27. 7. svátek má Věroslav

Co všechno vznikne příští rok na Nováku?

5. prosince 2016   (06:36)
Co všechno vznikne příští rok na Nováku?
foto: pribram.cz

Do areálu a okolí chce město investovat asi 25 milionů korun.



Město Příbram chce v příštím roce investovat přibližně 25 milionů korun na revitalizaci Nového rybníka a okolí. Celý areál by tak měl sloužit především sportu a oddechu. Již dnes se pracuje na opravě hráze a odbahnění Nového rybníka.

„Spojili jsme se s vězeňskou službou a už proběhl první víkend, kdy vězni pracovali poctivě a dobře. Třídilo se kamení, suť a obrubníky od sebe. Máme hromádky, abychom mohli materiály dále zpracovávat. A budeme v tom pokračovat,“ řekl novinářům starosta Jindřich Vařeka (ANO) s tím, že v areálu se pracuje i na prořezech dřevin a křovin.

Nový rybník by měl mít nově i vodní hřiště pro děti, které přejde do současného rybníku. Bude se jednat o vyvýšenou plošinu s bílým pískem a slunečníky. Opraví se i ostrůvek, na který by měla vézt adrenalinová stezka, jednat by se mělo o úzkou klikatou lávku. Posezení se slunečníky by mělo vyrůst i přímo na ostrůvku.

„Změny vyjdou zhruba na 25 milionů. Jsme na to připraveni a jsme ochotni ty peníze investovat. Začneme z jednoho rohu a půjdeme směrem až k Fialáku. Cestou nám stojí ty staré budovy, kde dnes není nic jiného než smetí. Místo toho chceme postavit kulturní zázemí, které odpovídá tomuto století,“ nastínil již dříve plány Vařeka.

V areálu Nového rybníka by tak mělo vzniknout restaurační zařízení, které bude nabídnuto k pronájmu formou výběrového řízení. Stejný osud by měl potkat i příbramský Junior klub, s jehož rekonstrukcí na náklady města se také počítá v průběhu příštího roku.

V rámci revitalizace by měla vzniknout například in-line dráha kolem Junioru a Fialáku, kompletní rekonstrukce se dočká i skate park, kde se v budoucnu počítá s pořádáním soutěží na úrovni MČR.

„Byl bych rád, kdybychom to všechno dokončili během příštího roku,“ vyslovil své plány ohledně první fáze revitalizace Vařeka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

AI místo trenéra i poradce? Umělá inteligence se stává osobním koučem milionů lidí AI místo trenéra i poradce? Umělá inteligence se stává osobním koučem milionů lidí Ještě před pár lety byla umělá inteligence pro většinu lidí jen zajímavou … ZAJÍMAVOSTI Brdský pohár představí v Lázu sílu chladnokrevných koní i zábavu pro celou rodinu Brdský pohár představí v Lázu sílu chladnokrevných koní i zábavu pro celou rodinu V sobotu 1. srpna se v Lázu uskuteční tradiční soutěží chladnokrevných koní Brdský … NEPŘEHLÉDNĚTE Uzavírka v oblasti Mariánského údolí a Václavského náměstí potrvá do konce srpna Uzavírka v oblasti Mariánského údolí a Václavského náměstí potrvá do konce srpna Oblast ulic Mariánské údolí a Václavské náměstí bude od 27. července do 31. srpna … AKTUÁLNĚ Vážná srážka dvou aut u Dubence: Čtyři zranění a kyvadlový provoz na silnici I/18 Vážná srážka dvou aut u Dubence: Čtyři zranění a kyvadlový provoz na silnici I/18 Před dvanáctou hodinou došlo na křižovatce silnice I/18 u obce Dubenec k vážné … AKTUALIZOVÁNO Policie prověřuje hromadnou bombovou výhrůžku. Týká se zhruba 400 budov po celém Česku Policie prověřuje hromadnou bombovou výhrůžku. Týká se zhruba 400 budov po celém Česku Policie České republiky od rána prověřuje rozsáhlou bombovou výhrůžku, která směřovala … AKTUÁLNĚ Do Česka míří vlna extrémních veder. Teploty vystoupají až k 38 °C, hrozí přehřátí i zvýšené riziko požárů Do Česka míří vlna extrémních veder. Teploty vystoupají až k 38 °C, hrozí přehřátí i zvýšené riziko požárů Českou republiku čeká po relativně chladnějším začátku týdne výrazná změna počasí. Do … AKTUÁLNĚ Macík má nový speciál. EVO5 je ostřejší, rychlejší a připravený na Dakar Macík má nový speciál. EVO5 je ostřejší, rychlejší a připravený na Dakar Nová evoluce, nový design, nový směr. Martin Macík ukázal kamion MMT EVO5, se kterým … NEPŘEHLÉDNĚTE Půlmaraton jako terapie: proč mladí utíkají nejen kvůli sportu Půlmaraton jako terapie: proč mladí utíkají nejen kvůli sportu Běh už dávno není jen o kondici nebo hubnutí. Pro mnoho mladých lidí se stal způsobem, … NÁZOR 45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili 45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili Posádka Jan Dohnal – Ivo Vybíral zvítězila v 45. ročníku SILMET Rally Příbram a … SPORT
Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko Nad území České republiky se v neděli během časných ranních hodin začal dostávat kouř … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz