„Cítila jsem se jako v hotelu.“ První pacientka nového oddělení jednodenní péče v Příbrami už ráno odcházela domů
ROZHOVOR
13. května 2025 (16:00)
foto: archiv ON Příbram, Martin Janota / se svolením
Oddělení operačních oborů zaměřené na jednodenní chirurgii se v příbramské nemocnici otevřelo teprve v pondělí. Všechno tu ale běží tak hladce, že paní Renata – jedna z prvních pacientek – byla propuštěna už brzy ráno, krátce před půl osmou, kdy vznikal tento rozhovor.
Paní Renata patří mezi první pacienty nově otevřeného Oddělení operačních oborů v Oblastní nemocnici Příbram, které se specializuje na péči v jednodenním režimu. Ačkoliv šla do nového prostředí, z nervozity neměla ani náznak – a to i díky přístupu personálu, kvalitnímu zázemí a celkovému komfortu. Jak říká, z nemocnice si odnáší pozitivní zkušenost a doporučuje nové oddělení i dalším pacientům.
Vy jste teď ráno po zákroku. Jak se cítíte?
Výborně. Všechno proběhlo bez komplikací, péče byla úžasná.
Vy jste teď ráno po zákroku. Jak se cítíte?
Výborně. Všechno proběhlo bez komplikací, péče byla úžasná.
Včera jste nastoupila na nové oddělení jednodenní péče a byla jste mezi prvními pacienty. Nebyla jste nervózní, že jdete do něčeho nového?
Vůbec ne. Já jsem si to ani nepřipouštěla. Až ráno mi sestřička řekla, že jsem pro ně úplně první pacient – šla jsem prý tak klidně, jako by se nic nedělo. Já ale byla spíš nervózní ze samotného zákroku. To ale brzy přešlo, protože ta péče i celé oddělení jsou naprosto skvělé.
Jak vnímáte, že příbramská nemocnice otevřela nové oddělení jednodenní péče?
Říkala jsem to už včera návštěvám – opravdu to moc oceňuju. Jsem už na druhém takovém zákroku a něco takového tady chybělo. Když mě kontaktoval personál, že bych mohla být jednou z prvních, hned jsem souhlasila. Komunikace byla perfektní, prostředí je krásné, a jsem opravdu nadšená, že se tady něco takového rozjelo a funguje to tak dobře.
Vůbec ne. Já jsem si to ani nepřipouštěla. Až ráno mi sestřička řekla, že jsem pro ně úplně první pacient – šla jsem prý tak klidně, jako by se nic nedělo. Já ale byla spíš nervózní ze samotného zákroku. To ale brzy přešlo, protože ta péče i celé oddělení jsou naprosto skvělé.
Jak vnímáte, že příbramská nemocnice otevřela nové oddělení jednodenní péče?
Říkala jsem to už včera návštěvám – opravdu to moc oceňuju. Jsem už na druhém takovém zákroku a něco takového tady chybělo. Když mě kontaktoval personál, že bych mohla být jednou z prvních, hned jsem souhlasila. Komunikace byla perfektní, prostředí je krásné, a jsem opravdu nadšená, že se tady něco takového rozjelo a funguje to tak dobře.
Zmínila jste, že už máte zkušenost s podobným zákrokem. Jak byste porovnala předchozí zkušenost s touto?
Nikdy jsem si nemohla stěžovat, péče byla vždy výborná. Ale tady jsem cítila mnohem větší psychickou pohodu – i díky tomu, že to je rychlé, člověk ví, že druhý den půjde domů. Pomohlo mi i to, že na příjem jdete den předem ráno, a tak vlastně strávíte v nemocnici jen jednu noc. To je obrovská výhoda.
Nikdy jsem si nemohla stěžovat, péče byla vždy výborná. Ale tady jsem cítila mnohem větší psychickou pohodu – i díky tomu, že to je rychlé, člověk ví, že druhý den půjde domů. Pomohlo mi i to, že na příjem jdete den předem ráno, a tak vlastně strávíte v nemocnici jen jednu noc. To je obrovská výhoda.
Byla jste opravdu jednou z prvních pacientek. Všimla jste si něčeho, co by ještě potřebovalo doladit?
Vůbec ne. Měla jsem pocit, že už jsem naskočila do dobře rozjetého vlaku. Jen na příjmu byl nějaký drobný problém s počítačem, ale jinak všechno běželo hladce. Ani jsem si nepřipadala, že to teprve začíná.
Co byste vzkázala lidem, kteří o tomto novém oddělení uvažují, ale váhají?
Ať neváhají vůbec. Není se čeho bát. Všechno bylo naprosto skvělé – od přístupu personálu po prostředí. Opravdu jsem si připadala jako v hotelu.
Vůbec ne. Měla jsem pocit, že už jsem naskočila do dobře rozjetého vlaku. Jen na příjmu byl nějaký drobný problém s počítačem, ale jinak všechno běželo hladce. Ani jsem si nepřipadala, že to teprve začíná.
Co byste vzkázala lidem, kteří o tomto novém oddělení uvažují, ale váhají?
Ať neváhají vůbec. Není se čeho bát. Všechno bylo naprosto skvělé – od přístupu personálu po prostředí. Opravdu jsem si připadala jako v hotelu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Karel Hutr
Další články
Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano
Píseň Hluboký náš důl patří k současným nejznámějším motivům příbramské hornické …
AKTUÁLNĚ
Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky
Silnice na Příbramsku ovládnou v sobotu 20. června tisíce cyklistů. Regionem totiž …
SPORT
Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun
Středočeští zastupitelé schválili přidělení mimořádných dotací pro scény v Kladně, …
NEPŘEHLÉDNĚTE
/FOTO, VIDEO/ Proměna za desítky milionů je hotová. Jiráskovy sady se otevřely lidem
Jiráskovy sady se dnes oficiálně vrátily. Po dvou letech stavebních prací, uzavírek, …
AKTUÁLNĚ
Barevná kráska ničí českou přírodu. Teď můžete pomoci a ještě vyhrát
S příchodem Týdne invazních druhů vyhlásila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Slavnost Korunovace 2026: Svatá Hora zve na světelný průvod i koňské jízdy
Svatá Hora se o víkendu znovu rozzáří slavností, která má kořeny až v roce 1732. …
KULTURA
Od srpna bude jezdit po Příbrami více autobusů s možností nástupu všemi dveřmi
Středočeský kraj od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi v autobusech linek …
DOPRAVA
Už jste letos našli první houby? Pochlubte se s ostatními čtenáři
Po deštích začínají lesy nejen na Příbramsku znovu lákat houbaře. Zatímco někde se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Srdcem na hoře i v dole: Příbram chystá třídenní oslavy hornictví s koncerty, průvody i světovou účastí
Příbram se v polovině června stane dějištěm jedné z největších hornických událostí v …
KULTURA
Tajemní poutníci ze Sargasového moře dostali posilu. Do kraje zamířilo 25 tisíc úhořů
Středočeské řeky, nádrže a rybářské revíry získaly nové vodní obyvatele. Ve dnech 3. a …
AKTUÁLNĚ




