ČR má za sebou nejchladnější ráno zimy, bylo až minus 30 stupňů
12. února 2021 (13:23)
foto: ribram.cz
Do Česka nyní proudí arktický vzduch ze severu, silné mrazy mají trvat ještě nejméně týden.
Dnešní ráno je zatím nejchladnější v letošní zimě, uvedl na facebooku Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Teploty v Česku klesly většinou na minus deset až 15 stupňů Celsia, na šumavských pláních až k minus 30 stupňům. Do ČR nyní proudí arktický vzduch ze severu, silné mrazy mají trvat ještě nejméně týden.
Podle údajů meteorologů byly dnes ráno největší mrazy především v Čechách. I na Moravě na většině míst teploty spadly pod minus deset stupňů. Tam, kde bylo déle jasno, mohli lidé naměřit i minus 20 stupňů, ojediněle i méně.
"Průměr minimálních teplot pro stanice do 600 metrů nad mořem bude ležet okolo minus 14 stupňů Celsia," uvedl ČHMÚ.
Tradičně velmi nízké byly teploty na Šumavě. Stanice Kvilda - Perla, která leží na jednom z nejchladnějších míst v Česku, naměřila ráno v 06:00 minus 28,5 stupně. Teplota tam ale může ještě klesnout.
Tradičně velmi nízké byly teploty na Šumavě. Stanice Kvilda - Perla, která leží na jednom z nejchladnějších míst v Česku, naměřila ráno v 06:00 minus 28,5 stupně. Teplota tam ale může ještě klesnout.
V Česku má dnes přes den být polojasno až oblačno, místy přechodně až jasno. Ojediněle se mohou vyskytnout sněhové přeháňky. Na severovýchodě a východě může být i zataženo se sněžením. Nejvyšší teploty budou minus devět až minus čtyři stupně Celsia, v 1000 metrech na horách kolem minus 12 stupňů.
Meteorologové v pondělí vydali výstrahu před mrazy. Silné mrazy podle nich v Česku potrvají minimálně do poloviny února.
Meteorologové v pondělí vydali výstrahu před mrazy. Silné mrazy podle nich v Česku potrvají minimálně do poloviny února.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
pribram.cz
pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Další články
Středočeští silničáři spouští nový portál staveb pro lepší koordinaci omezení
Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje (KSÚS) spouští v testovacím režimu …
AKTUÁLNĚ
Děláte při používání klimatizace v autě tuto chybu? Může ohrozit vaše zdraví i bezpečnost
Letní vedra dokážou proměnit interiér automobilu v rozpálenou pec. Vysoké teploty ale …
NEPŘEHLÉDNĚTE
HC Baník spouští sezonu 2026/27. Už máte permici? Letos se hraje i o Nintendo a chytré hodinky
Je sice léto, ale hokejový fanoušek nikdy nespí a HC Baník Příbram už připravuje …
PR
Rozsáhlý požár lesa u Nalžovic: Čtrnáct jednotek hasičů bojovalo v extrémním terénu, pomáhal i vrtulník a Lesar team
Mimořádně náročný zásah zaměstnává od pondělního dopoledne čtrnáct jednotek hasičů u …
AKTUALIZOVÁNO
Na D4 ráno hořelo osobní auto, směr na Prahu byl zcela uzavřen
Na dálnici D4 ve směru na Prahu ráno zkomplikoval provoz požár osobního automobilu, …
AKTUALIZOVÁNO
Extrémní vedra znovu udeří naplno. Teploty vystoupají až k 39 °C, od čtvrtka přijde úleva v podobě ochlazení
Na začátku týdne k nám opět proudí mimořádně teplý vzduch od jihozápadu až jihu. …
AKTUÁLNĚ
Konec pohodlí. Obaly na jídlo zdraží, povinnosti přibudou a vlastní krabičky budou povinné
Evropa zpřísňuje pravidla pro obaly — a změny pocítí úplně všichni.
Už od 12. srpna …
AKTUÁLNĚ
Brdské léto v pohybu: Příbramskem burácely parní vlaky, cinkaly koňské postroje a ožila pouť
Sobota 1. srpna patřila na Příbramsku velkolepým akcím, které přilákaly tisíce …
AKTUÁLNĚ
Dobříš má nové sportoviště. Zimní stadion ožije i v létě, areál bude zdarma pro veřejnost
Dobříš pokračuje v modernizaci městských sportovišť. Díky společnému úsilí desítek …
AKTUÁLNĚ
Digitální detox je hitem. Proč si lidé dobrovolně vypínají mobil i sociální sítě?
Mobilní telefon se stal neodmyslitelnou součástí každodenního života. Mnoho lidí po …
ZAJÍMAVOSTI




