Covidem-19 se ve středních Čechách dosud nakazilo 937 lidí
11. května 2020 (14:25)
Covidem-19 se ve středních Čechách dosud nakazilo 937 lidí, v neděli přibyly čtyři nové případy. Nyní je v regionu 271 nakažených, vyléčilo se 645 nemocných, za neděli přibylo osm vyléčených. Počet úmrtí zůstává stejný, s nemocí covid-19 tak zemřelo v regionu 21 lidí. Na webu to dnes uvedli krajští hygienici.
Nejvíc potvrzených případů nákazy v kraji od začátku pandemie je v okresech Praha-východ a Praha-západ, a to 175, respektive 156. Aktuálně je tam nemocných 46, respektive 111 lidí. Nejpříznivější situace je na Rakovnicku, kde je momentálně jeden nakažený, od začátku epidemie jich je 14.
V neděli přibyly dva nové případy na Příbramsku, po jednom pak na Kladensku a Mladoboleslavsku.
V karanténě nařízené hygieniky je ve středních Čechách 377 lidí. Další posílají do karantény jejich praktičtí lékaři, hygienici je ale neevidují. Testováno na možnou nákazu bylo v kraji 5383 lidí.
V karanténě nařízené hygieniky je ve středních Čechách 377 lidí. Další posílají do karantény jejich praktičtí lékaři, hygienici je ale neevidují. Testováno na možnou nákazu bylo v kraji 5383 lidí.
Podle webu ministerstva zdravotnictví je ve Středočeském kraji evidováno 946 případů nákazy, ministerstvo však případy počítá podle trvalého bydliště nakažených. Mnozí tak mohli být testováni v Praze, kde řada obyvatel regionu přechodně bydlí.
Denní přírůstek případů koronaviru v Česku zůstal podesáté pod stovkou. V neděli přibylo 28 případů, o deset více než v sobotu. Celkem jich k nedělní půlnoci bylo 8123. Úmrtí s nemocí covid-19 bylo po půlnoci 280, vyléčilo se 4474 lidí. V neděli přibyli dva mrtví s covidem-19, pod desítkou se denní počet úmrtí s covidem-19 drží od poloviny dubna. Počet vyléčených lidí se v neděli zvýšil o dva a za prodloužený víkend o 19. Aktuálně je v Česku 3369 nemocných, což je o 64 více než před prodlouženým víkendem.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Kapr, řízek nebo úspory? Jak bude letos vypadat vánoční stůl na Příbramsku
Štědrovečerní menu na Příbramsku se i letos ponese ve znamení tradičních chutí, ale …
Štědrý večer: české vánoční pověry a tradice, které dodávají kouzlo Vánocům
Štědrý den je králem kalendáře, dnem, který slaví všichni bez rozdílu. V českých …
Vánoce
Ve středních Čechách si mohou lidé o svátcích zalyžovat ve třech areálech
Ve středních Čechách si lidé budou moci o svátcích zalyžovat ve třech zimních …
Vánoční přání, poděkování a přání do nového roku 2026
Milí čtenáři, dovolte nám na úvod popřát vám krásné a klidné Vánoce plné pohody, …
Úspěch, který pokračuje: Seniorská akademie láká stále více seniorů
Seniorská akademie, kterou pořádá Městská policie Příbram ve spolupráci se …
Bohutínští rybáři obdarovali zaměstnance příbramského domova pro seniory
Rybářská organizace věnovala zaměstnancům Domova Maják vánoční kapry jako poděkování …
Zámek Dobříš zazáří o Vánocích v nové štědrovečerní pohádce České televize
Zámek Dobříš se letos proměnil v jedno z nejkouzelnějších míst českých Vánoc. Stal se …
Oxygen zakončil sezonu vystoupením všech dětí v divadle
Sportovní klub Aerobic Oxygen Příbram uzavřel letošní sezonu slavnostním vystoupením …
Meteorologové potvrzují návrat zimy. Brdy mají šanci na bílé Vánoce
Zdá se, že předpověď meteorologů o návratu zimy na Vánoce se začíná plnit. V úterý …
Kapr ve vaně a na svobodě, vánoční zvyk s odvrácenou tváří
Vánoční kapr patří k nejznámějším českým symbolům. Nejde jen o štědrovečerní pokrm – v …
Příroda





