čekání na společný potlesk. Společný potlesk, který zní ve všech zapojených divadlech a kulturních institucích po celé Evropě a který se i tento rok rozezněl přesně v 19.00 hodin, je oslavou divadelnictví a diváků.

Na závěr DS Gymnázia pod Svatou Horou rozehrál známý příběh Káči a Dišperandy, dívkách tolik bažících po ženiších, že jsou ochotny i oupisy stvrzené vlastní krví o půlnoci do čertova mlýna donést. Výběr příbramského autora Jana Drdy a jeho Hrátek s čertem nebyl náhodný, připojili jsme se s ním k oslavám 800 let města Příbrami. Mezitím na Velké scéně Divadla A. Dvořáka mohli diváci spatřit střípky z Drdova života v představení z pera příbramského herce a moderátora Lukáše Typlta Rodinné stříbro aneb Všichni dobří Příbramáci. Tečkou za Nocí divadel bylo pak scénické čtení Abigail má večírek v D-klubu příbramského divadla.

I čtvrtý ročník Noci divadel se nesl v dobročinném duchu, tentokrát bylo dobrovolné vstupné vybíráno pro Kiwanis Klub Příbram, který je věnuje na hipoterapii malé Martince. Společně s Divadlem A. Dvořáka bylo vybráno 5675,- Kč.

Noc divadel 2016 byla v Malém svatohorském divadélku Gymnázia pod Svatou Horou finančně podpořena městem Příbram.

Fotogalerie

Čtvrtá příbramská Noc divadel zaplatí Martince hipoterapii (1) Čtvrtá příbramská Noc divadel zaplatí Martince hipoterapii (2) Čtvrtá příbramská Noc divadel zaplatí Martince hipoterapii (3) Čtvrtá příbramská Noc divadel zaplatí Martince hipoterapii (4) Čtvrtá příbramská Noc divadel zaplatí Martince hipoterapii (5) Čtvrtá příbramská Noc divadel zaplatí Martince hipoterapii (6) Čtvrtá příbramská Noc divadel zaplatí Martince hipoterapii (7)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Tomáš Bílek
autor: Tomáš Bílek, Malé svatohorské divadélko Gymnázium pod Svatou Horou








Další články

Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám? Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám? V české gastronomii se občas objeví jídlo, které nerozdělí jen přílohu od masa, ale i … ZAJÍMAVOSTI Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmáct sběrných míst Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmáct sběrných míst Středočeský kraj dá letos na provoz Potravinové banky pro Prahu a střední Čechy 2,5 … Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů Česká republika zažívá mimořádně suché období. Součet srážek za měsíce březen a duben … NEPŘEHLÉDNĚTE Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? V Příbrami otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? V Příbrami otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis Co se děje na dálnici, když jen projíždíte autem? Jak vypadá místo, odkud se hlídá … AKTUÁLNĚ Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu Středočeský kraj chce od města Příbrami koupit školní budovu v ulici Gen. R. Tesaříka … AKTUÁLNĚ Zoopark Jeleni Homole hlásí spor o přístupovou cestu. Majitel podal podnět na státní zastupitelství Zoopark Jeleni Homole hlásí spor o přístupovou cestu. Majitel podal podnět na státní zastupitelství Zoopark Jeleni Homole zveřejnil prohlášení, ve kterém upozorňuje na spor s novým … ZVÍŘATA Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale Příbram se může těšit na výjimečný hudební večer. Monika Absolonová vystoupí 17. … KULTURA Černá sobota na Příbramsku: Další auto skončilo na střeše u Milína Černá sobota na Příbramsku: Další auto skončilo na střeše u Milína Série nehod s vozy převrácenými na střechu pokračuje. Po odpolední havárii u Sedlčan … AKTUÁLNĚ Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu Kriminalita páchaná v kyberprostoru neustává a drzost podvodníků roste. Nově se … NEPŘEHLÉDNĚTE
Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami Odpolední havárie u obce Libíň na Sedlčansku si vyžádala zásah záchranářů, policistů i … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz