18. 3. svátek má Eduard




ČOI zakázala na trhu nebezpečnou dětskou mikinu

13. dubna 2021   (11:17)
ČOI zakázala na trhu nebezpečnou dětskou mikinu

Výrobek představuje pro děti nebezpečí. V případě utažení šňůr v oblasti hrdla může dojít k následnému uškrcení, zvláště pak při hře na skluzavce.


Česká obchodní inspekce zjistila na tuzemském trhu nebezpečnou dětskou mikinu s dlouhými rukávy a kapucí. Výrobek je určen pro děti ve věku 6 - 7 let, vel. 122, černo-bílo-červené barvy s dlouhými rukávy a kapucí, která je opatřena funkční šňůrou s volnými konci pro stáhnutí kapuce. Výrobek je bez obalu a na přední straně má potisk SHINE.

Výrobek představuje pro děti nebezpečí. V případě utažení šňůr v oblasti hrdla může dojít k následnému uškrcení, zvláště pak při hře na skluzavce. Předmětný výrobek nesplňuje požadavek na bezpečnost dětských oděvů dle ČSN EN 14682:2015 – Bezpečnost dětského oblečení, šňůry a šňůry na stažení (čl. 3.2.1).
Česká obchodní inspekce uložila hospodářskému subjektu ochranné opatření - okamžité stažení výrobků z trhu. Správní orgán dále nařídil zpětné převzetí nebezpečného výrobku od spotřebitelů, kteří uvedený výrobek v provozovně prokazatelně zakoupili.

Výrobek byl nahlášen kontaktnímu bodu na Ministerstva průmyslu a obchodu, informace o něm byly zveřejněny v systému RAPEX.
Informace o výrobku:

Název výrobku: Dětská mikina s nápisem SHINE

Značka: Grace

Typ / model: Velikost 122, 65% Bavlna, 35% Polyester

Identifikační údaje prodejce: Tuyen Pham Hong, IČ: 69076260 se sídlem Horní náměstí 19, 257 26, Divišov, prodávané v provozovně KiKo Express na adrese Jana Žižky 679/7, 357 51 Kynšperk nad Ohří

Země původu: Neznámý



Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČOI
autor: Jakub Pečenka








Další články

Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc V úterý 17. března krátce před půl sedmou večer přijali záchranáři oznámení o nehodě … AKTUÁLNĚ Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji Řidiči by měli být v jarních měsících na silnicích obzvlášť opatrní. Právě nyní totiž … DOPRAVA Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky V příbramské věznici Bytíz to v posledních dnech vonělo jako v cukrárně. Ve školském … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě Základní část sezony je u konce a přichází chvíle, na kterou čekali hráči i fanoušci. … SPORT Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení Ministerstvo vnitra informuje o končící platnosti občanských průkazů. To se týká lidí … NEPŘEHLÉDNĚTE Do Příbrami míří festival Jeden svět. Nabídne filmy o AI, Gaze i lidských příbězích Do Příbrami míří festival Jeden svět. Nabídne filmy o AI, Gaze i lidských příbězích Do Příbrami se vrací filmový festival Jeden svět, který přináší dokumentární snímky o … NEPŘEHLÉDNĚTE Když se někdo nudí, trpí koše a lampy. Příbram přišla o 270 tisíc Když se někdo nudí, trpí koše a lampy. Příbram přišla o 270 tisíc Vandalismus v Příbrami se projevuje od poničených košů a laviček až po ohnuté stožáry … FOTOGALERIE V Občově hořela autodílna, hasiči byli na místě dva dny V Občově hořela autodílna, hasiči byli na místě dva dny Několik hasičských jednotek zasahuje v Občově u požáru autodílny. AKTUALIZOVÁNO Známe 16 postupujích v anketě. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Známe 16 postupujích v anketě. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Velká čtenářská anketa na portálu pribram.cz, která hledá nejoblíbenější fotbalový … SPORT
Dobrovolníci znovu vyčistili okolí rožmitálského zámku. Nejvíce tam bylo lahví od rumu Dobrovolníci znovu vyčistili okolí rožmitálského zámku. Nejvíce tam bylo lahví od rumu Okolí rožmitálského zámku má za sebou další výrazné zlepšení. Skupina místních … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz