27. 7. svátek má Věroslav

Čistírna odpadních vod projde rekonstrukcí za 350 milionů korun, začít by mohla již příští rok

3. února 2023   (09:58)
Čistírna odpadních vod projde rekonstrukcí za 350 milionů korun, začít by mohla již příští rok
foto: 1. SčV/volné dílo

Důvodem rekonstrukce je zvýšení kapacity, která je nyní na svém limitu.


To, že je čistírna odpadních vod velmi důležitou součástí vodohospodářské infrastruktury, ví zřejmě každý. Ta příbramská je v provozu již od roku 1962 a i když od té doby prošla řadou rekonstrukcí, její současná kapacita je nedostatečná a znemožňuje připojení nových míst. Proto se připravuje její intenzifikace, která by mohla odstartovat již příští rok.

„Znamená to, že čistírna musí být schopna odbavit daleko větší množství odpadních vod, než je tomu doposud. Chceme zajistit rozvoj města na další desítky let,“ řekl starosta města Jan Konvalinka (za ANO). Ten dále doplnil, že projektová dokumentace se připravuje již od roku 2021.
Cena celého projektu je odhadována na 350 milionů korun. Město chce získat několik dotací, které by zafinancovaly zhruba třetinu této částky. Pokud vše půjde podle plánu, stavba by měla začít již v příštím roce a trvat by měla zhruba do roku 2026. Po tomto zásahu kapacita čistírny odpadních vod bude stačit pro připojení 67 100 obyvatel, což by mělo zaručit možnost rozvoje města do dalších let.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Brdský pohár představí v Lázu sílu chladnokrevných koní i zábavu pro celou rodinu Brdský pohár představí v Lázu sílu chladnokrevných koní i zábavu pro celou rodinu V sobotu 1. srpna se v Lázu uskuteční tradiční soutěží chladnokrevných koní Brdský … NEPŘEHLÉDNĚTE Uzavírka v oblasti Mariánského údolí a Václavského náměstí potrvá do konce srpna Uzavírka v oblasti Mariánského údolí a Václavského náměstí potrvá do konce srpna Oblast ulic Mariánské údolí a Václavské náměstí bude od 27. července do 31. srpna … AKTUÁLNĚ Vážná srážka dvou aut u Dubence: Čtyři zranění a kyvadlový provoz na silnici I/18 Vážná srážka dvou aut u Dubence: Čtyři zranění a kyvadlový provoz na silnici I/18 Před dvanáctou hodinou došlo na křižovatce silnice I/18 u obce Dubenec k vážné … AKTUALIZOVÁNO Policie prověřuje hromadnou bombovou výhrůžku. Týká se zhruba 400 budov po celém Česku Policie prověřuje hromadnou bombovou výhrůžku. Týká se zhruba 400 budov po celém Česku Policie České republiky od rána prověřuje rozsáhlou bombovou výhrůžku, která směřovala … AKTUÁLNĚ Do Česka míří vlna extrémních veder. Teploty vystoupají až k 38 °C, hrozí přehřátí i zvýšené riziko požárů Do Česka míří vlna extrémních veder. Teploty vystoupají až k 38 °C, hrozí přehřátí i zvýšené riziko požárů Českou republiku čeká po relativně chladnějším začátku týdne výrazná změna počasí. Do … AKTUÁLNĚ Macík má nový speciál. EVO5 je ostřejší, rychlejší a připravený na Dakar Macík má nový speciál. EVO5 je ostřejší, rychlejší a připravený na Dakar Nová evoluce, nový design, nový směr. Martin Macík ukázal kamion MMT EVO5, se kterým … NEPŘEHLÉDNĚTE Půlmaraton jako terapie: proč mladí utíkají nejen kvůli sportu Půlmaraton jako terapie: proč mladí utíkají nejen kvůli sportu Běh už dávno není jen o kondici nebo hubnutí. Pro mnoho mladých lidí se stal způsobem, … NÁZOR 45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili 45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili Posádka Jan Dohnal – Ivo Vybíral zvítězila v 45. ročníku SILMET Rally Příbram a … SPORT Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko Nad území České republiky se v neděli během časných ranních hodin začal dostávat kouř … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kraj podporuje rozšiřování sítě defibrilátorů v obcích Kraj podporuje rozšiřování sítě defibrilátorů v obcích Středočeský kraj chce přispět k rozšíření sítě přístrojů určených k laické resuscitaci … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz